Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az első teendők?

Mik az első teendők?

Figyelt kérdés
Meghalt az anyósom szombaton. Még mind a ketten nagyon fiatalok és tapasztalatlanok vagyunk a párommal. Hol nézhetnénk utána, hogy mik az eljárások ez ügyben, illetve hogy mit mikor illik tenni meg ilyenek..??
2010. febr. 21. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Ha kórházban halt meg, akkor oda menjetek be, ott megmondják a további hivatalos teendőket. Kell a halotti anyakönyvi kivonat, meg kell keresni a temetkezési vállalkozót, megbeszélni vele a temetés részleteit. Olyat is lehet, bár nagyon drága, hogy a temetkezési vállalkozó intéz mindent. A család többi tagját már most értesíteni kell, valószínűleg akad valaki, aki tapasztalt ezen a téren.
2010. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
először is részvétem! vallásos volt? ha igen, akkor meg kell keresni a papot/lelkészt a temetés ügyében. a többi teendővel szerintem akkor jártok a legjobban, ha megbíztok 1 temetkezési vállalkozót, és a papírok intézésére is adtok neki megbízást. összességében nem biztos, hogy így drágább lesz, ha az utánajárást meg ilyesmit is hozzáveszed...ők fogják tudni, mit kell tenni.
2010. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A te szuleid sem tudnak segiteni ugyet intezni?

A temetkezesi vallalathoz menjetek el es ott segitenek nektek. Meg a templomba is ha szeretnetek miset a temetes elott. Ha ujsagba bele szeretnetek tetetni a halalhirt, akkor a helyi ujsag szerkesztosegehez.

Aztan az onkormanyzatnal lehet kerni temetesi segelyt is.

Majd lesz orokosodesi targyalas is, de arrol azt hiszem ertesitenek majd benneteket.

Kozeli jo barat, szomszed, rokontol kerjetek segitseget.

Mennyi idos volt anyosod, es ti a paroddal?

2010. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Anyósom 68 éves volt, de nagyon sokat betegeskedett.

23 és 24 évesek vagyunk. De szerencsére nem sűrű az én családomban a haláleset, a páromat meg örökbe fogadták 12 évesen, az apukája tavaly halt meg.

2010. febr. 21. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!