Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor beszéltek egyes illetve...

Mikor beszéltek egyes illetve többes számban a család tagokról?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk TE egy anyuka/apuka vagy. Bemész (egyedül) tegyük fel egy fogadó órára, és akkor úgy beszélsz a tanárral, hogy: "Hát úgy gondolom, hogy Pistike...." vagy pedig úgy, hogy: "Hát úgy gondoljuk, hogy Pistike...."

Vagy mondjuk le akarsz foglalni egy szobát ahová a pároddal mentek, akkor a szállodát úgy hívod, hogy: "Szeretnék egy szobát...." vagy úgy hogy: "Szeretnénk egy szobát...."


Vagy írsz egy e-mailt valami olyan ügyben ahol a párod/férjed/feleséged is érintett, akkor egyes vagy többes számban beszélsz?


2015. febr. 9. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a magyarázat megkívánja. Ha szállodai szobát foglalok, egyes sz 1 személyben telefonálok, de természetesen mondom, hogy 2 ágyas legyen, mert nem egyedül megyek. Fogadóórán is a magam nevében beszélek, ha úgy terelődik a beszélgetés, hogy apuka is szóba kerül, valamiről egy véleményünk van, akkor beszélek többes számban, pl, hogy mi így látjuk/gondoljuk.
2015. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ketten vagyunk érintettek, akkor többesszámban..

De nem csak a férjemmel, hanem ha mással is.

Gyerek meg nincs, de ha olyan téma amiről tudom,mhogy a férjem is úgy gondolja, akkro biztos űgy álla a zsamra, gondolva arra, amikor az esküvőt szerveztük.

Ha olya dolog volt, amiről beszeltünk vagy tudtam,mhogy ő is űgy gondolja, akkor azt mondtam,hogy olyat szeretnénk, vagy úgy gondoltuk..stb..


Pedig vanank önálló gondolataim :) :)


Honnan jött a kérdés?

2015. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem a párom sok mindenről egyes számban beszél.

Pl. A kapuban állunk, és épp jön a szomszéd. Érdeklődik, hogy mi a helyzet meg minden. Erre a párom: A piacra megyek. Ok, bár én is ott vagyok és együtt megyünk.


Meg sok ilyen. És ez nem azért van, mert 2 perce vagyunk együtt, és nem azért mert volt olyan idő amikor a párom egyedül élt. Egyszerűen misztikus.


Matek tanár vagyok. Van egy sötétebb bőrű, más etnikumba tartozó lány tanítványom.

Ott akármikor beszélek az anyukával, vagy ír e-mailt vagy akármi felől érdeklődik, MINDIG de mindig úgy beszél, mintha a férje is jelen lenne függetlenül attól, hogy a szövegkörnyezet hogy kívánja meg. Ha ír e-mailt, akkor azt is többes számban írja alá.

,

És ez a kettő valahogy ég és föld így nem is nagyon tudom, hogy mi a természetes az átlag.

2015. febr. 9. 22:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A párod egész biztos egyenrangú partnernek tekint téged? Nyilván nem kell egymás fenekébe bújva létezni valami szimbiózisban, de ha az ember együtt van vlakivel és együtt csinál valamit a barátjával/barátnőével úgy lenne a normális szerintem, hogy többet számot használna. Ezt neki egyáltalán mondtad már, hogy furcsa?
2015. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A roma asszony nyilván patriarchális családszerkezetben él, ezért nem akar a férjétől független véleményt/álláspontot/tájékoztatást mondani. Valószínűleg a férje merne a saját nevében kijelentéseket tenni, véleményt mondani. :-)

Ugye te nő vagy? A párod tehát férfi, ugye?

Hát akkor semmi másról nincs szó, minthogy a férfi lelkileg függetlenebb, ezért szívesebben beszél csak a maga nevében. A nő meg szereti hangsúlyozni a másikhoz való tartozását. De természetesen ez csak a nagy átlagra igaz, adott esetben akár fordítva is lehet egy konkrét házasságban.

2015. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szituációtól, szövegkörnyezettől függ. Tehát ahogy írták, ha ketten vagytok érintettek benne, akkor többes számban, ha nem akkor egyes számban. Pl. Pistikénél egyes számban, hisz honnét tudja anyuka, h apuka mit gondol, szállodánál ha együtt mennek, akkor többes számban stb.

Én nekem egy testvér párnál volt számomra az nagyon magas, hogy amikor az anyjukról beszélgettek mind ketten azt mondták egymásnak, hogy "az anyám"..., egy idő után már idegelt és rákérdeztem tőlük, hogy de miért nem úgy mondják, hogy "az anyánk", hisz mindkettőjük anyja, közölték, hogy azért, mert egyes számban könnyebb! :D

2015. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes, hogy te is többes számban kérdezel bennünket, pedig biztos lehetsz benne, hogy nem közösen fogunk véáaszolni a kérdésre, és mégkevésbé egyöntetűleg... :D
2015. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, neked ezzel az adott szituval amit leírtál, az a problémád, hogy a férjed a jelenlétedben úgy beszélt mással, mintha te ott sem lennél, mintha egyedül menne, és nem ti ketten. Így én kicsit jogosnak érzem a sértettségedet, hiszen úgy érezhetted, figyelmen kívül hagy téged. Ami példát leírtál az anyukáról, azt meg én túlzásnak tartom. Mert ez meg a másik véglet. Hogy példát írjak, mikor kisbabás anyukák a gyerekükről beszélnek többesszámban, vagyis 1 gyerekről, pl: "jön a fogunk, vagy szépen ülünk már egyedül, stb". Nekem ez így nevetségesnek jön le, mert anyukának is jön, ő is szépen ül egyedül? Jéééé! :) Egyébként igazad van abban, hogy a megfogalmazásunknak jelentősége van, hatással lehetünk vele másra, másokra is.
2015. febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8:

Hajjajjajj!


Már tudunk ülni!

Kakiltunk.

Egyévesek lettünk.


:-)))))))))))))))))

2015. febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!