Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelki válságban vagyok? Hogy...

Lelki válságban vagyok? Hogy találjam meg a megoldást?

Figyelt kérdés

Alapvetően semmi probléma nincs az életemben. Munka, férj, lakás minden normális. De mégis valahogy mióta két éve férjhez mentem azóta olyan, mintha nem találnám a helyem a világban. Olyan érzésem van, mintha lenne előttem egy láthatatlan fal, amit át kéne törnöm és valamit máshogy csinálni, de azt sem tudom, hogy mit csinálok rosszul. Más munkát kéne keresnem, ami nem irodai, de igazából nem tudom mihez lenne kedvem. És egyre inkább azt érzem, hogy a nőgyógyászati problémáim is ebből a lelki hülyeségből erednek. Hormon, mioma, polip. Egyébként babát szeretnénk és tudom, hogyha rendbejövök magammal, akkor a baba is összejön, de továbbra sem tudom mi a baj?!!!!

Szakemberhez kellene fordulnom, vagy mit tegyek? De saját magamnak kell rájönnöm, hogy én mit szeretnék, nem igaz?

Mi a véleményetek erről?


2010. febr. 15. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, fordulj pszichológushoz, ő majd átirányít máshova ha szükséges. A szorongásos zavarok nagy többségét ma már "nem ügy" meggyógyítani. Tapasztalatból beszélek, nekem bejött.
2010. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
^ előző vagyok. Ő is el fogja mondani neked, hogy magadtól kell rájönnöd, hogyan segíthetsz magadon, ő csak azért van, hogy elnavigáljon és "fogja a kezed" ameddig szükséges.
2010. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Jelentkezz ma valahová. Csomó 2-4 féléves képzés van, fogj bele valamibe, ami ha nem is tökéletes, de olyasmi, ami érdekelhet. Lesz lehetőséged mást csinálni, váltani, ha közben rájössz, mi érdekel igazán. Így nagyobb az esély, mint ha csak várod, hogy rájöjj, mit csinálnál. ötletek: táncolj, kézműveskedj, mese terápiára menj, kertészkedj, pszichodrámázz, stb. Mindig csinálj valamit, amit eddig nem. Én is irodai munkát végzek, hasonló dilemmáim vannak (bár nem vagyok férjnél), tudom, milyen, mikor kiéhezel valamire, ami nem irodai. Ilyenkor néha még egy mosogatás is feldob. Azért aktivizáld magad (szerintem lekötetlen energiáid vannak), hogy ne fordulj egy idő után a férjed vagy magad ellen. (Nem gyilkosságra gondolok persze, csak romboló érzelmekre.) Mit gondolsz?
2010. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

26 vagyok. világéletemben egyszerre 3 dolgot csináltam (meló, fősuli, vezetés, nyelv stb.) most ennek vége. Meglett a diplomám 3 éve, azóta elvégeztem már egy tanfolyamot, ami merőben más, mint amivel eddig foglalkoztam. elkezdtem sportolni, heti egy-kétszer. nagyon élvezem, de a gondolataimat nem köti le sajnos teljes mértékben. 1 éve munkahelyet váltottam, de nem hozta meg ez sem a kellő változást.

valóban magamnak kell rájönnöm hogy mit akarok az életemtől, tudom butaság, de "félek" segítséget kérni.... azt sem tudom hol kéne kezdenem.

2010. febr. 15. 13:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig nem érdemes félni. Ha végiggondolod, nincs mitől. Nem szégyen segítséget kérni - pláne úgy, hogy a terapeuta és a kliens is jól tudja, hogy a fontos lépéseket a kliensnek kell meglépnie, a pszichológus csak eligazítja, megvilágítja a lehetőségeit, feltárja a hátterét stb. Azt is csak annyira, amennyire a kliens igényli.


Érdemes "ajánlókat" gyűjteni szakemberekről olyan közeli barátoktól, akikben megbízol. Ha ezt nem akarod, nézz utána a dolognak az Interneten. Végső esetben dobj meg egy e-maillel, és ajánlok valakit a fővárosban, aki biztosan segíteni fog.


Addig gondolkodj azon, hogy mit AKARSZ csinálni, és miért feszül előtted "fal". Próbáld meg magad függetleníteni mások elvárásaitól.

2010. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

elmegyek a háziorvoshoz, elmondom nagy vonalakban a problémámat és elküld egy dokihoz? így képzeljem el? egyébként Baranyában lakom, a főváros kicsit messze lenne, de azért köszi.

igen, a mások elvárásai. lehet már el sem tudom választani mit csinálok magamért és mit másért. az anyagiak is sajnos megnehezítik az ember egyéni "szabadságát"....

2010. febr. 15. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!