Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másodfokon csökkenthetik a...

Másodfokon csökkenthetik a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Volt feleségemnek az előző kapcsolatából is van gyereke,meg nekünk egy közös. A nevelt gyerekem 8 éves kora óta ismerem,nevelem,és szeretem. Bár ő nem úgy tekint rám mint apa figurára.


A nevelt gyerekem az anyja nevét viseli,mivel az igazi apja ki ment külföldre mielött megszületett és azóta se lehet elérni.


Válunk a feleségemmel a mi közös gyerekünk most 7 éves, a nevelt 16. A bíró elsőfokon gyerektartást 80.000Ft-t állapitott meg. Ugyanis figyelembe vette h volt feleségemnek egyedül kell eltartani két gyereket. Én ezt baromi soknak tartom az egy gyerek után,ezért fellebeztem.


Miért engem köteleznek tartásra a másik gyermek után? Jó persze,mikor viszem a közös gyerekünket láthatásra,vagy meglátogatom őket,a másiknak s viszek valamit. Vagy pl a sítábort is segitettem kifizetni neki.


De szeretném én eldönteni h a nevelt gyereket meddig és milyen mértékben támogatom.


Volt feleségem is dolgozik,kb 150 ezret keres,és most h válunk ő haza költözött az anyjához. A közös lakást eladtuk,nem sok maradt meg mivel hiteles volt. Én albérletbe mentem,hiába keresek ugymond jól netto 250 ezer,abból csak az albérlet 110 ezer ft. Meg még a 80 ezer ft-os gyt-t is fizetnem kell.


Reálisabbnak tartanék egy 40-50 ezer ft-os összeget.


2015. febr. 1. 11:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Havi nettó 250 ezerből egy 20%-ot, 50 ezret tartanék teljesen reálisnak egy gyermek után.

Hogy a MÁS gyereke után fizess? Nem tudom, hogy anyukán, vagy a tisztelt bíróságon röhögtem volna nagyobbat.

2015. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Keress egy jobb ügyvédet, ez röhej.
2015. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!