Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha túl vagytok egy spórolós...

Ha túl vagytok egy spórolós időszakon, képesek vagytok ugyanúgy költeni, mint előtte?

Figyelt kérdés

Néhány hónapra kiesett a fizum, így minden fillért meg kellett fognunk. Mivel több időm maradt, 3-4 boltba járam, mindenhonnan azt hoztam el, ami olcsóbb volt + piacoztam. Most, hogy megint van munkám, erre nincs időm, viszont azt vettem észre, hogy fogynak a "készleteink", mert pl nem veszek a tescoban krumplit, mert tudom, hogy a piacon 30%-al olcsóbb. A piacra viszont nem jutok el.

Normális a hozzáállásom? Elmúlik idővel?


2015. ápr. 25. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz anyagi körülmények között nőttem fel, felnőtt fejjel is voltak kemény időszakok az életemben, véremben van a spórolás. Jóval átlag feletti a jövedelmem, de most is a szívem szakad meg, ha nagyobb összeget ki kell adnom, nézem az akciókat, keresem, hogyan tudok mindent a lehető legolcsóbbra kihozni. Sose vennék 30-40 ezer forintos cipőt, táskát, akármit, pedig akár meg is engedhetném magamnak.

Szóval nem tudom, elmúlik-e teljesen, szerintem aki átélte, mindenkiben ott van a félsz, hogy mi lesz, ha megint jön a córesz. Viszont nem is tartom nagy bajnak, a sóherségem sokat segített abban, hogy kimásszak az anyagi gödörből és normális körülményeket teremtsek a családnak.

2015. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Ha a tescos bevásárlásnak nincs olcsóbb, jobb alternatívája, de mégsem veszed meg ott az adott terméket, mert tudod, hogy máshol olcsóbb, az teljesen irracionális.
2015. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Én nem egészen, mert arra is rájöttem, hogy a pénzköltés nem tesz boldoggá. Amikor először el kezdtem jól keresni, mindenhéten vásárolgattam, ruhákat, mindenféle drágább ételt, sokszor nem főztem, élveztem, hogy van pénzem. Aztán a munkát abbahagytam egy időre, és hirtelen át kellett gondolnom, hogy mire költök, meg kellett húznom a nadrágszíjat. Megdöbbenve vettem észre, hogy nem lettem kevésbé boldog, egyáltalán nem hiányzott a nagy költés. Ezután sokaig vagy félre kellett tennem, vagy nem maradt annyi, amit csak úgy szabadon szívesen költöttem volna, aztán mikor ismét lett olyan munkám, amiből már maradt pénz azután is, hogy a megtakarításba elraktam egy részét, ismét kicsit költeni kezdtem, de ez már közel sem annyi, mint régen.
2015. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Az elsőhöz vagyok hasonló, én nem kezdek el drágán venni dolgokat, ha olcsóbban is tudom, csak mert telne rá. Valahogy nekem logikus, hogy ha nem kell kényelmet beáldozni, csak máshova menni s ott nagyobb tételben venni jó áron valamit, akkor azt tegyem. Rövid időszakokat kivéve sosem voltam nagyon szegény, de sosem költekeztem különösebben. Soha nem leszek annyira gazdag, hogy ne számítson a pénz, ha megmarad, azt tudom mire költeni :) Az nagyon jó, ha nem kell azon agyalni, hogy mi mennyi és telik-e egy avokádóra, de normálisan, egészségesen megfogni a pénzt és hobbiba ölni az szimpatikus :D

Igazából én extrém spórolni "nem tudok". A hasamon csak és kizárólag akkor voltam hajlandó spórolni, amikor tényleg nem volt pénzem még ételre sem (s ez nagyon-nagyon röviden volt). Sokat teszek e téren, de bizonyos apró luxusok maradnak, amíg tudnak.


A példabeli krumpli már túlzás, amennyiben kevésről van szó. Az teljesen OK, hogy egy zsákkal jó áron akar venni az ember, bár ez sem egy nagy összeg. S ha emiatt át kell autózni a szomszéd városba, akkor már nem éri meg. De az érthető, ha automatikusan felmerül az emberben, ha utána le is vezeti, hogy értelmetlen...

2015. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Még ha karton olívaolajat írtál volna, az oké, de mit spórolsz pár szem krumplin? Ne legyél pszichiátriai eset, aki szó szerint belebetegszik a pénzköltésbe és ott esik össze a boltban egy háromnapos ünnep miatti nagyobb bevásárlásnál.
2015. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a lehetőségekhez képest élek.Ha több pénz van,akkor megveszem a jobb dolgokat.Ha kevesebb,akkor az olcsó dolgok után kutatok.Ha meg nincs pénz,nem kell gondolkoznom hogy mit vegyek.Eddig még akármilyen helyzet is volt,a kutyámnak volt kajája,ő az első ha pl. kajáról van szó,inkább én nem eszek.
2015. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!