Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkoltozhetek anyamtol?

Papla kérdése:

Elkoltozhetek anyamtol?

Figyelt kérdés
16 vagyok, anyammal es neveloapammal elek. Anyam ket eve koltozott osze neveloapammal es en mar egy eve itt lakom veluk. Rossz. Nem szeretek itt lenni nem jovok ki jol neveloapammal, sot idegesit. Ellenben ket testverem akik 25 es 28 evesek meg az anyai hazban laknak es ok nagyon szeretnek ha visszamennek hozzajuk es en is arra vagyom. Hivatalosan tesoimhoz vagyok bejelentve. Anyammal alig talalkozom mert este tizre er haza. Tudtok segiteni?

2015. máj. 17. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
33%

16 évesen még szükséged van a szülői felügyeletre, viszont figyelembe kell, hogy vegyék a te döntésedet, hogy hol szeretnél lakni. Nem írtad, édesapád él-e még, és hol, ha jól értettem, csak a felnőtt tesóid laknak a régi házban, és hivatalosan te is oda vagy bejelentve.

Első körben édesanyáddal kellene ezt megbeszélned, le kellene ülni vele és a nagytesókkal. Ha bármi történik veled, azért most hivatalosan édesanyád a felelős, függetlenül attól, hogy vele laksz-e.

Ha nem tudtok megegyezni, fordulhattok a nagytesókkal a gyámhivatalhoz. ez esetben szerintem a testvéreidnek hivatalosan vállalniuk kell a felügyeleteddel járó felelősséget. Nem egyszerű procedúra, sokáig eltarthat, környezettanulmányokat végeznek, és nyomós ok kell rá, miért nem alkalmas a mostani helyzeted a neveltetésedre. Jobb lenne békésen, egymás között megbeszélni.

2015. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Apám németországban él, nem tartjuk vele a kapcsolatot. a tavalyi tanévben amikor még tesóimmal laktam idősebbik testvérem volt a gyámom papiron is, ő intézte az iskolai dolgokat, összkeresetük körülbelül a kétszerese mint ami nevelőapáméknál van.
2015. máj. 17. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!