Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 éves házaspár vagyunk, a...

30 éves házaspár vagyunk, a szüleink 3 éve 50 éves korukban váltak el minkettő részről. Azóta élik életüket az új párjukkal, nyaralások új ház stb. Azzal senki nincs elfoglalva mi hogy és miből élünk. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Jómódban éltünk, a férjemék sem panaszkodhattak. Nálunk apu lépett ki a házasságból (új gyerek stb), a férjemnek pedig az anyukája. Egész gyermekkorom óta azt hallottam majd így és úgy segítünk. Most kettő pici gyerekkel hitellel a nyakunkon próbálkozunk. A szülők pedig "élnek". Az ő szüleik persze támogatták őket, segítséggel indultak el. Normális ez?
2010. márc. 2. 14:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kérem inább 50-esek írjanak, akik maguk is hasonló korú gyermekekkel bírnak. Kiváncsi vagyok a véleményükre! Úgy érzem teljesen megbolondul a szüleink korosztálya, szinte trendi lett elválni! Kezeiket széttárva pedig azt mondani: "oldjátok meg gyermekeim, szeretnénk élvezni még ami hátra van"
2010. márc. 2. 14:48
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

hát figyelj, én nem épp 50es vagyok, de ha harmincasok vagytok, akkor azért igenis illene már magatoktól boldogulni...

ha nem is váltak volna el a szüleitek, akkor is, hogy képzeltétek el? hogy majd ők támogatnak végig?

erre nem lehet adni, sajnos akármikor történhet velük valami, egyáltalán örülj, hogy élnek még.

és könyörgöm, nem vagytok már gyerekek, igenis tessék leszakadni anyukáról-apukáról, és megállni a magatok lábán!

ott vagytok két kicsi gyerekkel...

bocsi, de minek csináltátok, ha nem tudjátok normálisan eltartani? nagymama-nagypapa tartsa el, vagy hogy gondoltátok? ez nem így megy...

lassan inkább már nektek illene támogatni a szüleiteket, nem fordítva...


félve írom a korom, mert úgyis arra pontoz mindenki, de 17/L

2010. márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A férjemmel tudunk boldogulni. Dolgozunk és van egy pici lakásunk. Szerencsére nélkülük is elvagyunk. A szüleim korábban szerettek volna házat venni nekem, de akkor még nem tudtam kivel kötöm össze az életem. Nagyon szerencsés voltam, mert számíthattam rájuk. Viszont amint elváltak 180 fokott vett az erről alkotott véleményük.
2010. márc. 2. 15:02
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 17/L.-el (bocsi, így volt 1*űbb). Nektek kéne a szüleidet támogatni lassan, nem fordítva. Gondolom nem úgy vettétek fel a hitelt, hogy ha nem tudjátok fizetni, nem baj, majd anyukáék besegíteneke. Felnőttek vagytok, nem gyerekek. Főleg a mai időben amikor ha egy huszonéves még a szüleivel él és azok fizetik a dolgait, mindenki lenézi, hogy el kéne már menni dolgozni.

Igaza van a szülőknek, hogy mostmár élni akarják az életüket. Te se arra vágysz majd 50évesen, hogy babusgasd a kislányod, hanem bepótold azokat a dolgokat, amire nem jutott időd, még kicsik/kamaszok voltak.

Az én szüleim utaznak, és nem vagyok rájuk féltékeny. Elmondták, hogy élvezni akarják ami még hátra van. Ha, de csak ha teljesen kilátástalan a helyzet, akkor fordulok hozzájuk.

2010. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
NEm trendi elválni, de nem is trendi ami a múlt század elején volt, hogy az asszony tűrjön mindent. Ha nem lehet megmenteni a házasságot akkor menni kell. Az pedig érthető, ha azt mondja, gyerekem oldjátok meg, szeretnénk élvezni ami hátra van. Az miért bűn? 30 évesen azért már illene boldogulni. A segítség meg aztán nagyon tág fogalom. SEgítek a gyerekemne, ha dolga van, és vigyázni kell a gyerekre. Meghallgatom ha gondja van. Szoktam kisegíteni egy bizonyos összeggel mikor annyira megszorul, hogy nincs tovább. De ebből nincs rendszer csinálva, mindenki nyújtozkodjon addig ameddig a takarója ér. De egyébként miféle segítségre gondolsz? Mert azt nem hiszem, hogy óriás gondban a szüleid magadra hagytak volna....
2010. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ma már ez természetes.A fiatalabb korosztály is hamar válik.Felneveltek benneteket, nincs kötelezettségük veletek szemben.Ezt tudomásul kell vennetek.50 évesen még nem öregek,ha így látják jónak az életüket,akkor ebbe nem szólhat bele senki.
2010. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A férjemmel nagyon jól képzettek vagyunk. Jelenleg itthon vagyok a gyerekekkel, ő egy cégnél középvezető. A fizetésünkből jól élünk. Nem kacsalábon forgó házat szeretnék magamnak. Viszont az esküvőnktől kezdve mindent mi fizettünk. A szüleimnek sok tízmilliós vagyona van ezek mellett. Arra lennék kiváncsi hogy ilyen esetben miért változik ekkorát a vikágnézetük? Én egészen pici koromtól kezdve mást sem hallottam hogy így a gyerekek úgy a gyerekek, majd mi úgy indítjuk el őket ahogy minket a szüleink segítettek.
2010. márc. 2. 15:08
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, pénzt ELVÁRNI a szüleidtől felnőtt fejjel, saját keresettel, saját családdal... Az ő döntésük, hogy mennyire akarnak (vagy tudnak) titeket támogatni. Ha kapsz, köszönd meg szépen, ha nem, vedd tudomásul, hogy egyedül is boldogulni kell. Örülj neki, hogy a mai gusztustalan gazdasági helyzetben ők nem szorulnak segítségre tőletek!!
2010. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Édesanyámat segítem, mert apu teljesen ellehetetlenített helyzetben hagyta el. Szeretném egy példával alátámasztani hogy jobban megértsetek: Az anyósom egyszer kijelentette hogy milyen ingerszegény egy lakás, ott gyereket nevelni. Én örülök hogy tudtunk venni egy lakást. Kicsit rosszul esett, hisz ő a fiát sosem segítette. Hogy várhatná el hogy az unokáit kapásból egy szép kertes házba neveljem? Ő természetesen abban lakik az új pasijával.
2010. márc. 2. 15:12
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A hugom is én is 30-sok vagyunk, mindkettönknek van élete. Húgomnak jó munkáéja nkeem két pici gyerkem férjem cslaádom. Nem várjuk el a szüleinktől, ohgy segítsenek inkább ott tartunk,hogí nekünk kéne.

Minket sem vet fel a pénz van hitelünk és befizetni valónk, az én szüleim támogatának szívesen, csak éppen lehetőség szeirnt nem fogadjuk el. Mert bármikor nekik lehet rá szükségük. Ha adnak inkább az unokáknak adnak. Anyósék meg szó szerint azt sem tudják létezünk, csak ha ünnep vna akkor jönnek.

Ez vna nektek kell megoldani és elfogadni azt ami van.

régen sem volt divat a 30 éves gyerket támogatni, ha nem volt családja az igazán vénlány vagy aglegény volt és boldogulhatott ahogy tudott, de az elvárás az volt,hogy Ő TÁMOGASSA A SZÜLEIT.

Dolgozd fel ezt a tényt és éld az életed!

2010. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!