Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg van amikor a szexnél...

Tényleg van amikor a szexnél van fontosabb dolog, vagy valami miatt háttérbe kell szorítani? Ez törvényszerű? Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Most nem terhességre gondoltam vagy betegségre pl,mert nyilván az más téma.De ha kisebb nagyobb gondok vannak,akkor törvényszerű,hogy háttérbe szorítsuk?Mondjuk ha az ember vizsgára készül,vagy állás interjúra megy.Ezek most csak példák.
2015. jan. 21. 08:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a szexuális vágyamat nem befolyásolja, hogy a közeljövőben lesz-e vizsga, vagy állásinterjú. Szerintem nem is szabad, hogy befolyásolja.

De ennél nagyobb, fontosabb dolgok befolyásolhatják, pl. egy haláleset a családban. Akkor nyilván egy ideig nem jár a szexen az ember esze.

2015. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez lelki alkatságtól is függ. Valakit a szex motivál és kihozza belőle a legjobbat. Valakit pedig kiszív.

Ez esetben szokták háttérben szorítani.


De de magamból kiindulva: én nyugodt állapotban tudok szelni. Ha bánatos vagyok vagy feszült, vagy ha más leköti a gondolataimat, nem tudok belemerülni a szexben. Ha csináljuk is lélekben nem vagyok ott.

Ezen próbálok dolgozni és tanulni kizárni a hálószobán kívülre minden nyűgöm-bajom, de egyenlőre még nem jött össze.


Tehát törvényszerűnek nem törvényszerű, de gyakori, hogy háttérbe kerül ahogy az ember gondjai szaporodnak.

2015. jan. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerek sajna nagyon háttérbe szorította, azt gondoltam, hogy nem lesz olyan mint kettesben előtte, de hogy szinte sivatag lesz na arra nem :-( 37/F
2015. jan. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nőknél gyakran előfordul, hogy bizonyos hangulati állapotok befolyásolják a libidóját.


Teljesen normális dolog, hogy stresszhelyzetben sem ember sem állat nem kíván szaporodni.


Az más kérdés, hogy manapság már olyan stresszhelyzetek vannak, amik alapvetően nem érintik az életben maradást, és az is új dolog, hogy a szex nem jár szaporodással.


De a kis agyunkban az ösztön felülírja ezeket az újdonságokat. Az ösztönös sorrend úgy szól, hogy maradj életben és aztán szaporodj, ha mind oké. Fordítva nem megy. A stressz pedig egy ilyen "maradj életben" helyzet, akár vizsgáról van szó, akár másról.

2015. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nincs/nem volt ilyen, hogy törvényszerű, hogy nem szeretkezünk/szeretkeztünk vizsga előtti éjszaka stb.Amikor egyetemre jártam és másnap reggel vizsgáztam, volt hogy ugyanúgy szeretkeztünk előző éjjel. De ez emberfüggő is, mivel nyilván ha valaki izgulósabb típus, stresszesebb és aludni sem tud ha másnap fontos esemény lesz, akkor eleve nem azon jár az agya, hogy szeretkezni kéne, vagy nem tudja elengedni magát. Ez nem törvényszerű, hanem embertől/személyiségtől függ.
2015. jan. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, és nem is feltétlenül kell háttérbe szorítani, de vannak helyzetek, amikor valamelyik fél fejben nincs rajt a témán, akkor akaratlanul is háttérbe szorul. Nálunk pl akkor volt ilyen, amikor férjem nagyon sokat dolgozott. Fáradt volt, tök érthető. Vagy most nemrég, mikor a kisfiunk kórházba került. Sok dolog kavargott a fejemben, de a szex pont nem volt köztük. Persze ez mindenkinél más. Van olyan ismerősöm, aki bármiféle stresszhelyzetben (vizsga, verseny) jobban kívánja a szexet, mert így le tudja vezetni a feszültséget.
2015. jan. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyunk egyformák.

Van, akinek a szex jó arra, hogy elterelje a figyelmét a problémáról, ettől nyugodtabb lesz.

Más meg nem tudja teljesen elengedni magát stresszel járó helyzetben.

2015. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Igen Kérdező, teljesen természetes dolog, hogy a létfenntartás ösztöne képes háttérbe szorítani a fajfenntartási ösztönt, az élőlények többsége így működik, benne az ember is. És ennek ráadásul egy nagyon egyszerű biológiai oka is van, nevezetesen, hogy a biológikumban a szex a fahjfenntartást szolgálja, tehát olyankor következzen be szaporulat, amikor van mód az utódnevelésre, és olyankor ne, amikor nincs rá mód. Persze az embernél ez már nem ilyen szinten 1x1, de az alap genetikai ösztönök működnek, akinek pl. a napi kenyér vagy a túl sokan egy fedél alatt a gond, annak jóval kevésbé lesz kedve szexre.
2015. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem a szex a legfontosabb, úgyhogy igen, nagyon sok dolog van ami fontosabb nála.
2015. jan. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam elég sok dolog van, ami a szexnél fontosabb.

Nem egyforma beállítottságú mindenki.

2015. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!