Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Budapesten lehetséges, hogy...

Budapesten lehetséges, hogy úgy kereszteljenek meg egy babát, hogy csak az apuka van megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok megkeresztelve, párom igen. Nem is vagyunk összeházasodva! Így lehetséges egyáltalán?
2015. ápr. 29. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
A keresztszülők nem kell, hogy házasok legyenek, pl a keresztapa lehet egy gazdag ember, a keresztanya meg egy Lánchíd alatti hajléktalan, nem kell rokonoknak/házasnak lenniük, de szükséges az, hogy meglegyél keresztelve.
2015. ápr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Azt mondod megvagy és kész, ha fizettek eleget a keresztelésért simán meg fogják csinálni...
2015. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Ferenc pápa azt mondta változtatni kell azon hogy nem keresztelnek meg valakit. A keresztség mindenkié.

Papfüggő, ha az egyik pap nem vállalja egy másik fogja.

Keressetek fel egy pár közeletekhez eső plébániát.

2015. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Engem régen csak azért nem kereszteltek meg a katolikusok, mert anyám és apám elváltak (anyámmal élek) :o lehet, hogy veletek is trollkodni fognak, de az új pápa szimpatikusnak tűnik, szerintem simán meg kell, hogy kapja a keresztséget.
2015. ápr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Hogy manapsag hogy megy, azt nem tudom, de nekem apa nem volt megkeresztelve es 27 evvel ezelott en 10ezer forintba kerultem nekik, ennyit rakott a zsebebe a pap, ennyiert eltekintett a gyalazo korulmenyektol...
2015. ápr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor majd bepróbálkozunk itt-ott! Hátha...
2015. ápr. 29. 18:46
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Ha neked nem fontos, hogy meg legyel keresztelve, akkor miert akarod a gyerekedet megkeresztelni?


Szereny velemenyem szerint, minden embernek meg kellene adni a lehetoseget, hogy megismerjen tobb vallast, es csak uutana dontson, hogy akar-e kereszteny lenni


Szegeny baba, ratukmaljak a keresztseget.

2015. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Minek keresztelni ha poganyul paraznasagban eltek hazassag nelkul

Keresztelo igeret a kereszteny nevelesre az pedig peldamutatassal kezdodik.

Hazassag nelkul szulni nem eppen jo kereszteny pelda

2015. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Azt mondod megvagy és kész, ha fizettek eleget a keresztelésért simán meg fogják csinálni...

"


Ez így van. Megtörtént esett a családban, hogy a keresztszülőket (akik egy pár voltak) megkérdezték, hogy házasok-e. Jött a válasz, igen, de nem együtt. Semmi gond nem volt.

2015. ápr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház szerint a keresztényi nevelés a keresztszülő dolga, nem a szülőké. Innentől kezdve csak a keresztszülőnek kell keresztelkedve lennie. Van egy-két vaskalapos pap, aki elvárja ezt a szülőktől is, de nem előírás.
2015. ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!