Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérlet vagy hitel?

Albérlet vagy hitel?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat beszélgetünk erről a párommal, mert pár éven belül már szeretnénk gyerekeket, családot.

Jelenleg albérletben élünk, és esély nincs rá, hogy ez változzon hitelfelvétel nélkül.

Nem nagyon vagyunk jártasak az ilyen témákban, szóval, előre is elnézést, ha esetleg hülyeséget írnék.

Szóvak a 2 eshetőség:

1. maradunk albérletben, ott alapítunk családot, de nem lesz semmink, amit a gyerekekre hagyhatunk, ha majd meghalunk, ráadásul fizetjük a havi X összeget egy olyan lakásért, ami sosem lesz a miénk

2. veszünk fel lakáshitelt, amit akárhogy is számolok, az a minimum, hogy 20-25 évig fizetni fogjuk. De legalább a végén a miénk lesz, amit a gyerekekre hagyhatunk. De hogy a fenébe tervezhetnénk ilyet, amikor az ember annyira nem láthatja, mi lesz 20 év múlva... Nyilván ilyenkor az ember biztos benne, hogy együtt leszünk, szeretjük egymást stb. De mi van, ha mégis szétmegyünk? Mi van, ha 15-20 év múlva oda jutunk, hogy nem tudjuk fizetni a törlesztő részletet. Akkor mehetünk az utcára?

Ti mit gondoltok? Ti hogy csinálnátok/hogy csináltátok, amikor saját erőből kell megoldani?


2015. márc. 2. 16:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát én sem úgy indulok neki az életnek, hogy egyszer úgyis elválunk.. De azért nem szabad felelőtlennek sem lenni. A hitel egy üzlet, akkor működik jól, ha mindkét fél úgy érzi, jól járt. Nem szabad óriási dolgokat álmodni, pl. egy 30M-s házat hitelből finanszírozni. De egy 8-10M-s házat 50% önrésszel már lehet úgy kalkulálni, hogy az ember ne bukjon bele. A lényeg, hogy az ember annyit vegyen fel, amit biztonsággal vissza tud fizetni. Ebben az esetben ténylegesen segít az előrejutásban.
2015. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mennyi hitelt akartok felvenni,h 20-25 évig kell fizetni?
2015. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A hiteles részhez hozzátenném, hogy elég jó konstrukcióban tudsz a hiteledre, hitelfedezeti biztosítást kötni.

Például, ha keresőképtelen leszel betegség, vagy munkahely elvesztése miatt, meghatározott ideig fizeti a törlesztődet. Halál esetén a teljes tőketartozást visszafizeti a biztosító, így nem hagysz hátra tartozást. Míg, ha albérletben lakva keresőképtelenné válsz mi lesz? Ezt is érdemes belekalkulálni.

2015. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ha a fővárosban vagy környékén kerestek, akkor csak is hitel. Manapság errefelé albérletet találni gyerekkel képtelenség. "Fiatalként" meg van az az előny, hogy ha egyik napról a másikra úgy dönt a tulaj, hogy ennyi volt, akkor vagy egy barát vagy egy családtag befogad rövid időre, amíg találok új helyet, családdal, gyerekkel ez nem ilyen egyszerű. Ráadásul a keresés is sokkal hosszabb, kiszolgáltatottabb az ember. Van ismerősöm, aki lakott nálunk 3 hétig a pár hónapos kisbabájukkal, mert az előző helyről a tulaj szülés előtt két héttel kidobta őket mikor realizálta, hogy itt tényleg gyerek lesz, és akkor hiába fizettek 3 éve rendszeresen és normális lakók voltak, gyerekkel már nem tudja őket télen kirakni csak úgy. Gyorsan találtak új helyet, mert elég defektes volt... Frissen szülten a barátnőmmel festettük ki, előző héten a férje és a barátai szabadnapot kivéve glettelték újra a falakat. Parkettáztak újra és a későbbiekben a fürdőben csempét is cseréltek. Mire teljesen rendberakták saját pénzen a lakást (a szerződésben szerepelt, hogy egy évig csökkentett albérleti díjért rendbe rakják a lakást, utána a normális díj lép életbe) addigra a tulaj észbekapott, hogy ez dejól néz ki, és ő visszaszeretne költözni. (az anyjához költözött) Így simán megérte neki, hogy plusz egy havi kaucióért csak úgy kidobta őket, még bőven az első év letelte előtt. Szóval hozzánk "menekültek", mert 1 hónap felmondási idő alatt semmit se találtak. Ahol meghallották, hogy pár hónapos pici babával szeretnének költözni szólás nélkül rájuk csapták a telefont, vagy véletlen pont nem rájuk esett a választás. Végül ismerős által találtak lakást.


Mi párommal még csak azt éltük meg, hogy a hosszú távra kivett albérletből 3 hónap múlva költözni kényszerültünk, mert a vőlegénnyel összeköltöző tulaj visszaszeretett volna költözni, és inkább a saját lakásába, mint egy albérletbe. ( a vőlegény eltűnt, mint szamár a ködben) Annyi szerencsénk volt, hogy neki volt ismerőse, aki éppen kiadott volna egy felújított lakást, és a kellemetlenségekért és a baráti viszony miatt olcsóbban megkaphattuk, amúgy mehettünk volna a híd alá, mert akkoriban még diák voltam, csak párom dolgozott és sok helyen, ez szúrta a tulajok szemét, hogy így nem leszünk rendesen fizető bérlők. Azt senki se nézte, hogy rendszeres "bevétel"-ként én amíg tanultam árvaellátást kaptam plusz szoctámot, ami fedezte a bérleti díjat és a rezsit, szóval kissé biztosabb, mint akkoriban de manapság is egy munkahely.


Tehát amíg mobilis az ember, tehát csak ketten vannak, munkahelyet hajszolnak "megéri" az albérlet. De család alapításra csak is saját lakás szerintem. Magyarországon nincs kultúrája a bérlésnek. Vagyis ami van nem nevezhető kultúrának... Pár gazember miatt mindenki meg van bélyegezve és emiatt sok tulaj feljogosítva érzi magát, hogy kiskirályt játsszon. A sok csalóról, aki szegény bérlők pénzét elszedi, hogy aztán esélye se legyen rendes albérletet találnia már ne is beszéljünk...

2015. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

szerintem az lenne a legjobb első lépésként hogyha a jelenbe, maxumim a közeljövőbe gondolkodsz, mert ez a "ha majd meghalunk" dolog még elég távoli, és mivel te is írtad, nem tudhatjuk mi lesz 20 év mulva, azt se hogy mi lesz 60 év múlva, és azt se hogy mi lesz 2 év múlva.

személy szerint én albérletben maradnék

2015. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!