Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Döntöttél már a családod...

Döntöttél már a családod tetszése ellenére valamiben?

Figyelt kérdés
Mi volt az, és miért nem örültek? Hogy dolgoztad föl? Nem mindig egyszerű utána egy légtérben lenni egymással...
2010. febr. 14. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia.Igen velem is ellenszenvesek voltak a stilusom miatt..Régen emo voltam ami elég marhaság és már bánom,hogy anyi eszem volt.Feldolgozni?Hát igen azt nem volt könnyű.Egyszerűen minden el engedtem a fülem mellett és igen eleite kerültem is őket amenzire tudja egy "gyerek" a szüleit.
2010. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én konkrétan csak ezt csináltam egész életemben..Nem tudom miért,de az sosem volt jó döntés ami én hoztam,az sosem volt jó ahogyan én csináltam..

Pár dolog ami most eszembe jutott:a szüleim nem akarták, hogy kézilabdázzak(kézilabdáztam),a szüleim nem akarták hogy egyetemre menjek,vagy ma megyek,akkor feltétlenül orvosnak tanuljak(egyetemre mentem,és töri szakos lettem ,azt is tanultam,mert engem az érdekelt), a szüleim nem akarták, hogy kimenjek fél évre külföldre(kimentem) a szüleim nem akarták, hogy férjhez menjek fiatalon, és gyereket szüljek(férjhez mentem és gyereket szültem),igazából ebből lehet úgy tűnik, hogy nem érdekelt a véleményük,és én nem vagyok hajlandó kompromisszumokat kötni,de miért kéne nekem az ő álmaikat valóra váltani,miért ne foglalkozhatnék a saját vágyaimmal..

egyébként a kapcsolatunk szerencsére nem ment rá,hálás vagyok nekik amiért felneveltek,szeretem őket,minden rendben,de ezekből a dolgokból akkor és ott én nem engedtem,amit aztán hallgattam pár napig,a férjhezmenést pár évig,de aztán amint anyukám kezében tarthatta az unokáját,máris másként állt a dolgokhoz..

és én nem bántam meg eddig semmit,ha újrakezdhetném,akkor is mindent ugyanígy csinálnék:)

2010. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Természetesen, ha rólam van szó akkor nem más véleménye fog érdekelni. Nincs ebben mit feldolgozni ha mást zavar az ő baja. Ha olyan dologról van szó amiben nekik is részük van akkor természetesen együtt döntünk. Pl. azt nem fogom egyedül eldönteni hogy én most 10 kutyát akarok, és akkor idehozok a kertünkbe 10 kutyát, akkor is a valaki allergiás rá. Vagy ha a szüleim tartanak el akkor nem fogom mindig azt kérni ami neked tetszik mert lehet hogy azd rága. De pl hogy én melyik iskolába megyek, vagy kivel járok, vagy ilyesmik, azokhoz semmi közük. Vagy nem tudom ilyesmire gondoltál egyáltalán? :D
2010. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát anyám olyan típus, aki mindent megmond, hogy mi a jó és mi nem, és egész kiskorom óta terelgette az életemet, sok barátomat elzavart, sok pasim akit bemutattam neki, nem tetszett, de végülis, hát mindig a saját belátásom szerint döntöttem, hiába akart és akarna még mindig beleszólni az életembe, már nem úgy mennek a dolgok, mint ahogyan ő azt elképzeli, é sokkal jobban érzem magam, hogyha saját döntéseket hozok, aztán hogy neki később hogy adom be a dolgokat, hogy ne haragudjon, az más kérdés. :)
2010. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
20:34. lelkileg nem viselt meg? Én most közöltem valamit a szüleimmel, tudom, hogy kétségbe vannak esve és szomorúak, és ez annyira rossz.
2010. febr. 14. 20:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is egyszer! Egy felelősségteljes felnőttnek legyenek saját döntései és viselje annak következményeit is. Előbb-utóbb ezek a döntések megállták a helyüket és belenyugodtak a szülők is.
2010. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én szüleim azt szeretnék ha nem a párom lenne majd a férjem de remélem ellentétesen sikerül és ő lesz ha tetszik nekik ha nem ha szeretnem akkor ugyis rájönnek hogy az én boldogságom számit és nem az hogy a pérom félroma vagy magyar!
2010. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
persze! megfogantam. :D detényleg
2010. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A családom nemtetszése ellenére vegetárius lettem. :D
2010. febr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

20:34-es vagyok..

hát én erre azt tudom mondani,hogy lelkileg talán annyira nem viselt meg,persze lelkiismeretfurdalásom volt utána egy darabig,mert olyankor mindig éreztették,hogy csalódtak bennem,de én az a fajta ember vagyok,aki elsősorban nem másoknak, hanem magának akar bizonyítani..

a legelső ilyen komoly döntésem,a kézilabda volt,hogy most akkor játszak-e vagy sem,komolyan vegyem-e vagy sem,és mikor mindig úgy mész haza,hogy na már megint edzésen voltál édes lányom,ahelyett,hogy itthon segítettél volna(megjegyzem minden hétvégén kitakarítottam az egész lakást,segítettem öcsémnek tanulni,nagymamámnak bevásárolni)az mondjuk lelkileg valóban szar volt,de ezeket egy-egy győztes meccs után,amiért sokat "harcoltunk",valahogy efelejtettem,mert megtérült az a munka és áldozat,amit hoztam értük..

és ugyanezt éreztem amikor egyetemre jártam,tudtam hogy nekik ez nem tetszik,és csalódtak,de a saját magam felállított elvárásoknak úgy gondolom meg tudtam felelni,így ezen már nem rágódom..

2010. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!