Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi helyzetről (rokon kisgyerekkel kapcs. )?

Figyelt kérdés

nagyon szeretem a párom családját, aranyos, kedves emberek, de a párom az első, aki továbbtanul, mind a 3 tesója szakmunkást végzett. ezzel semmi bajom, mert tényleg rendes emberek, már 4 éve egytt vagyunk, együtt élünk, tehát nem sznobizmusból mondom, csak mint tényt. szóval a párom bátyjának van egy kislánya, most 4-es. egy nagyon pici faluban élnek, messzebb a várostól, nem túl jó anyagi körülmények között, de ami úgy nekik kell, arra van pénz. viszonylag ritkán találkozunk, de nagyon megszerettem a kislányt. a korához képest annyira okos, érdeklődő, értelmes, hogy hihetetlen. pedig sok kisgyereket ismerek, de ő tényleg nagyon okos, csak olyan visszahúzódó. tipikusan olyan kisgyerek, akinek támogatás és magasabb szintű oktatás kéne, különórák(egy falusi iskolába jár), mert akárki lehet belőle. csak sajnos a párom családjában ez nem divat, szeretik persze, de ilyen tekintetben egyáltalán nem foglalkoznak vele, észre sem veszik mennyire tehetséges. az apja főleg nem, elég mufurc ember, és bár szereti, de minden más tekintetben "elnyomja", lehurrogja, hogy most már csend legyen. hülyén hangzik tudom, de remélem érthető mit szeretnék mondani.a környékükön is csak egy szakiskola van és ők nem az a típus, aki középsuliban kollégiumba engednék, mert mindnekinek szakmája van, neki is jó lesz az. engem ez nagyon dühít. tényleg nem lenézésből vagy ilyesmi, csak látom, hogy ő többre képes, de ehhez egy támogató, odafigyelő környezet kéne. persze úgy érzem semmi jogom ezzel foglalkozni sőt, ahoz sem, hogy ezt érezzem, mégis így van. párom is hasonlóképpen véli(bár kevésbé permanensen, mint én) már arra is gondoltam, hogy felajánljuk, hogy ha szeretne gimibe menni a legközelebbi nagyvárosba, akkor koli helyett lakhat nálunk, segítünk neki, csak vegyék fel, tanuljon. de nem merek ilyet mondani, mert talán az ellenkezője sülne ki belőle, könnyen vehetnék lenézésnek meg talán az apja nem is engedné.

azért írtam ki ide a kérdést, mert kíváncis vagyok mások véleményre. találkoztatok-e már ilyen helyzettel, egyáltalán jogos, ahogy érzek az üggyel kapcsolatban? szerintetek hogy segíthetnék neki? sajnos messzebb lakunk egymástól, de valahányszor találkozunk, mindig velem foglalkozik, nagyon jóban vagyunk, sokat beszélgetünk. de ez kevés.

előre is köszönök minden véleményt.


2010. febr. 11. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt,hogy ne szólj bele abba,ami nem rád tartozik.

Az meg röhej,hogy olyan dologgal akarsz belemászni,ami négy év múlva lesz.Addigra lehet elhagy a pasid,elköltöztök,magatokra se lesz pénzetek,vagy a kislány úgy gondolja ő inkább megbukik...

Szerintem se nézd le a barátod testvéreit,szakmunkás létükre ők legalább tudnak reálisan gondolkodni.

Ha az a kislány akkora agy,akkor iskolai versenyeken ki fog tünni és a tanára majd rábeszéli a szülőket a továbbtanulásra.Ha meg átlagos tehetségű,akkor jobban jár,ha lesz belőle egy elégedett fodrász,mintha munkanélküli diplomás lenne.

