Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így támogatnátok a férjeteket/...

Így támogatnátok a férjeteket/ párotokat a munkahely váltásban?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyét nem szereti, idegesítik a feladatai és az emberek, akikkel kapcsolatban áll. A munkahelyén elégedettek vele, számítanak rá, a munkatársak és a főnökség is kedveli. Ő mégis szeretne elmenni egy másik munkahelyre, ahonnan már többször elutasították, de most egy ismerőse révén bejuthatna. 3 hónap próbaidővel kezdene, a fizetése jóval kevesebb lenne mint a mostani helyén, a főnökei között azok is ott vannak, akik eddig elutasították.


Hiteleink vannak, én gyed-en vagyok, 3 gyermekünk van.


Én nem örülnék neki, ha átmenne erre a másik helyre, ezt meg is mondtam neki. Ezen megsértődött, végül kicsit össze is vesztünk.


Kíváncsi lennék, hogy mások, kívülállók ezt hogyan látják. Köszönöm!


2015. jan. 31. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt gyanítom, hogy kiégett, úgyhogy most menne onnan, de bárhová. Lehet, hogy kevesebb lenne a pénz, de ha tényleg annyira rosszul érzi magát, akkor úgy lehet vele, hogy nem nagy ár váltani ilyen körülmények között sem.

Ha valóban kiégett, ahogy azt sejtem, akkor ha itt marad, az egy idő után a munka rovására megy, a fizikai és lelki egészségéről nem is szólva.

2015. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Járt utat a járatlanért...hát.. én sem örülnék, ha a férjem ezzel állna elő, mert mi van ha... de akár be is jöhet. Viszont így, 3 gyerekkel, a mai világban. Meg kell gondolni. Főleg kevesebb fizetésért.

Na meg mi a garancia arra, hogy azokat a munkatársait kedvelni fogja?

2015. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
8 hónapja dolgozik itt. A másik munkahelyen is ugyanezt kellene csinálnia, de állítólag ott lehet közben netezni, olvasgatni, míg a mostani helyén minden le van tiltva és a főnök minden nap ellenőrzi az elvégzett munkájukat, szól és kijavíttatja, ha valami nem jó. Azt mondta, ő nem bírja, nem szereti ezt a hajtást.
2015. jan. 31. 14:01
 4/14 A kérdező kommentje:
Én leginkább attól félek, hogy az esetleges főnökei eddig valami okkal nem akarták őt ott látni, hiszen több interjún elutasították. Mi tartaná vissza őket attól, hogy próbaidő alatt kitegyék?
2015. jan. 31. 14:04
 5/14 anonim ***** válasza:

Neked még mennyi idő van vissza a gyed-ből? Ha fél éven belül visszamész dolgozni, akkor én támogatnám. Az senkinek sem jó, ha ennyire rosszul érzi magát egész nap.


Ha pedig kirúgják 3 hónapon belül, te még mindig vissza tudsz menni a munkahelyedre, ő pedig otthon lesz a gyerekekkel.

2015. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármire hivatkozhatnak, hogy próbaidő alatt kitegyék. Pl ha elkezd netezni, vagy hirtelen túl nagy szabadságot enged meg magának az új helyen. Értem, hogy elege van a hajtásból, belefáradt, de 3 gyerek mellett, hitelekkel nem engedheti meg magának, hogy kényelmeskedjen. Viszont ott a másik oldala a dolognak, hogy ha a régi helyen kikészítik az hatással lehet a családi életre. Főleg így, hogy többször el lett utasítva az új helyről. Próbálja meg, bizonyítson az új főnökeinek és akkor hátha.. tudod, hogy mindenki pótolható. Ha otthagyja a régit, felvesznek helyette valakit, ha viszont innen is elküldik, na akkor van tré.. gondolja át alaposan.
2015. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"de állítólag ott lehet közben netezni, olvasgatni, míg a mostani helyén minden le van tiltva és a főnök minden nap ellenőrzi az elvégzett munkájukat, szól és kijavíttatja, ha valami nem jó. Azt mondta, ő nem bírja, nem szereti ezt a hajtást"


3 gyerek ide, vagy oda, úgy rúgnám ki az ilyen léhűtő trehány embert, hogy a lába nem érné a földet.

Normális munkahelyen nem érné meg a próbaidő végét.

2015. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Úgy általában milyen lehetőségei vannak új munkahely találására? Ha nagyvárosban éltek, ahol egy-két hónapon belül talál mást akkor is, ha az új hely mégse jönne be, akkor támogatnám. Bár elég fura indok az, hogy azért akar váltani, hogy munka helyett netezhessen.

De egyébként ez a 21. század, végül is nem kell leragadni egy munkahelyen élete végéig :)

2015. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem: olyan munkahelyre vágyik, ahol nem kell dolgozni (munka helyett netezhet) és nem érdekel senkit, hogy milyen szar munkaerő (nem ellenőrzik, hogy helyesen dolgozik-e).... hát gratulálok, és sok sikert hozzá! Elég kevés helyen díjazzák ezt a viselkedést.
2015. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első körben azt mondtam volna, hogy igen, támogatnám, mert másfél éve engem is támogatott a férjem abban, hogy otthagyjam a munkahelyemet egy kevesebbet fizetőért csak azért, mert utáltam, idegesítettek a kollégák, a főnök, rossz volt a légkör, minden nap idegbetegen jöttem haza. Mondjuk nálunk végül jól alakult, mert mostanra a dupláját keresem itt, mint az előző helyemen, de ezt nem láthattuk akkor előre, mégis támogatott, mert látta, hogy nagyon kínlódok azon a munkahelyen.

Viszont az, hogy az a fő indok, hogy ott lehetne netezni, kvázi lógni munka közben, igen beszédes... olyan, mintha a férjednek az lenne a baja, hogy a jelenlegi helyén dolgozni kell, és arra hajtana, hogy ne kelljen, még akkor is, ha a fizu jóval kevesebb. Csakhogy ilyen nincs, senki se fizet seggvakarásért. Marha jól hangzik, hogy ott lehet netezni, stb, de ha meglátszik a teljesítményén, hogy lazán veszi, úgy kivágják a próbaidő végén, mint macskát szarni. Akkor meg aztán a jóval kevesebb fizu se lesz. Így, hogy csak az a baja a jelenlegi helyével, hogy dolgozni kell, én se örülnék...

N27

2015. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!