Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai világban miért ennyire...

A mai világban miért ennyire karrier pártiak egyes nők vagy a férfiak? Neki más nem is fontos, csak a munkájuk?

Figyelt kérdés

Van jó pár ismerősöm és némelyiket ledöbbentem hallgatom a jövőbeni terveiről. A legtöbbjüknek a karrier az első, fontosabb, mint egy párkapcsolat, nem is igazán érdekli őket vagy akarnak az adott féllel összeköltözni, hosszú távra tervezni, majd lesz ahogy lesz. Lakást sem akarnak, elvannak úgy, hogy majd albérletben laknak. Nem fontos számukra az esküvő sem, mert szerintük CSAK egy papír és ettől semmi sem fog változni. Gyereket is ha akarnak akkor is inkább a 40 felé.


Nektek erről mi a véleményetek?


2015. jan. 16. 14:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez ugyanolyan, mintha azt kérdeznéd, hogy lehet valakinek a zöld a kedvenc színe, mikor neked a kék az.


Én sem akarok családot, gyereket, és nem nézek le senkit, aki szeretne. Viszont az ilyen kérdésektől frászt kapok, amikor azt hiszik mások, hogy jobbak nálad, és felnőtt létükre értetlenkednek, hogy minden ember más.

2015. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Az élet nem csak abból áll, hogy van egy szerető férjem és házasságom. Ez nagyon fontos, kétség sem fér hozzá, de az élet többi része is fontos. Fontos, hogy független légy. Minden téren. Az nem kiegyensúlyozott házasság, ha függsz anyagilag/érzelmileg a párodtól. És itt most a rossz értelemben vett érzelmi függésről beszélek. Ha attól vagy boldog, mert ő van neked, az nem igazi boldogság. Azt egyedül kell megtalálnod.
2015. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
21%

Ez a divat főleg Pesten hódít észrevételem szerint...

Én elköltöztem, de a nővérem ott maradt. És múltkor szó volt gyerekekről, családról és, hogy a volt osztálytársai már egy csomóan szültek (28 éves a nővérem), bezzeg a barátai nem, és ilyen lesajnálóan mondta, hogy "Vidéken hamarabb szülnek". Ez az ő tolmácsolásában kb annyit tesz, szánalmas kis suttyók, akik nem élvezik az életet. Szerintem meg, bár nekem sincs gyerekekm, az ő élete gáz, mert gyakorlatilag semmiért nem vállalt még felelősséget, közel a 30-hoz és nem is akar... ami nagyobb gáz.

2015. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%
Nekem az a véleményem hogy szerintem szomorú, mert ilyen életbe hajszolják bele manapság az embereket, és utána a mókuskerékben ragadnak, mert az nevelik bele iskolás kora óta az emberbe hogy legyél sikeres, legyél első, hajszold a pénzt, (az főleg külföldön) és akkor bármit meg tudsz venni a csili-vili kirakatból, és mindenkinek tetszei fogsz mivel márkás ruhákat horhatsz. A sok önértékelési zavarral küszködő ember,,, Az érzelmi intelligencia nem számít. Sajnos
2015. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
29%
Mert az nagyon jó,ha ugyan van gyereked és 60 évesen azért nem nyitja rád az ajtót, mert külföldön dekkol....
2015. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Régen a karrierrel nem kellett foglalkozni, mindenképpen volt állásod, biztos megélhetésed. Ma ez távolról sincs így.

Szerintem is a legfontosabb a karrier, ugyanis minden másnak az az alapja. Ha nincs biztos állásom, illetve olyan tudásom, amivel szükség esetén pillanatok alatt találok, akkor mire föl vállaljak egy hitelt, vagy pláne egy gyereket? Persze nekem is van olyan ismerősöm, aki kora huszonévesen családot alapított, de azért a legtöbb helyen kibukik idővel, hogy vagy a nagyszülő vigyáz a gyerekre, amíg ő mégiscsak továbbtanul, vagy a nagyszülő fizeti a lakáshitelt, de olyan is van, aki hóvégén soha nem jönne ki, ha nem segítenének neki folyton.

Akkor már inkább legyen később gyerekem, amikor már jó eséllyel meg tudom oldani a dolgot a férjemmel, nem a szüleink zaklatjuk minden kis buktatónál.

2015. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én sem értem az egészet. Főleg nem értem azokat a nőket, akik egyenjogúságért harcolnak, hogy ők is karriert építhessenek. Én férfiként se akarok dolgozni, pláne nem egy sz**os cégért. Azt vallom, hogy dolgozz minél kevesebbet, főleg, ha egy idióta irodai rabszolga vagy, a karrier pedig nem ér semmit. A szabadidő, amit kultúrára, családra, barátokra, kirándulásra, életre fordítasz, egyedül az ér valamit. A szabadság fejben dől el, és nem kell gazdagnak lenni ahhoz, hogy az életed tartalmas legyen, ha viszont a gazdagságot üldözöd mindenáron, az életet biztosan elveszted. Más dolog persze, ha az ember olyan munkát végez, amit szívesen csinál, mert mondjuk kényelmes munkahelyen, jó légkörben szeret fizikai munkát végezni, vagy a kertben dolgozni, vagy olyan művészettel, kultúrával, tudománnyal, bármivel kapcsolatos a munkája, ami valódi, mély, intellektuális örömet szerez a számára. Az ilyet megértem, bár ebben az esetben meg jellemzően jut idő másra is, nem csak a munkára. A yuppie-lét viszont maga a rabszolgaság. Ők a mai kor rabszolgái, akik önként sokat dolgoznak, értelmetlen munkát végeznek, karriert építenek, buliznak, nagyvárosi életet élnek, mindezt tök értelmetlenül, közben pedig leginkább mások járnak jól, mások gazdagodnak rajtuk. Valahol szerintem az ördög legnagyobb tréfája az, hogy azok a nők küzdenek annyira az egyenjogúságért, akik ilyen yuppie-karriert akarnak. Vagyis azért küzdenek, hogy rabszolgák lehessenek... :D
2016. febr. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

"Meg sosem értettem ezeket az "egyesek miért" kérdéseket. Ez az ő döntésük, ez van, ha nekik így jó akkor csinálják így, ettől neked se jobb se rosszabb nem lesz."


Ennyi erővel lehet enni sz*rt is. Ha valakinek az ízlik... Az ő döntése.

2016. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
28%
Az a baj ezekkel a karrierpárti emberekkel, hogy észre se veszik, mennyire idegen ez az egész életmód az embertől. Nem veszik észre, hogy nem a saját döntésük ez az élet, hanem a társadalmi elvárásokat követik, és minden fölé az anyagi biztonságot és az "én"-t helyezik. És persze a liberális maszlag mindig bevethető: "Ha így akar élni, joga van hozzá, az ő döntése, blablabla." Hát jó, éljenek így, ha akarnak, legalább kisebb az esély rá, hogy szaporodnak, ha meg mégis, a gyerekük nem nagyon fogja kedvelni az ő életvitelüket. Ezek a karrieristák a legnagyobb áldozatok.
2016. febr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!