Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne csinálni, hogy a...

Mit lehetne csinálni, hogy a fiam kedvesebb legyen a nevelő apájához?

Figyelt kérdés

a fiam 3,5 éves.

a párom nagyon kedves vele,sokat játszanak együtt,beszélgetnek,de valamiért a fiam nagyon durva vele szemben,pedig ő is elég sokszor mondja neki,hogy apu,pedig a nevelőapja nem is kérte,még mondta is,hogy a gyerek úgy szólítja ahogy akarja,ha úgy gondolja akkor a nevén ha nem akkor apu,amelyik a gyereknek jobban esik.

mikor itthon vagyok akkor nagyrészt normálisan viselkedik vele,ilyenkor is durva de nem annyira.ma mikor elmentem a boltba akkor még aludt a fiam,mikor mondta neki a párom,hogy mindjárt jövök,addig pihenjen még akkor meg elkezdte rugdosni,vagdalózik.nem értjük miért ilyen vele?sokszor olyan csunyán beszél a párommal a fiam,hogy csak nézünk,főleg mert nem hall tőlünk csúnya szavakat.a párom bármit tesz nem valami kedves vele a fiam.pedig általánosságban a fiam szófogadó,kedves aranyos kisfiú.nem értem.miért ilyen vele?mit lehetne ezzel kezdeni?más is volt már így?


2010. febr. 11. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
rá kellene szólni?!
2010. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A gyerek tele van feldolgozatlan konfliktussal. A személycsere, vagy egy személy megjelenése nem annyira magától értetődő egy ilyen korú gyerek számára. Valószínűleg az idő begyógyítja lelki sebeit.
2010. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
ez el fog múlni szerintem. de a határokat igyekezzetek meghúzni, szóljatok rá nyugodtan ha csúnyán beszél, vagy durva. az én férjem kislánya 7 éves volt, mikor összeházasodtunk, ő pl. nem hívott anyunak soha, de akként kezel. főleg azért, mert 2 éves korában otthagyta az igazi anyukája. a Te fiad édesapja tartja vele a kapcsolatot? ha nem, akkor a párod, neki az "apa-kép" viselkedjen is úgy!
2010. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen,a rászólást mi is tudjuk,csak néha kevésnek bizonyul,de odacsapni nem akarunk.ha én szólok rá akkor abbahagyja,de ha a párom akkor nem mindig. :(

az apja nem foglalkozik vele,a párom igyekszik mindent úgy tenni,hogy jó példakép legyen a fiamnak.néha mondja mikor beszélgetünk,hogy fél hogy ő ront el valamit,vagy ő nem csinál jól valamit.

2010. febr. 11. 16:43
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
nem lehet h a fiú igazi apja uszítja mikor a gyerek nála van vagy ha vele van?
2010. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem mondom, hogy verd véresre, de ha kicsit a kezére vagy a fenekére csapsz amikor elhagyja az agyát, az nem árt :) alakul ez majd, csak azért kell fegyelmezni, hogy ne gondolja természetesnek ezt a viselkedést. amúgy az ilyen korú gyerekek már okosak, és megérzik egy felnőttön a gyengeséget, szerintem ő is érzi, hogy a párod nála "be akar vágódni" és úgyse lesz hozzá szigorú. ezzel pedig visszaél. nagy manipulátorok már ilyenkor :)
2010. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyermeki féltékenység kialakulásának kora ez. Hiszen anyán osztozni kell! Hallottam olyanról, hogy a gyerek a két szülő közé állt, és rugdosta őket, amikor azok ölelkeztek.

Próbálj több időt tölteni a fiaddal, és mondd el neki - hiába 3,5 éves csak! -, hogy ő a legfontosabb, ő az első, őt szereted a legjobban, de itt van a párod, aki szintén fontos, akit szintén szeretsz, és te boldog vagy, amikor szépen játszanak. A párod mindig itt lesz, a párod is szereti őt, és téged is, és együtt lesztek. Ha a gyerek rugdos, azonnal és minden esetben KÖVETKEZETESEN rá kell szólni, és el kell magyarázni, hogyha közlendője van, azt szavakkal kell elmondja, hiszen már nagyon szépen ki tudja fejezni magát és az érzelmeit. Nem verekszünk, nem rugdosunk. Hiszen ti sem teszitek azt. Figyelj rá, kérdezd meg tőle, hogy mi a baja? Hiányzik anya? Mit szeretne? Talán egyszer kimondja, hogy nem akarja, hogy nevelőapu ott legyen, de ezen nem szabad megsértődni! (Se neked, se nevelőapunak, mert ez valójában nem így van.) Hanem azonnal higgadtan és kedvesen elmagyarázni, hogy márpedig ő itt marad, mert... és itt jön, amit az előbb leírtam. Nehéz az egészet itt levezetni, mert minden reakciót majd egy újabb követ. A lényeg: ne legyen azonnali fenyítés, hanem SOK SOK TÜRELEM, magyarázat, szeretet. Mindkettőtök részéről. És több együtt-játék! És tudd észrevenni, mikor kell humorosan felfogni a vagdalkozását, és adott esetben nevetve lefogni, megcsiklandozni, és ELTERELNI A FIGYELMÉT. Mert sokszor csak provokál, hiszen fejlődik az énje! De formálható, és az már szinte csak rajtatok múlik.

Ja, és a csúnya beszédért rá kell szólni (nem fenyíteni és ütni), kisebb büntetést kilátásba helyezni, elmagyarázva, hogy a csúnya beszéd miatt kapná, és azt is el kell magyarázni, hogy mi lenne az és meddig tart. Pl. 3 perc bünti-ülés a lakás egyik szegletében, ahová rálátsz. És ha újra csúnyán beszél, akkor máris elmondani neki, hogy akkor most jön a 3 perc bünti-ülés a sarokban, utána eljöhet onnan. Mivel kicsi, nem tudja, mi a 3 perc, vigyél oda egy órát és mutasd meg a mutatók állását. És ahogy azt szokás: mindahányszor felkel, visszavinni, anélkül, hogy leszidnád. Ehhez is rengeteg türelem kell. Ha nagy visítva, majd lehiggadva kibírja a 3 percet (és ti is kibírjátok), oda kell menni érte, megkérdezni, hogy tudja-e miért kapta a büntit. Tudni fogja. És ha elmondta, akkor meg kell dicsérni, átölelni, megmondani, hogy nagyon szereted és most büszke vagy rá, és legközelebb ne csináljon ilyen, és nem lesz bünti. Helyette lesz móka és kacagás.

2010. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszti az eddigieket.az apja nem nagyon tudja ellene beszélni,mert nem is keresi őket.néhány havonta hív telefonon,olyankor van,hogy beszélni akar a gyerekkel,nemrég oda adtam neki,hátha most hozzá is szól az apjához.pár percig ott ált mellettem a telefonnal,aztán félreült egy székre.na az azt követő napokban még rosszabb lett a fiam a párommal szemben,rákérdeztem az apjára,hogy mit mondott a gyereknek,de azt mondta nem uszitotta,aztán hogy ez igaz e vagy sem azt már sajnos nem tudom.
2010. febr. 11. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!