2010. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt felmérted már a beszélgetésetek közben, hogy a gyerek szereti-e az iskolát, mit szeret benne a legjobban, melyik tanárt kedveli igazán, mit szeretne elérni a jövőben? Mert ha igen, akkor ezek alapján esetleg felkeresném a kedvenc tanárát, és ha hasonló véleményen van veled, együtt próbálnék megoldást találni. Neki egyrészt lehetnek jó összeköttetései, másrészt mégis csak más, ha egy tanár hívja fel a szülők figyelmét a gyerek tehetségére, és kérdezi ki a családot, hogy van-e lehetőség a gyerek támogatására. És itt jöhetne az, hogy van-e a rokonságban valaki, aki ebben részt venne...

Illetve érdeklődnék tehetséggondozóknál / önkormányzatnál, hogy egyáltalán hogy lehetne lépni a gyerek érdekében.

2010. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ahogy mondtad, nehéz ügy ez. Tényleg nem tudom, mennyi tehetség kallódik így el, de bizonyosan nagyon sok. Segíteni csak a szülőkkel karöltve tudsz, de ez az, amihez nem látod biztosítottnak a segítséget. Talán a párodnak kéne semleges környezetben beszélgetni az apával, bár nem lesz egyszerű dolog bármiben is meggyőzni, tekintettel arra, hogy a kislánynak már most kész van a jövőjére vonatkozó terv. Az anyáról nem írtál semmit, gyanítom, Ő is el van nyomva, ez 2010-ben vidéken még általánosnak is mondható.
2010. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az anyukájának leginkább minden mindegy, ő is mindig hangosan kiabál, de maúgy nem sok szava van, ez tény.

a párom pedig nem hagy el, de köszönöm a feltételezést. nemsokára összeházasodunk, nem vagyunk hűű, de gazdagok, de dolgozunk, stabil az egziszetnciánk.

arra gondoltunk, hogy elhoznánk magunkhoz szünetekben nyaralni, foglalkoznánk kicsit vele és aztán megbeszélnénk a szüleivel, hogy ez és ez nagyon tetszett neki, mi lenne, ha járna ilyen vagy olyan órára. már ha az apukája megengedi, leginkább talán őt kéne meggyőzni.

2010. febr. 11. 16:24
 5/9 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a tanácsokat!
2010. febr. 11. 16:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Van saját gyereked? Nekem úgy tűnik a leírtakból hogy nagyon kötődsz a kislányhoz és ennek lehet az oka hogy még nincs sajátod. Megértelek teljesen, de ne szólj bele. Sajnos nem mindenki születik tökéletes családba, inkább a szülők agyát tágítsd hogy a lányuknak jobb jövőt szánjanak!
2010. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És arra nem gondolnátok,hogy ezzel beleavatkoznátok olyanok életébe,akik ezt nem szeretnék?

A szülők háta mögötti szervezkedés,akármilyen jószándékból is történik,nem helyes.


Most őszintén:szerinted kinek a javát szolgálja az,ha magadhoz édesítgetsz egy gyermeket,aki utánna biztos,hogy nem fogja jól érezni otthon magát,veszekedni fog a szüleivel.

Mindezt azért,mert te pótanyucit akarsz játszani,holott nem tudod,hogy pár év múlva milyen is lesz az a gyerek és te hol leszel.

Felelőtlenség.

2010. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem szabad jobban belemenned. Esetleg adj a szülőknek tanácsot, de ennyi. Ha ők nem így látják, el kell fogadnod. Az ő dolguk. Ha jobban beleártod magad, akár még egy jó nagy családi perpatvar is lehet.
2010. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rendes dolog, hogy aggodsz a kislany jovoje miatt, de mivel nem a te gyereked, sokat nem tehetsz. En is azt tanacsolom, hogy a szuleivel beszelgess a lehetosegekrol, mivel ok valoszinuleg nem nagyon vannak kepben ezzel kapcsolatban (ezt nem lenezesbol irom), es lehet, hogy megkoszonik, ha felvilagositod oket a kislany lehetosegeirol. Te tudod, hogy milyen emberek es hogy lehet-e veluk ilyenrol beszelni. Szoval a szulokkel beszelj. Ennel tobbet nem tudsz tenni erte.
2010. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!