Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy ezért nincsenek...

Lehet, hogy ezért nincsenek "normális" férfiak?

Figyelt kérdés
[link]
2015. ápr. 18. 01:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%
Mi a cikk lényege, mert én nem értettem meg belőle?
2015. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Igen, jogos a dolog, hapsi létemre magamon is ezt értem, akkor valószínű én se vagyok "normális"

A házasságot általában a nők erőltetik, főleg a gyereket, aztán amikor mindez megvan, előbújik szépen a valódi énje az adott hölgynek. Nem voltam még házas, de nem is vágyok rá. Utána meg olvasgathatnám magamról, hogy más férje is ilyen bunkó?

Kösz nem...

2015. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mit jelent a normális?


Sok szerethető, kedves ember van, nő is férfi is.


Nő és férfi sosem lesznek egyformák, mert akkor vagy mindenki nő lenne vagy mindenki férfi. De a természet nem ellenségnek teremtette a két nemet, csak ez a 20. században valahol félresiklott mint annyi minden más is. A leírt társadalmi jelenség a megváltozott és normálatlan életkörülményeknek köszönhetőek, nem pedig annak, hogy baj van valamelyik nemmel. De millió egy ilyet lehetne felsorolni.


Összesen 6 férfival volt dolgom életemben, ebből az utolsó a férjem, és egyébként mind tök normális volt. És nem azért nem horgonyoztam le rögtön a legelsőnél, mert nem nem volt normális, hanem mert fiatal voltam, aztán ment mindenki másfelé.


30/N

2015. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

Bírom ezt az előbújik a nő igazi énje.. Nagyon ritka esetektől eltekintve mindenkinek az első találkozáskor ott van az igazi énje. Ha nem olyannak látod amilyen valójában akkor az a Te bajod.

Mondhatnám én is, hogy előbújik a férfi igazi énje. Azt hiszed, hogy egy határozott emberrel van dolgod, aki csak az első pillanatokban lelkes, aztán látom, hogy pár hét múlva a nő lohol elől és húzza magával a pasit. Gondolod, hogy csak a nőn múlik, hogy ez megtörténhet a férfi meg közben szegény ártatlanul széttárja a kezét?

Minden kapcsolat annyi emberen múlik ahányan benne vannak. Egy párkapcsolatban nincs szegény áldozat akivel egyszercsak megtörténnek a dolgok. A kapcsolatok olyanok mint a szerződések. Ha megszeged az addigi rendet a másik is meg fogja szegni. Ha ezt érted a nők igazi énjén akkor ez IS az énje amivé válik. Miért van, hogy egyesek házasság után, apukaként sem válnak bohóccá mások meg igen? Az egyiknek jobb feleség jutott? Nem. Nincs jó és rossz minőségű feleség a boltban. Napi szinten kell úgy intézned a kapcsolataidat, hogy azok jók legyenek.

Nekem ahol most vagyok melóhelyen öt évvel ezelőtt sírógörcseim lettek volna minden nap után úgy kicsináltak volna. Ma meg szépen elvagyok a két egymást maró kolleganővel úgy, hogy csak ritkán kerülök bele a harcukba. Azt hiszed, hogy az egyik amikor velem beszél akkor más személyiség mint amikor a másik kolleganővel beszél? Tévedés. Egyszerűen másképp áll hozzám, mint ahogy én is őhozzá, ettől más lesz a viszonyunk. Ennyi.

Ha Te azt hiszed, hogy a nő megváltozik akkor inkább tényleg ne házasodj, mert tuti úgy is lesz. Tudod, nem vagyok hívő, de azért van egy-két mondás a Bibliában, ami nagyon igaz. Ilyen mondás a mindenkinek a hite szerint...

2015. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Feljön pár tökéletlen ide hülyeségeket irkálni, a többi nagyokos meg levonja a következtetést, hogy: igen, ez az élet.

Nem tudom, talán nem itt kéne élni az életet.


A valóságban vannak "normális" férfiak "normális" nők, bár szubjektív, hogy ki szerint ki áll normálisan a témához.

