Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kapcsolat így működhet?

Egy kapcsolat így működhet?

Figyelt kérdés

2hónapja jöttem össze a párommal.

Ő úgy gondolja,hogy mikor egyszer megházasodik,akkor Hitelt szeretne a párjával felvenni,hogy lakást vegyen.

Az én gondolkodásom más ebből a szempontból,és én soha nem mennék bele egy hitelbe,még akkor sem ha megházasodom.

Tudom korai a házasságra gondolni,de azért el gondolkoztam azon hogy ez akár egy nagyon komoly probléma lehet köztünk,pár év múlva.

Nekem van egy 3éves kisfiam,és egyedül nevelem.

Az exel 8évig voltunk együtt,és ő is akarta volna a hitelt velem,de nem mentem bele,és én ennek nagyon örülök,mert akkor most fizethetném én is a hitelt,a pici fiam mellett meg mindent.

A gyerektartást sem fizeti.

Most akkor hol tartanánk anyagilag a fiammal??

Mi a véleményetek?Működhet így a kapcsolatunk?

Végül is jobb elölre megtudni a dolgokat a másikról,mint későn,nem?


2010. márc. 2. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

korai még ezen rágódnod, a hitel dolgot megértem....

egyenlőre mindketten laktok valahol és ez mindkettőtöknek megfelel......ha mindketten eladnátok a lakásotokat, h nagyobbat vegyetek, az egy másik dolog, de ez így egyoldalúan nem működik....élvezd most a kapcsolatot és várd ki a végét, lehet h a párod véleménye/anyagi helyzete is változik

2010. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Működhet, ha megtudjátok beszélni.Azért mert így gondolja, nem biztos hogy fel is fogja venni a hitelt!Minden kapcsolatban vannak ellent mondások, de milyen unalmas is lenne az élet, ha nem így lenne.Ez legyen a legnagyobb problémád, azt kívánom (nem gúnynak szánom).

Üljetek le és egy ücsi vagy kv mellet beszéljétek meg, hogy te nem akarod adóságba verni a neved (még ha az utcára is kéne menni..), de ha ő úgy gondolja, akkor vegyen fel egyedül hitelt, az meg az ő baja.

2010. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

két hónap valóban nem elegendő ahhoz, hogy házasságról beszéljünk (szerintem) és igen, néha jó előre tisztázni a problémákat...elgondolásokat...

Valóban jó megérzés volt ezek szerint, hogy az előző kapcsolatodban nem vettél fel hitelt, mert most nyöghetnéd. De ki mondta azt, hogy a következő is ugyanígy alakul majd? Tudod a mondást: Bizalmatlanság bizalmatlanságot szül...ha te eleve nem bizol meg abban a kapcsolatban akkor az mennyire lesz vlóban szilárd? Hogy lehet egy kapcsolatban annélkül benne lenni, hogy nem bizol 1oo% osan? (persze csalódás oké minden, de mindig kell tudni előre nézni, bizni...) LEhet, hogy ebben a kapcsolatban most épp minden jól fog menni és semmi gond nélkül fizettek hiteleket...valóban jó ha erről beszéltek...

de gondold át, hogy magadban nem bízol? A kapcsolatotokban vagy Benne? vagy egyáltalán miért nincs egy pozitiv jövőképed?

Néha persze nem árt a jól megfontolt óvaosság, részedről egyszer bejött, de kérdés az, hogy bukhat-e ezen egy kapcsolat avagy sem?

2010. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért tervezi el előre hogy hitelt vesz fel ha egyszer megházasodik? Én sem szeretnék hitelt főleg nem egy picivel.

Ha így gondolod nyugodtan mondd meg neki, persze ez tényleg korai. + szerintem is lehet az hogy ás szempontból sem passzoltok, ha már ilyen dolgot kérdezel, annak oka van. jobb előbb elhagyni mint később amikor rájössz h időt pazaroltál rá. de ha csak ez a hitel dolog a gond és alapból szerelmes vagy és kiegyensúlyozott a kapcsolatotok akkor nincs miről beszélni.

2010. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!