Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Teréz szerintetek is fura név?

A Teréz szerintetek is fura név?

Figyelt kérdés

Ez a második keresztnevem, oviban meg általánosban cikiztek miatta, oké, a kölkök mindenbe belekötnek.

De 21 vagyok, és a kortársaim még mindig kiröhögnek emiatt, most már eléggé unom.

Mi benne annyira ciki? Ugyanolyan név mint bármelyik másik.

Miért nevetnek rajta?


2015. febr. 10. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki. Régies, nem valami divatos, de bájosan idézi a múltat. Ha ez megvigasztal, én is 21 éves vagyok, és nem röhögnélek ki.
2015. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyszer vecsoráztunk a párommal egy étteremben, a mellettünk levő asztalnál ilyen 30-40 évesekből álló társaság is erről beszélgetett, hogy milyen öregasszonyos név. :D
2015. febr. 10. 22:17
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

A férjemnek nagyon tetszik. Most keresünk nevet a babánknak, és szóba került a Teréz is, Terkának becézve.


Valószínűleg nem ezt a nevet fogjuk végül választani, de szerintem semmi probléma nem lenne vele.


Nem egy mai név, de szerintem viselhető bármilyen korosztályban.

2015. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem fura.

Szép.

Aki engem a nevem miatt cikizne vagy kinevetne, annak üvöltözve, 10 körömmel esnék neki a képének.

2015. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legszebb női név. Annyiféle érdekes becézése van. Trézsi, Teca, Terike. Ma már ritka, de különleges név. Szép nevet adtak a szüleid. Az első neved mi? Gondolom az első neveden szólitanak? A második nevet általában nem is tudják az emeberek.
2016. jún. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Rucuj Bözske
2016. jún. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem fognak kinevetni, ha már anya leszel.

Teréz Anya.

2016. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Csak akkor szólítanak a második nevemen, ha épp cikiznek vele :/ Sajnos tudják mert pl órán a tanárok mindig megkérdezték, hogy melyiket szeretem jobban.. 1-2 kivétellel mindenki viccesnek gondolja, a legtöbben úgy mutatnak be az ismerőseiknek, stb. Így elég nehéz eltitkolni.

Nekem amúgy nincs bajom vele, csak ez, hogy piszkálnak vele :(

2016. jún. 10. 11:36
 19/20 anonim ***** válasza:

Èn egy kislànyt ismerek. Õ Terèz (Tenike) jòl àll neki.

A nagymamàja utàn neveztèk el.

Szerintem felnõtteknek is jòl àll.

A latin vàltizata se rossz: Teresa. :)

2016. jún. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mivel 16 vagyok olyan is a válaszom. Szerintem borzasztóan ódivatú főleg ha abból indulok ki, hogy a nagyimat hívják így. Teri mamának nevezzük. De egy fiatalnak szerintem borzasztó ez a név a mai világban. Nekem sem modern nevem van de nem tartom cikinek. A Teréz nevet soha nem adnám a gyerekemnek majd.
2016. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!