Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkamegosztási kérdés?

Munkamegosztási kérdés?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek arról, ha a nő 4 órában dolgozik hivatalosan, plusz eljár bébiszitterkedni alkalmanként, általában munka után, esti órákban, és angolt is oktat, szintén munka után esti órákban (heti kb 5 órára jön ki átlagban, plusz utazási idő). A férfi dolgozik 7-8 órát naponta, ő keresi a több pénzt, ha ez számít.


Megállapodtak, hogy a mindennapi mosogatás a férfi dolga. Emellett leviszi a szemetet, és néha felporszívózik. A nő végzi a rendrakást naponta, és a lakás kitakarítását hetente (portörlés, fürdőszoba takarítás, felporszívózás(ha a férfi nem csinálta meg) és felmosás).


Általában a nő főz (kivétel a kivételes alkalmak), és a férfi vásárol be (kivétel ha éppen kell valami, akkor a nő is átmegy a boltba természetesen, de a mindennapi dolgok, a kenyér, tej stb a férfi dolga).


Ha a nő éppen nem dolgozik 4 órában, akkor átveszi a férfitól a mosogatást napi szinten.


Mi a véleményetek erről a munkamegosztásról?


2015. jan. 15. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nekünk kell véleményünk legyen, hanem annak, akit érint.
2015. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
51%

Szerintem az ilyen beosztás inkább lakótársaknak való, nem pároknak. De ha nektek megfelel, akkor nekem is :D

(De gondolom nem igazán működik, mert akkor nem kérdeztél volna róla)

2015. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi nem lakunk együtt, és mindent magunknak csinálunk.

Amikor a másik vendégségbe jön/megy mézesnapokra, akkor ő vendég, és mindent ajándékba, készen kap. Amit ő ott magától szorgoskodik, az is ajándék.

2015. jan. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy nekik megfelel-e. Ha igen, és be is tartják, akkor az az ő dolguk.
2015. jan. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a nő bevásárolhatna többször, mégha a férfi is adja a bevásárlásba a több pénzt.
2015. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom elkepzelni, hogy így patikára megosztjuk a dolgokat.


Egyébként elég egyenlőnek tűnik, mégsem mindegy hogy 35 m2 t vagy 120-at kell kitakarítani.


Nálunk, a ferjem nem tudná úgy nézni, hogy én talarítok pakolok, suvickolok, ő meg csak lógatja a lábat.

Ha takarítás van, akko hathatósan kivezsi a részét.

Főzéskor is mindig megkérdezi tud-e segíteni( én szertek főzni, így 95% ban én is csinálom) vagy kiáll mosogatni, hogy gyorsabban végezzek..


Mindannyian látjuk éppen mit kell csinalni, és az csinálja meg, akinek előbb van rá kapacitása.,a szemett mindig együtt visszük le, mert rggel munkába induláskor csomózzuk össze a zsákot..

Úgyhogy ez nem feladat..

Vásárolni is együtt megyünk, nincen napi, csaka pékáru, azt meg aki elmegy bolt előtt általában én, mindig előző nap este veszem meg.


Tehát mikor ki ek va. Ideje, függetlenül a fix munkarendtől.. Én kötetlenben dolgozom, néha 15 őrát néha cska3-4 et...

2015. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!