Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 édestestvér,2 féltestvér,1...

1 édestestvér,2 féltestvér,1 mostohatestvér?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak amikor én 6 éves voltam és a bátyám 10. Most vagyok 11.5 és a bátyám 15. Később összejöttek majd megházasodtak az anyám és a nevelőapám. Majd apám és a barátnője is. Apám feleségének van egy lánya aki most lesz 5 éves. Lett két féltestvérem anyám meg apám oldaláról is (lány és fiú). Még egész picik. Mindenkivel jó a kapcsolatom, a baj csak az, hogy testvérem nem velünk él és nagyon hiányzik ugyanúgy mint az apám is. (8 órára lakunk tőlük) És ha kérdezik, hogy hogy hívják apámat mit mondjak? Kit? Vagy hogy hány testvérem van?

Köszönöm a válaszokat :)


2015. febr. 14. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy az apukám xy, de a nevelőapámmal, z-vel élünk együtt.

a tesókat is hasonlóan mondanám.

2015. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a szüleid elváltak és messzebbre költözött az apád még az apád maradt. Biztosan meg lehet oldani valahogy, hogy gyakrabban találkozzatok. Ha pedig kérdezik hány testvéred van, mondd ugyanezt amit itt leírtál. De ha igazán elfogadtad és szereted őket, nem számít hogy "csak" féltestvér vagy mostohatestvér :))
2015. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) régebben mindig úgy volt, hogy minden hétvégén mentünk, egyszer én oda egyszer a tesóm hozzánk. De ez megváltozott mivel mi mentünk ki.. évente hétszer megyek oda. :)
2015. febr. 14. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Az apukád az apukád maradt, attól függetlenül, hogy a szüleid elváltak. Ő az apukád, természetesen az ő nevét mondd.


Ezen kívül a kérdésedben remekül leírtad: van egy édestestvéred, két féltestvéred és egy mostoha testvéred. Azonban ezt nem muszáj idegeneknek részletezni, akit testvérként szeretsz, azt hívd annak, és kész. :)

2015. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Apukádnak az édesapádat mondd, ugyanis csak ö az apukád.

Édesanyád férje a nevelöapád, van egy édestestvéred és 2 féltestvéred. ennél jobban csak akkor érdemes részletezni, ha valaki közelebbi ismerös.

2015. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. febr. 14. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!