Inkább azt mondanám, hogy nem ez a hozzáállás jellemző a férfiak többségére. Igen, vannak akikre tényleg jellemző, de ugyanúgy a nőkre is, hogy a szingli életet jobbnak tartják.


A cikk, úgy látom, inkább a felelősségvállalás hiányáról szól, a felnőtté válásra való képtelenségről.

Az ilyen emberek rettegnek attól, hogy ha családjuk lesz, nem élhetik tovább az életüket úgy, mint egy kiskamasz. Nyilván ha van feleség/férj, gyerek, akkor nem a haverok lesznek az elsők, nem is lesz olyan gondtalan az élet, kell nyilván áldozatokat is hozni. Nyilván nem vonulhat el az ember állandóan, mikor elege van az egészből, mert vannak kötelességei. Az is lehet, hogy a párja már nem lesz olyan csinos és szexi, mint fiatalon, mert felőrli az egész napos robotolás, plusz gyereknevelés, stressz, miegymás.

Ráadásul már maga a kapcsolat is bizonyos kockázattal jár, mert előfordulhat, hogy nem sikerül és akkor ennek már komolyabb következményei vannak, ha már családban gondolkozunk, mint amikor egyik nő megy, nem baj, jön a másik.


A házasság ma már nem annyira "kötelező" jellegű, mint régen, tehát ha valaki nem akar felnőni, nem akar felelősséget vállalni, áldozatokat hozni, csak élni akarja az örök tinikorát, megteheti és ez nem is baj, nem mindenkinek való a család.

Csak az a baj, hogy ezt képtelen beismerni és jön a hárítás, mert minden nő szemét, úgyis kiforgat a vagyonomból, úgyis megcsal, minden férfi hűtlen, nem törődik a családdal, stb.

2015. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

14. vagyok.

Most látom, hogy mindez egy "alfahím" oldalon. Aki tisztában van az alfahím jelentésével.. nos.. ha ez egy ilyen oldalon van akkor azt jelenti, hogy aki kirakta az csak alfa szeretne lenni, valójában tele van félelemmel.

Valódi alfahím ugyanis soha nem fél attól, hogy papucs lesz.

Szerencsém van, az én párom egy ilyen cikken jót röhögne.

2015. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
88%

A cikk dióhéjban: a cikkíró leült egy csomó agglegénnyel, akik nem akarnak megnősülni, majd adatokat gyűjtött, hogy alátámassza, amit mondanak. Egyébként durva ferdítésekkel.

Kezdjük ott, hogy ilyen esetben a minimum az lett volna, ha megkérdezi a házasságpártiak véleményét is.

Miután ez nem történt meg, ez a felmérés pontosan annyira hiteles, mintha elmennék egy Tankcsapda koncertre, megkérdeznék néhány embert a zenei ízléséről, majd azt írnám le, hogy mindenki Tankcsapdát hallgat. Még azok is, akik eddig nem!


Az állításokkal én vitatkoznék. Az apák iránti tisztelet megszűnt volna? Nem igaz. Sőt, az utóbbi években kimondottan férfiasnak számít, ha a gyerekeddel vagy. Ahogy jön a jó idő, egyre több babakocsis apukát látok az utcán, akik nem papucsnak tűnnek, hanem láthatóan büszkén feszítenek a gyerek mellett.

Kevesebb szex. Baromság. Akkor lesz kevesebb a szex, ha megszületik a gyerek. De ez mondjuk eléggé normális, tekintve hogy a szülők kimerültek az éjszakázástól. Jobb esetben. Rosszabb esetben csak az anya, mert az apa ugyan nem kel fel hajnalban a gyerekhez...

Elveszíted a barátaid. Baromság. Nem a házasságtól veszíted el a barátaid, hanem attól, ha nem ápolod a baráti kapcsolatokat. Ebben nem akadályoz meg a házasság.

A kuckó problémát nem értem. A férfiaknak legalább van. A nőknek tipikusan kuckója sincs.

A többi, a válásról tett állítást meg hadd ne részletezzem. Kezdjük ott, hogy nem kell válni, ha jól házasodsz. Szóval egyszerűen ésszel kell házasodni...


