Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 'Családon belüli erőszak'?!

'Családon belüli erőszak'?!

Figyelt kérdés

Érdekelne néhány részlet.A bíróság hogy jár el abban az esetben, ha a férfi nem engedi kilépni a nőt a párkapcsolatból, folyamatosan bántalmazza (fizikailag/ lelkileg/ szexuálisan). Milyen büntetéssel lehet számolni ilyen esetben, illetve mennyi idő, amíg véglegesen el tudják tiltani a férfit (börtön, távoltartási végzés stb.)

Egyik ismerősömnél eléggé komoly a helyzet, és a nő nem mer lépni, fűvel/ fával meg van fenyegetve, ha szakítani akar. Nagy szükség lenne a segítségetekre. Illetve ha valaki leírná, hogy megy ez pontosan, nagyon megköszönném.



2015. jan. 9. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kulcsfontosságú hogy az illető hölgy valahogy el tudjon jutni az eljáró szervezethez(rendőrség).

Te is megteheted,hogy feltételezésed szerint ilyenről van tudomásod(kötelezettséged ilyen helyzetben nincs,de megteheted,hogy bejelented),de akkor megvan a kockázat,ha nem áll meg a vád,akkor az hamis vád tényállása miatt megütöd a bokád.

Hogy milyen büntetést kap,és mennyi idő,nagyban a bíróságtól függ az idő része,az hogy mennyit,az pedig tv-ben le van írva.

De ismétlem,a hölgynek nagyon fontos hogy bejelentse valahogy.(ő a sértett)

2015. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Anyaotthonba nem tud elköltözni? Léteznek olyan anyaotthonok amiknek nem publikus a címe.


A telefonos lelkisegélyvonalakon is sok okos tanácsot tudnak adni a lelkieken kívül.


Nemrég a tv-ben hallottam hogy amíg vér nem folyik, "csak" a terror van , nem tehet semmit a rendőrség.

2015. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy van gyereke, így akkor anyaotthonba se mehet!
2015. jan. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Első körben kell valaki akinél meghúzhatja magát (barát, családtag).

Bizonyítékot kell szerezni a bántalmazásra, erre a legegyszerűbb ha látleletet vesz (ha van fizikai bántalmazás, nyoma is van). Ezután feljelenti a férfit és távolságtartási végzést kérhet.

Az az igazság, hogy törvényesen eljárni elég hosszadalmas és többségében tényleg csak akkor történik valami, ha vér folyik. Magánúton (férfi rokonokkal, barátokkal) intézni kifizetődőbb.

2015. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

A nő valószínűleg nem is KAR lelépni, mert különben már megtette volna.

Költözzön el, ha lehet átmenetileg rokonhoz, barátnőhöz, vegyen egy gázspray-t, és ne foglalkozzon a férfi fenyegetésével.


"folyamatosan bántalmazza "

Látod, ő is tehet róla. Normális esetben az első (még szóbeli) bántalmazás után kell lelépni, nem amikor már elfajul a dolog.


Itt kettőn áll a vásár. 1: szadista barom pasi, 2: ezt elfogadó nő

2015. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy megy?


Rendőrségi feljelentés. Ha nincs látlelet, akkor nem tudom, mennyire veszik komolyan. Ennyi. Senki nem szakíthat helyette. Esetleg egy pszichológus segíthet, aki felnyitja a szemét.

2015. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

#5 A fajtád miatt kellene egy komolyabb kampány az országban. Tudom, nálatok is van vak komondor.


Kérdező: barátnőm a Krízisközpontnál dolgozik, erre specializálódtak. Menekülési tervet dolgoznak ki, helyet keresnek neki, segítenek a feljelentést megtenni, de együtt kell működni velük, mert VELE tudnak dolgozni, HELYETTE NEM.


"A Krízis-központot utódaként, 2005. április elsejétől működik az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT). A krízistelefon szolgálat a nemzetközi alapelvek (I. F. O. T. E. S. - Nemzetközi Segélyhívó Szolgáltatók Szövetsége), a hatályos magyar jogszabályok és a szakmai etikai követelményeknek megfelelően jött létre és működik. A szolgáltatás kizárólag telefonos ügyfélszolgálat, mely az ország területén belül, a nap 24 órájában, vezetékes és mobil telefonról is ingyenes zöldszámon hívható:. 06/80-20-55-20


Az intézmény munkatársai mentálhigiénés, jogász, pszichológus, szociális munkás, szociálpedagógus és szociálpolitikus szakemberek. A munkatársak az OKIT működésének megkezdése előtt átfogó szakmai felkészítő képzésen vettek részt. A munkatársak folyamatos szakmai továbbképzése a telefonos szolgálat beindulását követően is szerves részét képezi az intézmény működésének.


Az OKIT feladata sokrétű, részét képezi a krízisintervenció, a mentális és pszichológiai segítségnyújtás, jogi tájékoztatás/segítségnyújtás, valamint a hazai szociális ellátórendszerrel való kapcsolattartás."

2015. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

#7:


Már ne is haragudj, de igen is van egy nőtípus, aki áldozáttá válhat, míg más nem én. Én pl. soha, mert elve kerülöm az erőszakos embereket, és a legelső szóbeli agresszió jelére lelépek, még akkor is, ha nem ellenem, hanem mások ellen irányul.

Nekem soha nem volt erőszakos pasim, és nem is lesz, mert előbb fog repülni, minthogy bármit is csináljon. Nem vagyok az, akit fenyegetni lehet, illetve odáig egyáltalán eljutna.


#5 voltam.

2015. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as: a kérdés nem arról szól, hogy te mekkora ász vagy. Ha valaki ilyen kapcsolatban élő szülők gyerekeként nőtt fel, akkor akarja vagy nem akarja, de ez lesz előtte a követendő minta, ebből csak terápiával tud kiszabadulni. 7-es válasza hasznos és követendő.
2015. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nemrég a tv-ben hallottam hogy amíg vér nem folyik, "csak" a terror van , nem tehet semmit a rendőrség."


Dehogynem tehet! Adott esetben sajnos korrumpálja magát a rendőrök egy része, az agresszor által.

Törvényileg NEM teheti meg, na de ki akadályozza meg benne, mégis...??


Én meg a valóságból tudom, teszem hozzá.

2015. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!