Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 éves házaspár vagyunk, a...

30 éves házaspár vagyunk, a szüleink 3 éve 50 éves korukban váltak el minkettő részről. Azóta élik életüket az új párjukkal, nyaralások új ház stb. Azzal senki nincs elfoglalva mi hogy és miből élünk. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Jómódban éltünk, a férjemék sem panaszkodhattak. Nálunk apu lépett ki a házasságból (új gyerek stb), a férjemnek pedig az anyukája. Egész gyermekkorom óta azt hallottam majd így és úgy segítünk. Most kettő pici gyerekkel hitellel a nyakunkon próbálkozunk. A szülők pedig "élnek". Az ő szüleik persze támogatták őket, segítséggel indultak el. Normális ez?
2010. márc. 2. 14:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy teljesen egyértelmű.... A kérdésedben még azt írod, hogy hónapról hónapra éltek, ami arra enged következtetni, hogy keményen spórolva jöttök ki a pénzetekből, utána meg már azt írod, hogy a férjed középvezető és jól éltek. De végülis nem is ez a lényeg, én is úgy gondolom, hogy már felnőttetek, a szüleitek (válás ide, válás oda) nem kötelesek pénzt adni nektek semmire. Felnőtt fejjel döntöttetek a két gyerekről, arról, hogy vesztek lakást, persze ezek természetes igények egy ember életében, de nyilván akkor vállal gyereket, ha tudja biztosítani a megélhetését, nyilván akkor vásárol lakást, ha ki tudja fizetni a törlesztőrészletet. Én sem értem miért kellene a szüleiteknek támogatni titeket? Felneveltek, gondolom tisztességesen, most idősebb korukra szeretnék kicsit élvezni az életet. Gondolom a szüleitek sem azt látják, hogy nincs mit ennetek vagy kikapcsolták a villanyt stb., hanem hogy amit vállaltatok, ha nehezen is, de teljesítitek, innentől nincs miről beszélni. Ugyan én sem vagyok 50-es korosztály, csak 30-as.
2010. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi a válaszom első részét,miszerint hónapról hónapra éltek, visszavonom, nem tudom honnan szedtem, de valóban nem írtál ilyet. De a többit tartom!
2010. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mi már most azon gondolkozunk a férjemmel a gyerekeket hogy támogassuk majd. A környezetemben mindenki így gondolkodik. A nagyszüleim segítsége nélkül a szüleim sem alkothattak volna ekkorát. Egészen változó korukig ők is így gondolkodtak. Ezért nem értem a viselkedésüket.
2010. márc. 2. 15:25
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

ez attól függ. ha valóban a szülők jómódban élnek és ti kevésbé, akkor illene titeket támogatniuk. ebben igazad van. és tudom, hogy rosszul esik. de elvárni már nem várhatod el, elvégre felneveltek, a kötelességüket teljesítették, az illemet nem, ennyi.

fogadd meg, hogy te majd támogatod a saját gyereked, ha látod, hogy szüksége van rá.

2010. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
15.17 vagyok. Más elindítani az életben egy gyereket és más anyagilag támogatni már családosként szerintem. Én elindítás alatt azt értem, hogy mi is amint tudunk, gyűjtögetni fogunk a kislányunknak, hogy mire felnő, el tudjon indulni az életben (ez vélhetően akkor lesz, amikor már nem gyed lesz, hanem én is visszamegyek dolgozni). De ha már családja lesz és vélhetően megfontoltan dönt arról, hogy gyereket szül és lakást vásárol, akkor azt nekik kell majd megoldaniuk. Én ezt így gondolom. Más lenne a helyzet, ha kenyérgondok lennének, de gondolom nem ezt látják a szüleitek.
2010. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a váláshoz. Szerintem "próbálkozzatok" nyugodtan. Ha ők nem lennének...??? Akkor kin kérnéd számon? Könyörgöm, felnőtt emberek vagytok! Mindenki annyit vegyen a nyakába, amennyit bír. A szüleitek felneveltek benneteket. Inkább örülnétek, hogy boldogok az új párjaikkal. Ők is megérdemlik.
2010. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi is és a szüleim is tszünk közösen félre a gyereiekinknek. De ez nme jelniti azt,ohgy várnám,hogy ők támogassanak. Elég támogatás ne4kem az ha szeretik és elviszik néha a gyerkeketet.

Mit akarszm ég ennyi idősen családdal a nyakadon? A holdat is az égről?

2010. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!