Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megoldani a...

Hogy lehetne megoldani a helyzetet, vagy kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Szóval van egy bátyám, aki 24 éves. Járt egyetemre, végzett is már csak 2 éve, de nincs nyelvvizsgája így még nem államvizsgázhatott le, nincs diplomája. Most kb. 1 hónapja ment el előszőr nyelvvizsgázni, ami nem sikerül neki (amit nem is csodálok, mert nagyon keveset tanult rá), de nem is erőlködik, h meglegyen neki.

Ideköltöztette hozzánka barátnőját is, és egyikőjük sem dolgozik, itthon vannak egész nap, filmeznek, tv-znek, zenét hallgatnak és megzabálnak minden kaját. Ha vennének helyette akkor nem is lenne probléma, d enem vesznek. Anya és apa estig dolgoznak, anya nem is eszik olyan kajákat mint mi, így ő nem fiygeli ha elfogy vmi, nem vesz helyette újat, azt annak kéne, aki megette, de nem képesek a boltba se lemenni, mert akkor véletlen a saját pénzüket kéne költeni.

De ha kapnak pénzt és elmennek vásárolni ált. csak maguknak, pl. 3-an voltunk itthon, nekem vizsgaidőszakom van, nem értem rá főzőcskélni, ők csináltak maguknak vmit, de meg se kérdezték kérek-e. Este viszont anya és apa összeveszett, mert anya szerint ez nem normális dolog, amit ők csinálnak, apa szerint meg anyának kéne főznie nekünk miközben 2 munkája is van és este ér haza mindig.


1 szó mint száz, az a lényeg, h semmit nem csinálnak, kapja tesóm a pénzt kajára, eltartják őket, itt lakhat a bnője, ha véletlen néha elmegy dolgozni, akkor azt arra költi, h sielni elmenjen. Ha családdal megyünk vhova (pl. külfödlre nyaralni) természetes h a bnője jön és mi fizetjük.


Ez csak azért zavar, mert én keményen tanulok, mert csúsztam a tanulmányaimmal, elég nehéz a szak és lángész se vagyok, tudom, hogy a követkető 1 év már fizetős lesz nekem, de már vagy 3 éve készülők erre, gyüjtöttem az ösztöndíjamat, spóroltam mindennel, h anyáéknak ne kelljen annyi pénzt adniuk, mert így is ők fizetik az albérletet, munka mellett dolgozni is fogok az utolsó évembe, szóval nekem meg se fordul a fejembe, hogy rajtuk élősködjek, azt meg el sem bírnám képzelni, hogy a barátomat is ideköltöztessem és hogy őket is el kellene tartaniuk, szerintem ez annyi gáz.


Szerintetek mi lenne a megoldás, anya és apa folyton veszekednek, mert apa nem látja, hogy nem normális h 24 (mindjárt 25) éves léttükre ilyen semmirekelők, engem nem hagynak tanulni, ők nem dolgznak, csak elvárják, h mindent fizessenek nekik?


2015. jan. 25. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresnek munkát közben vagy nem?
2015. jan. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy itt több probléma is van.


Egyrészt még ha egyet is értenének a szüleid, akkor is nehéz lenne a srácot bármire rávenni, maximum az lenne a megoldás hogy kap 1 hónap ultimátumot és utána repül. De azt szüleidnek is egyszeri és végleges megoldásként kellene kezelnie, mert ha csak üres fenyegetés, akkor pont le fogja szarni a későbbiekben a srác.


Másik probléma hogy a szüleid sem értenek egyet, apád minden munkát anyádra ruházna, meg a srácot védi, és míg köztük nincs egyetértés addig semmi nem fog változni.


Sajnos egy dolgot tudsz tenni, kimenekülni ebből a "családból" és saját lábra állni, saját életet élni.

