Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, hogy...

Mit kellene tennem, hogy kedvesebb legyen? Annyira tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Hosszabb párkapcsolatban élünk, és mostanában a páromnak elég fárasztó hetei vannak. Nem nagyon tudom "kikapcsolni". Nem bánt, nem bunkó csak olyan egykedvű, a fáradtság miatt. Ha megyünk valahová akkor jól érezzük magunkat, de én szeretném valahogy a hétköznapokban is feldobni, viszont olyankor csak telefonon tudunk beszélni. Én tényleg nagyon tolerálom neki ezt, pedig sokszor én is nagyon fáradt vagyok, de új ötletekre lenne szükgésem. Illetve, hogy mi a célszerűbb ilyenkor: 1) békénhagyni, hadd mormogjon, 2) megpróbálni kedveskedni neki(ami nekem is jól esne tőle). Egyébként alapjában véve nagyon rendes, kedves, lehet vele bármiről beszélgetni. Köszönöm előre is.


23/N


2011. júl. 15. 22:33
 1/4 anonim válasza:

Miért nem kérdezed meg tőle, hogy mit szeretne, mi esne jól neki? :)


Jó tanácsként: még időben cselekedj, és érezze, hogy törődsz vele. Én másfél éve vagyok együtt a párommal, és volt egy időszak, amikor nagyon nehéz volt neki a sulija miatt, én pedig nem foglalkoztam ezzel túlzottan. Beletemetkezett a problémáiba, és a hátam mögött elkezdett cigizni... és kb fél évig hazudott róla, akárhányszor szóba jött. Nekem pedig az őszinteség igen fontos pont egy kapcsolatban, legyen az bármilyen. Most nem etetni akarlak vele, csak hogy tényleg, érezze, hogy figyelsz rá. Én is elrontottam ezzel... :/

2011. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én igyekszem nagyon figyelmesnek lenni vele, elég nehéz kihúzni belőle, hogy mi a problémája, de sikerül általában, ha hosszabb idő után is. Most is megkérdeztem, hogy a hétvégén mit főzzek neki, vagy mi szeretne legjobban csinálni, esetleg csak pihenni, mindig megkérdezem milyen napja volt, stb. Egyébként ő alapjáraton is dohányzik, nem nagyon tudom leszoktatni róla, tudom hogy csak akkor fog, ha ő is akarja.
2011. júl. 15. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szokott ilyen időszakom lenni, a férjemnek is. Rendszerint egyenesen megkérdezzük a másiktól, hogy társaságra vágyik, vagy inkább magában lenne. Ha egyedül szeretne valamelyikünk lenni, akkor megoldjuk úgy. Most neki van gondja a munkahelyén, nyomasztja, ezért pár napra hazament a saját lakásába. Sokkal jobb hangulatban jött vissza, végig tudta gondolni a baját.


De nekem is volt húzós időszakom, akkor nekem volt igényem az egyedüllétre, hogy még szólnom se kelljen senkihez. Én is jobban éreztem magam utána és rá is több energiám volt.


Szerintem ne apróságokat kérdezz tőle, hanem egyenesen azt, hogy szeretne-e néhány napig egyedül lenni (ha igen, ne szabj határidőt, majd keresni fog magától), vagy inkább társaságra vágyik.

2011. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És hogyan akarod a párodat hétközben "feldobni", ha csak telefonon tudtok beszélni?
2011. júl. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!