Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet boldog egy olyan család...

Lehet boldog egy olyan család ahol a gyermek betegen született?

Figyelt kérdés
Ha értelmi fogyatékosan, vagy súlyos betegséggel születik? Hogyan élnek ilyenkor a szülök, testvérek tudnak ettől függetlenül boldogak lenni?
2015. jún. 22. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem, én legalábbis elképzelhetetlennek tartom, hogy boldog tudjak lenni úgy, ha a gyerekem szenved.
2015. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Ettől függetlenül szerintem nem. Ezzel együtt, igen. A gyenge családok viszont gyakran meginganak és széthullanak. Főleg, ha váratlan a dolog és nem derült ki már a terhesgondozás során. Nekünk volt beteg gyermek a környezetünkben, teljesen jól viselték, testvére is van, a családja is egyben maradt, nekem boldognak tűntek. De biztosan vannak mélypontok, ennyire nem látok bele.

Viszont olyan családot is láttam, akik kilökték maguk közül a gyengét, intézetben ápoltatják másokkal, mégis szétment a család, a szülők kétfelé, a gyerekek nem szeretnek haza járni, stb.


Ez egyéni kérdés, ki-hogy reagál, hogyan dolgozza fel és hogyan alkalmazkodik hozzá.

2015. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden betegség elszomorító, főleg, ha nem lehet változtatni rajta.

De a szülő életfilozófiáján múlik, hogyan tudja elfogadni a helyzetet, Nyilván mindig ott van a lappangó háttérgondolat, hogy milyen lesz a gyerekük élete...

Én szerencsésnek érzem magam, mert csak testi fogyatékos vagyok egyik kezemmel. Én boldogabb vagyok, mint a szüleim annakidején, de most, hogy látják, sikerült megtalálnom az életem lehetőségeit, elmúlt az aggodalmuk.


Minden fogyatékosság nagy teher: lemondással, áldozattal jár. A testvérek lehetnek boldogok, és még a szülők is, ha látják, hogy beteg gyerekükre a testvér(ek) is odafigyelnek. A legtöbb szülő aggodalma ilyenkor az, hogy mi lesz a beteg gyerekkel, ha ők már nem tudnak gondot viselni rá. Az egészséges testvér gondot viselhet rá, megtalálhatja a módját. Persze bárki lázadhat e sors ellen. Nem könnyű eset, aligha lehet ilyen esetben tanácsot adni, főleg, ha nem is érintett ilyen dolog.

2015. jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nalunk a testverem sulyos ertelmi es testi fogyatekos. A magunk reszerol en csak azt tudom mondani, hogy boldogok voltunk mindig is. Velemenyem szerint, ha csak fele ennyire szeretetteljes, osszetarto, tisztesseges csalad lenne a vilagban, mint amilyenben en nottem fel, egy sokkal szebb vilagot elnenk.

Szoval igen, lehet. De azert vannak a mai napig nehez idoszakok, de ezt ki lehet birni.

2015. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mennyire beteg. Van egy ismerősöm, a lánya úgy született, hogy nincs 2 ujja. Attól, hogy most nem adja be pl. zongoraórákra, attól még ők élnek boldogan. Van egy ismerősöm ismerősének meg down-kóros gyereke. Az a parciális vagy milyen, szóval az enyhébb fajta. Lehet beszélgetni vele, ha világosan és egyszerűen fogalmazol érti és válaszol. Az, hogy nem lesz orvos-professzor belőle egy dolog, de attól még lehetnek boldogok. A szülők elvárásaitól is függ - ha nem teljesítménykényszeresek és elfogadóak, nyitottak, akkor lehet jó a dolog.

Vannak viszont súlyos fogyatékosok - agyvérzett stb. babák - láttam egy ilyen otthont- ahol csak fekszik a gyerek egész életében és semmit nem képes csinálni, magáról sem tud (szerintem) csak ott vegetál azért, mert lélegezni tud és mert a törvények szerint akkor élnie kell. Őket legtöbbször sajnos beadják az intézetbe. Na őket sajnálom... szerintem én mindig szomorú lennék, ha lenne egy ilyen gyerekem. Ha a munkám miatt pl. gondozni se tudnám 0-24-ben (mert nekem is ennem kell, meg létezni) akkor is minden egyes nap gondolnék rá és látogatnám és szerintem ez borzalmas lelki teher.

2015. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Hármas vagyok. a jobb kezemen csak egyetlen ujjam van, és tudod, miket dolgozom?

- Hivatalosan ZENETANÁR (zongorázom is!) és kántor (orgonázok a templomban)

- otthon szinte minden kétkezi munkát megoldok, csak lassabban, mint mások.


Én így boldog tudok lenni. Sajnálom azokat, akik súlyosabb gondokkal küzdenek.

2015. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy az sem, hogy milyen lehetőségei vannak a családnak. Ha szegények, nincs semmilyen segítségük, stb. akkor gyakorlatilag teljesen belerokkanhatnak.
2015. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Vannak fokozatok..Bizonyos testi hibákkal együtt lehet élni és teljes életet is.

De olyan gyerek aki állandó 24 órás felügyeletet kíván élete végéig ,és soha nem lesz önálló ,ott a családban bizony nagy gondok vannak. Ezt látszólag elviselik a szülők ,ha el nem vállnak,de boldogok nem lesznek tőle. Vagy berakják intézetbe de a szomorúság bűntudat keveréke akkor is megmarad.

2015. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Max akkor ha jól állnak anyagilag,amúgy szerintem tuti nem lehet úgy boldognak lenni,hogy 24 órában a gyerek mellett kell lenni,nemhiába van annyi széthullott család ahol fogyatékkal,súlyos betegséggel kűzdő gyerek van.Az apák leléphetnek,meg is teszik a legtöbben,az anya meg marad mert nincs más választása.
2015. jún. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én tesóm szellemileg fogyatékos, de csak egy kicsit... Viszont van egy olyan betegsége, ami miatt leépülőben van a szervezete, és amikor ez a betegsége kiderült, akkor nagyon mehéz volt, de most már jobb. Boldog családnak nevezném a mienket ennek ellenére is.
2015. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!