2015. jan. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem keresnek, mert büdös ekik a munka. Abban a tévhitben élnek, hogy ők hamarosan diplomások lesznek és hogy ők nem fognak unalmas munkát végezni, olyat, h tescoba árufeltöltés olyat hallani sem akarnak, mert hogy azt azok csinálják, akik a 8 általánost sem végezték el (ezt a saját fülemmel hallottam, hogy mondták)


De jobb lenne vhogy apának a szemét felnyitni, mert az a baj, h ő ezt nem látja, hogy mit csinálnak, mert ő is sokat dolgozik és nem látja napközbe, h semmit nem csinálnak. Fizeti a nyelvvizsga próbálkozásokat stb, és azt hiszia bátyám tanul is rá, pedig szerint heti 1 óra magántanár és semmi otthontanulás nem elegendő.


Igen, én valószínűleg hamarabb el fogok költözni, de pár évet szerintem mindenképp szeretnék itthon tölteni, vagy legalábbis ha segítenének még elvégezni a sulit, mert albérletet, tandíjat és a megélhetést egyedül nem biztos, hogy tudnám fizetni tanulás mellett. De nekem nincs bajom a munkával, szívesen elmegyek, legalább nem kell tőlük pénzt kérni, mert nekem az is rossz érzés, de az a baj, h nekik egyáltalán nem, sőt természetesnek érzik.

2015. jan. 25. 01:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Áhh...aki kifogással jön munka helyett, az szimplán lusta. Lehet csépelni a szót, de a srác még marhára nem diplomás, még egy szaros nyelvvizsgára sem képes...az ilyennek később sem lesz munkája mert ki a frász akarna egy lusta de öntelt munkaerőt.


Nekem is van ismerősöm, aki tipikusan ilyen, hülyíti szüleit, szidja a világot hogy neki minden szar, csak épp se nem tanul se semmi, cserébe vettek neki lakást, fizetik a teljes életét, még egy diákmunkára sem megy el. Sajnos nincs mit tenni az ilyennel.

2015. jan. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is ilyen lesz, annyira magának való, nem is értem a barátnője hogy tudja elviselni, sokszor közös ebédnél elöbb kiszedjük a tányérokra mindenkinek az ételt, mert tudjuk hogyha lejön képes kiszedni a felét magának ezzel elszedve bnője és mindenki elöl a kaját.


Reméltem, hogy lehet velük kezdeni vmit, mert anyát sajnálom nagyon, teljesen kikészítik, én egyre kevesebbet járok haza, hetente 2 napot max. ha itthon vagyok, de akkor is tanulnom kellett az elmúlt 1 évben szinte folyton (talán most lesz egy kis szusszanás), nem tudtam segíteni neki, lehet h még rá is tettem egy lapáttal, mert volt, h este értem haza és se tej, se kenyér se semmi itthon, nem tudtam mit enni, és ilyenkor kcisit én is nyűgös vagyok erre, de az a baj, h ők is ugyanezt csinálják, pedig ők ha itthon vannak el tudnának sétálni a boltba, vagy megkönnyíthetnék anya dolgát és főzhetnének kaját legalább.

2015. jan. 25. 01:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem tehetsz azon kívül, hogy anyukádat támogatod (nem anyagira gondoltam, hanem hogy mellette állsz, kiállsz mellette).
2015. jan. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is hasonló a szitu,annyi különbséggel,hogy bátyám dolgozik,200ezret keres,de semmibe nem ad pénzt,csak felzabál mindent!
2015. jan. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem anyud álljon a sarkára.Első körbe a csaj cuccoljon haza akár tetszik neki akár nem.Aztán ha a tesódnak sem tetszik mehet utána!Ha a szép szó nem hat rájuk,akkor be kell keményiteni.Ne már szerencsétlen asszony 2 helyen is helyt áll,azért nekik minden ingyen legyen.Nyissa ki a szájacskáját ne csak apáddal.Rég kidobtam volna őket,mi több oda se cuccolhatott volna a csaja
2015. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!