Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kisbabát örökbe...

Hogyan lehet kisbabát örökbe adni?

Figyelt kérdés

Nem akarok (és nem is tudnék, hiszen nincs gyerekem) örökbe adni senkit, és örökbe fogadni sem szeretnék, csak felmerült bennem a kérdés és nem tudom rá a választ.

Érdekelne az általános út is, de inkább a külön megbeszéléses érdekelne.

(A kérdés a szégyentelenek c. sorozat után jutott eszembe)


2015. márc. 4. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
a gyámügy vagy egy ezzel foglalkozó alapitványál elmondják
2015. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

A hivatalos részét nem tudom. Csak azt, hogy a gyámügy gyakran veszi el a felelőtlen (és néha kiskorú) anyáktól a gyereket, hogy egy jobb családba kerüljenek.


Azokat a szülőket nem értem, akik önként mondanak le a gyerekükről... persze a körülmények befolyásolják az ember gondolkodását.

2015. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kb. úgy megy, mint az abortusz. Van néhány beszélgetés, hogy tényleg lemond-e a gyerekről, nyilatkozik, stb. Általában ez úgy működik, hogy egy nő abortuszt szeretne, de végül rábeszélik, hogy inkább adja örökbe. Akiktől a gyámügy veszi el a gyereket, azok általában nem mondanak le a gyerekről, így ezek a gyerekek nem is adhatók örökbe, ezért vagy családtaghoz kerülnek, vagy hivatásos nevelőszülőkhöz, vagy intézetbe.
2015. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

www.orokbe.hu

Ha valoban erdekel.

2015. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mert a shamelessben mikor kit adnak örökbe? nekem nem rémlik örökbeadós sztori.
2015. márc. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3,4-nek köszönöm a választ.

(Azért az furcsa, hogy rá lehet beszélni valakit arról, hogy abortuszt akar arra, hogy adja inkább örökbe)


5 Karen akarta örökbe adni a gyerekét és pénzért.

2015. márc. 5. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan lehetőség is van, hogyha otthon szülted meg, akkor beteszed egy csecsemőmentő inkubátorba, ami néhány kórház előtt megtalálható. Akkor automatikusan örökbe adják, és nem keresik a szülőt. Nagy valószínűséggel a kórházból már egyből családba kerül.
2015. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!