Igazából ez a cikk egy tipikus agglegény-rinya. A sógorom jut róla eszembe, aki felszed minden nagymellű buta szőkét (azt a típust, akinek ha azt mondod, hogy nézd meg a földszinten, ott vagyok-e, akkor tényleg leszalad), aztán meg csodálkozik, hogy a csaj egy buta, hisztis liba. A harmadik után meg azon sír, hogy minden nő idióta. Amikor felvetjük, hogy talán esetleg az elején kellene meggondolni, hogy az ilyenekkel ne álljon le, akkor meg nem érti. De pont ilyen érveket hoz fel a házasság ellen. Csak épp ez az egész fel se merülne, ha normális nőkkel is szóba állna. Akár annak árán is, hogy kicsit kisebb a mellük.

2015. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%
a huffnágelről kb annyira kell komolyan venni bármit, mint a hírcsárdáról. akinek ez a hímsoviniszta, nőgyűlölő szennyoldal értéket képvisel, annak a véleményére meg úgyis szarik az értelmes többség.
2015. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%

A cikk egyértelműen jó irányból közelíti meg a dolgokat.

A házasságnak nincs értelme a mai keretek között. Egy vicc az egész, a hagyományos keresztény monogám házasság teljes meggyalázása. A szexuális forradalomnak köszönhetően mindent a nők ösztöneinek rendelünk alá, a lehető leggátlástalanabb módon. Semmi se szent, legyen szó akár az emberi életről. Kizárólag csak a nők szexuális kielégülése számít.

Itt nem csak a férfiak szexualizálásáról (homoszexualitás, metroszexualitás) van szó, hanem a női testiség piedesztálra emeléséről, és a férfiak emberi jogainak teljes semmibevételéről.


A férfiak olyanok, mint a korábbi évszázadokban, ugyanúgy eltartják a nőket, ugyanúgy ők végzik az aljamunkákat, és ugyanúgy őket viszik ágyútölteléknek, mégis ők vannak a legjobban semmibe véve, kiszolgáltatva. Különösképp, a fehér heteroszexuális férfi.

A házsaságkötések, és a születések száma valóban drasztikusan csökken, de ez egyértelműen a nők felelőssége, mégis a történelem folyamán a férfiakkal fizetették meg ezt, lásd agglegényadó.

De nem is kell agglegényadó, elég ha az állam a férfiak számára hátrányos szociális politikát folytat, mint azt teszi ma is. Például a nyugdíjalapba a férfiak nem csak, hogy többet fizetnek be, de korábban is halnak, tehát kevesebbet vesznek ki. Mit történik? A nők 40 év után is nyugdíjba vonulhatnak, hiszen a balek, életét végig güriző férfi finanszírozza majd ezt is. Arról még nem is szólva, hogy amúgy a két nem által végzet munka összesem hasonlítható.

2015. ápr. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tök igazad van... Ma a világon egy fehér heteroszexuális férfi élete maga a nyomor. Tényleg nem is értem miért nem tüntetnek már a nekik kijáró jogokért. Hogy képzeli ez a mocsok világ, hogy őket senki nem nézi ki a bőrszínük miatt, a szexuális beállítottságuk teljesen elfogadott, egy nyamvadt beszólást nem kapnak, ha együtt sétálnak a párjukkal. Fölháborító! Az meg hogy ugyan azért a munkáért egy férfi jóval több pénzt kap, ez megint csak hihetetlen. Egyenlőséget a férfiaknak! Egyforma fizetést mindenkinek! A rosszabb minőségű munka miatt, meg igazán nem a nők a hibásak. Hát nem születhet mindenki szupererőt biztosító farokkal. A gyerekszülések számának csökkenése pedig tényleg a legfelháborítóbb. Hát hogy mernek azok a semmirekellő cédák felelős családtervezésen gondolkodni, nem szülni nyóc gyereket csodás, mindenható, szupererőt adó farokkal rendelkező uruk és parancsolójuk kiemelkedő minőségű munkájáért járó minimálbérre? Megyek keresek egy sarkot és elsiratom ezt a világot.
2015. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!