Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel van a gond: a tesómmal,...

Kivel van a gond: a tesómmal, a barátnőmmel vagy velem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nem olyan régen összejöttem egy lánnyal. Még friss a kapcsolat, de ígéretes, hiszen egy nagyon aranyos, kedves lány a barátnőm. Azonban amióta összejöttünk és bemutattam(1 hónapja), teljesen megváltozott az ikerhúgom. Nagyon szoros kapcsolat van a testvérem és köztem, talán szorosabb, mint amilyen egy "hagyományos" testvérkapcsolatban: puszival köszöntjük egymást minden reggel (együtt lakunk a szüleinkkel) és vannak közös szokásaink. Sokat beszélgetünk, sokat járunk el közösen. Nehéz körülmények között nőttünk fel (nem volt külön szobánk, külön ágyunk, amink volt, azon osztoztunk), talán amiatt is szorosabb a kapcsolat. Azonban amióta bemutattam a barátnőmet, azóta a húgom is megváltozott. Szélsőségesen viselkedik velem és a barátnőmmel is. Néha csak úgy odajön hozzám, megölel, néha pedig rám csapja az ajtót, hogy hagyjam békén, látni sem akar. Nem tudom mi lelte, hiába kérdezem: eltereli a szót vagy egyszerűen "dolga akad". Kérdeztem a barátnőmet, hogy esetleg volt-e valami afférjuk valamikor, de semmi. Nem is ismerték egymást. Én sem bántottam meg, erre szinte meg mernék esküdni. Kérdeztem a barátnőjét, hogy ő tapasztalt-e ilyen változást a tesómnál, de innen semmi.

Ezelőtt mindig vidám és nyugodt volt.

Ezúton szeretnék segítséget kérni, hogy vajon mi lehet a gond? Mit tehetnék? Nem akarom elveszteni a testvéremet!


2010. márc. 2. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy bizonyos fajta féltékenység, beszéld meg ezt inkább a húgoddal. Ha van ilyen értelmes mint te, akkor nem lesz gond.
2010. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szerintem is féltékeny lehet...
2010. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nehéz neki "különválni" töled - eddig egy egységként éltétek az életeteket, most meg te egy "idegennel" szorosabb kapcsolatba kerültél, mint vele, és fél, hogy elveszit (ahogy te is félsz ettöl).

Nem tudom, hany évesek vagytok, de véleményem szerint jó lenne, ha leirnád neki, hogy a ti kettötök viszonya nem változik, a (iker)testvéri kapcsolat megmarad, a barátnöd nem köztetek áll, hanem melletted. Neki biztos kell idö, mire beleszokik az új helyzetbe. Erre utal az is, hogy néha megszeretget (kötni akar magához), máskor meg visszautasit (mert fél, hogy elveszit).

2010. márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A 19:10.es vagyok mégegyszer: azért mondtam, hogy ird le neki, mert úgy jobban meg tudod fogalmazni, amit érzel, mint esetleg szóban, ahol könnyebben összezavarodsz és nem egészen úgy mondod, ahogy gondolod.
2010. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Okos, értelmes lány a tesóm, lehet vele beszélni. Nagyon szeretetreméltó lány, olyan bújós-fajta. Emiatt is lepett meg, hogy a bemutatkozós vacsora után hisztit csapva bevonult a szobájába. Tőle ez teljesen idegen!
2010. márc. 2. 19:13
 6/11 A kérdező kommentje:

Valóban. Lehetséges, hogy fél attól, hogy elveszít. Utólag belegondolva, egyik barátnőmmel sem volt baráti a viszonya, bár ilyen hisztit egyik lánynál sem csinált. Igaz, ez ígérkezik az első komolyabb kapcsolatomnak, de ne igyunk előre... Csak nekem nagyon fura, hogy egyszer odajön, átölel, kapok egy puszit (Ha kérdezem miért is kaptam? Azt mondja, mert szeret.), eddig nem kaptam "csakúgyból"-ból puszit, áthív, hogy segítsek neki a háziban (egy egyetemre járunk), máskor pedig sírva-dühöngve rám csapja az ajtót, mondván, utál és hagyjam békén.


20 évesek vagyunk.

2010. márc. 2. 19:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű: féltékeny. Nagyon jóban vagytok, ugye az ikertesóknál sokkal szorosabb és mélyebb a kapcsolat mint a sima testvérpároknál.. és ezért szerintem is arról van szó, hogy úgy gondolja, hogy a lány kiszorítja őt.. pl hogy vele vagy helyette stb. neki van barátja?
2010. márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Féltékenynek féltékeny, ez igaz. De értsd meg, hogy eddig tényleg ő volt az "egyedüli" lány az életedben...És ez olyan, mintha most ezt elvenné tőle a barátnőd. Fáj neki. Úgy hiheti, hogy nem fogsz vele úgy maradni, ahogy eddig. Olyan szoros kapcsolatban, ahogyan szüksége lenne rád. Ettől fél. Érzékeny, mert túlságosan szeret. Beszélj vele mindenképp és ne hagyd magad. Sok szerencsét.
2010. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, most nincs barátja. Bár vannak srácok, akik csapják neki a szelet, de úgy tudom, egyik sem érdekli.

Valóban jól látja az utolsó válaszoló a helyzetet, tényleg ő volt az egyetlen nő az életemben, mert anyukánknak (is) nagyon sokat kellett dolgoznia, emiatt jóval kevesebbet találkoztunk. Természetesen szeretjük és imádjuk anyut, de mindig a húgom lesz az első. Általában emiatt is mentek szét a kapcsolataink, mert egyik lány/srác sem tudta elfogadni a sorrendünket.

2010. márc. 3. 08:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj, hogy a hugod az első. Nemhiszem hogy akármelyik csaj elviseli ezt.
2010. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!