Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megvagyok pasi nélkül - nem...

Megvagyok pasi nélkül - nem fogják fel?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és folyamatosan azt hallgatom mindenkitől, bár leginkább nagyanyámtól, hogy miért nincs barátom, ennyi idősen lassan már férjhez kéne menni, meg hogy még nem voltam senkivel stb. Eddig csak egy igazi kapcsolatom volt. Az előtte lévő 2 srác csak rövid ideig tartott és nem volt komoly, a szüleim meg nem is tudnak róluk. Ezzel a barátommal fél éve szakítottunk. Vele elveszítettem a szüzességem is, de ezt a legjobb barátnőmön kívül senki sem tudja. Sokszor úgy gondolom, legalább anyukámnak el kellett volna mondanám, bár akkor már mindenki tudná és jobb is lenne talán a helyzet, de ha most derülne ki, akkor csak nagy balhé lenne. Annyira unom már a piszkálódásukat, azt hiszik, nem is akarok majd soha pasit vagy nem tudom. De egyelőre tényleg nem hiányzik. Ennek ellenére bulikban néha kavargatok (de max csókig megyek el). Én megvagyok most egyedül, nem azért, jó lenne egy srác, aki szeret és akit szerethetek, de nincs a láthatáron olyan, aki komoly kapcsolatot akar. Meg egyébként is sokszor magányos farkast játszok, annyira nem vagyok társaságigényes, sokat tanulok is és elvagyok magam a szobámban. Ők ezt annyira nem értik meg. Mit csináljak velük? Szerintetek is ilyen szörnyű dolog, hogy egyelőre nem akarok pasizni?
2015. ápr. 26. 18:26
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem fölösleges rágörcsölnöd. Van még időd, fiatal vagy. A társadalom sem olyan, mint 40 éve, hogy ha 18 évesen nem voltál házas, már el voltál ítélve. Majd eljön az a nap, amikor beleszeretsz egy fiúba, és vígan éldegéltek, míg világ a világ ;)
2015. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem jogos a piszkálódásuk. az első mondatig azt hittem, hogy sosem volt még barátod .

az se lenne gáz, a te dolgod.

mondd meg a mamádéknak hogy még nem találtál olyat akit szeretni tudnál, minden jöttmennttel meg nem fogsz összeállni.

más világot élünk, már nem szokás 18évesen férjnél lenni.

arról, meg hogy lefeküdtél a barátoddal semmi közük. nem is értem miért csesztetnek, hogy nem voltál még senkivel. 1. volt már barátod 2. ha nem lett volna se tudhatják.. meg nem is tudom minek kell ezt mondani, a te dolgod.

mondd meg, hogyha lesz barátod akkor ők lesznek az elsők akiknek szólsz. ne kérdezgessék.

2015. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem mondod el nekik ugyanezt, amit leírtál? Mivel a rokonaidnak semmit nem mondtál el, azt hiszik rólad, hogy nem is érdeklődsz a fiúk iránt. Talál felmerül bennük az aggódó kérdés: talán a lányok érdekelnek, fiúk helyett?? Szerintem pakolj ki nekik, persze csak annyit, amennyit szükséges tudniuk.
2015. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon helyesen teszed. A tanulásra koncentrálj, egy jó diplomára és a karrieredre. Aki 18 évesen férjhez megy, az általában nem akar továbbtanulni és főállású szülőgép+házvezetőnő szerepben képzeli el az életét.

Ha Te ennél többet vársz az életedtől, akkor a férjhez menés helyett a saját érdeidre koncentrálj.

Amúgy szr lehet, hogy a rokonaid megrekedtek a középkorban, részvétem. Jó, hogy neked több eszed van náluk.

2015. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nyugodtan mondd meg nekik, hogy nincs ok az aggodalomra, nem maradsz örökre egyedül (az anyukák hajlamosak bepánikolni és már-már azt hinni hogy sosem lesz unokájuk meg ilyesmik...), és hogy még keresed a hozzád illő társat, akivel boldog lehetsz. Azzal hogy folyton kérdezősködnek és cseszegetnek nem leszel előrébb és ezzel nem segítenek. Meg fogják érteni (remélhetőleg.) Amúgy is 18 évesen még szerintem nagyon korai férjhez menni! A gyerekek meg még pláne hogy később jönnek. Tanulj csak, legyen karriered utána lesz időt társat választani :) :D
2015. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam eddig nem foglalkozni velük, de nem megy, egyszerűen idegesítő. A komolyabb kapcsolatomról egyébként tudnak, találkoztak is a sráccal, hiszen volt nálunk nem egyszer. Bár akkor meg ők nem engedték hogy maradjon vagy én maradjak nála éjszakára:D
2015. ápr. 26. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Fognak még ezzel nyaggatni, ne aggódj. :-) Inkább próbálj kitalálni valami frappáns választ, de ne hagyd, hogy idegesítsen a dolog. Pl. amikor anyukám azzal nyaggatott egy időben, hogy neki ennyi idősen már megvoltam, és nekem miért nincs még gyerekem, mondtam neki, hogy ha babázni akar, szüljön magának, én akárkivel nem vállalom ezt. Nekem másképp alakult az életem, mint neki.
2015. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mondogatták sokat, de nem törődtem vele, hisz ez nem így megy, hogy ha mondogatják megtalálom az igazit. Éltem tovább az életem, elmentem egyetemre, nyitott voltam, barátkoztam és 1 éve összejöttem a legjobb barátommal, akivel itt egyetemen találkoztam és én ezt elég komolynak érzem
2015. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!