Te kiért dolgozol?

Figyelt kérdés

A párod/házastársadért, gyerekeidért, vagymagadért?

Mi a fontossági sorrend?


2015. márc. 2. 23:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%
magyarán egyek vagyunk a családunkkal ez így a szép :)
2015. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%

A családomért dolgozok, azért, hogy maradjon a fedél a fejünk fölött, hogy meg tudjuk tölteni a hasunkat-lehetőleg egészségesen, vagy legalább is amivel szeretnénk-, hogy legyen tartalékunk a "bármi megtörténhetre", hogy ruházkodni tudjunk és hogy évente egyszer hazalátogassunk Magyarországra.

De per pillanat nem dolgozom, mivel "gyesen" vagyok a 3 hónapos lányunkkal. Ő a második gyermekünk. Egységesen mindnyájukért dolgozok. Nem egy emberért dolgozok.

Fontossági sorrend? Ez egy mekkora hlyeség? Állandóan ezzel jönnek itt a kérdezők, holott egy családon belül nem nagyon lehet olyan, hogy fontossági sorrend. Alaphelyzetben mindenkit "egyformán" szeretünk -azért idézőjelben, mert többféle szeretet van.

De ha azt kérdezed, hogy otthon alig van mit enni, kinek adnál enni, ha választani kéne, akkor normális ember azt feleli, hogy a gyermekének, természetesen-ha van gyerek. Mivel én még szoptatok, ezért az első szülött gyerekem után én kapnék enni, hogy legyen tejem, és a férjem utánam jönne, de ha nem szoptatnék, akkor is én lennék a gyerekek után, mert a férjem tuti addig nem enne, amíg én nem ettem. De amit nekem szánna, ketté osztanám, mert én meg úgy nem vagyok hajlandó enni, hogy ő nem eszik:D

Én most csak az anyagi "kiért dolgozol" -ra gondoltam, mégpedig fizikálisan, azért, hogy bevételed legyen. De ha más értelemben érted azt, hogy kiért dolgozol, kiért küszködsz minden nap, nem adod fel, hogy kiért tanulsz-mert ez is egyfajta munka-, akkor itt már más is közrejátszhat. Ha ezt kérdezed, akkor elsősorban úgy érzem, magamért, mert előrébb akarok lépni, jobb munkát kapni. Ezért nekem tanulnom, tepernem kell...dolgoznom kell érte. És persze értük is dolgozom-a családomért-mert ha munkát váltok, akkor jobb lesz nekik is. Anyagiakban, lelkiekben.

Ha egyéb értelemben érted a fontossági sorrendet, akkor valamilyen szinten mindenkinek saját maga a legfontosabb-hiszen a saját életed fenntartása a legfőbb célod.....gondolnád, de néha nem így van. Azt hittem, nálam így van. De saját magamon is meglepődtem, mikor kiderült, hogy én, ha az életemről van szó, először a férjemre és a gyerekeimre gondolok. Ezt kétszer is bebizonyította nekem az élet, mikor egyszer azt hittem meghalok és mikor azt hittem, hogy a babám hal meg...hajszálon múlott, hogy megtörténjenek ezek az események. Néha az élet bebizonyítja, hogy ha igazán szeretünk valakit, akkor meghalnánk érte gondolkodás nélkül. Én ezt úgy értelmezem, hogy a sorrend nem velünk kezdődik.

2015. márc. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%
Magamért, hogy legyen pénzem arra amire szükségem van.
2015. márc. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%

A hétvégi fröccsért, a fesztivál bérletekért, az élményekért!


25/f

2015. márc. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 lencsefőzelék ***** válasza:
74%
Az egész emberiségért.
2015. márc. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
53%

Ez annyira fura kérdés. Én inkább "miért" dolgozom.

Mert a boltban minden pénzért van.

2015. márc. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
77%

Udv; ( elnezest az ekezet hiany miatt )


Szerintem ez attol fugg; hogy eppen ki melyik "allomasan" tart az eletenek.

Mindenki masert dolgozik mas idoben.


Ugy 7-8 evvel ez elott azert dolgoztam; hogy segitsek a szuleimnek azzal; hogy amig iskolaba jarok addig magamat ruhaztatom; magamnak veszem a cigit ha mar cigiztem stb...


Aztan azert dolgoztam; hogy a baratnommel akivel egyutt voltunk 6 evig, eltudjunk jarni ide-oda, a kesobbiekben kulon elhessunk meg ha alberletben is; de egyutt.


Aztan; hogy ez is elmult... Ma mar azert dolgozom; hogy legyenek tartalekaim, elore jussak a munkahelyemen ( ami szerencsere sikerult is ) persze meg mindig van hova fejlodni es van mit elerni

es fontos szamomra hogy legyen egzisztenciam. Olyan ferfi legyek akinek ha az eletebe ujra betoppanna valaki ne csak egy "szaros" alsogatyam legyen.

Legyen legalabb ketto :-)


A lenyeg a lenyeg. Nem vagyunk egyformak. Folyton valtozunk; valtoznak a korulmenyek is. Es igy vagy ugy; de alkalmazkodunk a helyzethez.


Hogyha ma azt allitja valaki; hogy onmagaert dolgozik annak ellenere, hogy van csaladja. Nem feltetlenul kell elitelni, mert lemerem fogadni; hogy amit megkeres annak nagy reszet nem magara kolti. :-)


En tudom; milyen aldozatokat hozni; tudom milyen azt mondani; hogy a magam ura vagyok, de kozben szamos mas dolog dominal minket. Peldaul a bank; a gyerekek; a csalad. Hogy telen meleg legyen. Hogy legyen mit enni.


Dolgozzatok azert; hogy fejlodhessetek. Kesobb megterul.


En szemely szerint sok fele korulmeny kozott eltem mar es halas vagyok erte. Meg ha; olykor embertelenek is a korulmenyek; a csaladot osszehozza az ilyen helyzet es a gyerekeket pedig arra osztonzi; hogy tobbre vigyek. En tobbre vittem, mar most is ilyen fiatalon; de nem csak onmagamnak vagyok erte halas.


Minden jot!


25/F

2015. márc. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%
Magamért, a közös terveinkért, a családunkért, és azért a babáert, akit még idén szeretnénk "legyártani". :-)
2015. márc. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

Nem kiért, hanem miért. Az életben maradásért.

Amúgy nincs se párom, se gyerekem, szóval szerintem egyértelmű.

2015. márc. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%
Magamért, a tanulmányaimért, illetve ha azt vesszük, kicsit a szüleimért is, mert így nem nekik kell fizetni a tanulmányaimat.
2015. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!