Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koleszos egyetemisták! Mennyib...

Koleszos egyetemisták! Mennyiből jöttök ki egy hónapban? Általánosságban milyen a kollégiumi élet?

Figyelt kérdés

Támogatnak otthonról? Dolgozol egyetem mellett? Hogyan lehet összeegyeztetni a munkát, az egyetemmel és a tanulással?


Kollégium + étkezés + utazás + szórakozás + tankönyvek-tanszerek stb?


Mennyiből lehet a legspórolósabban kihozni az egyetemi éveket + koleszos életet?

Gondolom az étkezésen és a szórakozáson lehet spórolni jobban. Főztök magatokra a koleszban?


Utazást hogy oldjátok meg? Minden hétvégén hazajártok?


Idén fogok érettségizni és ha minden jól megy akkor szeretnék tovább tanulni egyetemen. Nagy valószínűséggel vidéki egyetemre és nem a fővárosban. Viszont nem vagyunk túlságosan megeresztve pénzel így szeretnék már jó előre gondolkodni. Mindenképpen koleszos lennék, (Természetesen ha felvesznek, és sikerül kollégiumot kapnom.).


Szülők válasza is érdekelne!


Előre is köszönöm a válaszokat!


19L



2015. jan. 7. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
úgy olvastam, hogy koszos egyetemisták
2015. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Én is vidéki városban voltam koleszos, és az ország legolcsóbb koleszában éltem.

Az egyetemünknek 2 kollégiuma van, mindkettőben éltem. És mindkettőben más az élet.

A közelebbi bulisabb volt. Mindenki ismert mindenkit, könnyen terjedtek a hírek és bárki segített neked ha kérted. Viszont bulinapokon nagy volt zsivaj hajnalig (értsd reggel 4-ig) :D És szívás ilyenkor ha beadandót kell készíteni vagy épp pihennél a holnapi zh-dra. Bár én megtanultam aludni zaj mellett.


A másik koli nyugisabb volt. Csendes volt. Alig láttál embert. Mindenki a maga kis szobájában-világában élt. Viszont tudtál tanulni és tanulni. És nagyobb volt a helyed is. A másik koleszban kb 10 nm2-en voltunk 3-an.


Hogy neked milyen lesz a kolid az passz. Minden koli más. Pl szegeden elvileg uri dolguk a koleszosoknak, mert ott komplett lakások lettek kolivá alakítva, tehát van külön szoba alvásra és külön konyha, ami nálunk luxus. mi egy szobában voltunk bezsufolva + mosdóblokk.


Viszont én jól gazdálkodtam a pénzemmel. Otthon nem segítettek. Első 3 félév volt olyan, hogy nem tudtam dolgozni mellette, de utána csak a szakmai tárgyak maradtak, így laza volt az órarendem simán el tudtam menni dolgozni.

Nem voltam nagy bulis, szóval erre nem kellett költenem. Havi 2x max jártam haza.

Városa válogatja mennyire drága, de vannak proli blokkok, ahol pl fele annyiért megkapsz dolgokat mint pl a belvárosba.

2015. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, annyim sosem volt :D
2015. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2# Köszönöm szépen a válaszod!


Megkérdezhetem melyik egyetemre jártál/jársz?

2015. jan. 7. 11:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A koli dija kb 10-25 ezer ft, a kajan tenyleg lehet sporolni, ha ugyesen csinalod (olcsot fozol/viszel otthonrol) de konnyen meg lehet csuszni a kosztpenzel, ha elcsabulsz 1-1 csak latszolag olcso gyorsettermi ebedre, vagy nincs idod fozni hetekig. Az utazas ugye tavolsagtol fugg, ha nem kapsz kajat otthonrol, lehet, h akarmilyen csunya ilyet mondani, anyagilag jobban megeri ritkabban hazajarni ( es igy talan tanulni is tobb idod marad).

A volegenyem koleszos volt, mielott osszekoltoztunk volna, es bar dragabb az alberlet, a kajan annyit sporolunk azzal, h fozok (altalaban ketnapi adagot egyben), ahhoz kepest, h reggelire peksuti, mert macera a koleszkonyhaban szendvicset csinalni, ebedre meki, hogy anyagilag ugyanott van. Es egeszsegesebb is. Szoval ha a kajara vigyazol, akkor kb napi 800-1000 ft, azokra a napokra, amikor neked kell megoldani, es a koliban nincs rezsi.

2015. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Engem otthonról "csak" kajával támogatnak, amikor hazamegyek két hetente. Ebből 3-4 napi kajám megvan.

Egyéb dolgokat magamnak intézem ösztöndíjból (idén összesen 66000/hó). Mondjuk nekem személy szerint jó az átlagom és egész jók az ösztöndíjak és a tanulmányi mellett kapok ún. kari ösztöndíjat, mert egy egyetemi projekten dolgozom, tehát mondhatni dolgozom egyetem mellett csak nem hagyományos diákmunkán. Néhány társamhoz képest úri helyzetben vagyok, mert vannak, akik kb. havi 40-45 ezerből gazdálkodnak.


Kiadásaim havonta:

kollégium 10000

kaja+tisztálkodási szerek 30000-35000

utazás 8000

buli 5000-8000

Ezek fixek a többi pedig elmegy egyéb dolgokra pl. könyvek/néha ruha/cipő/most vettem telefont (kemény 8000 ft volt) stb.

2015. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Én is vidéki egyetemen tanulok. (Debrecen)


Nekem az utazás távolsági és helyi bérlettel együtt ~10000 (kicsit kevesebb, de most kerekítettem)


Koli: 14500/hó.


Kaja: Ez változó... Általában minden hétvégén hazamegyek, és akkor hozok pár napra valót, de ha nem hoznék semmit akkor szerintem olyan ~30000ból ki lehet jönni egy hónapban.


Tankönyveim pedig nincsenek :)


Szóval egy minimum 50-nel kell számolni... persze ez nagyban függ attól, h milyen messziről utazol, vagy, hogy épp ott mennyi a koli... mert elég változóak az árak

2015. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én a Miskolci Egyetemre járok. Jelenleg végzős vagyok és most jött el az a pont, hogy kezdek besokallni a kollégiumtól és a közegtől. Belefáradtam, meguntam, menekülnék messze innen, pedig imádtam ide járni. Egyre balhésabb és zajosabb az új generáció. Nehezen viselem már az elsősök bulizását szorgalmiban, pedig anno én is durván bulizós voltam. Engem támogatnak otthonról, de ösztöndijt is kaptam minden évben (most havi 22 ezret) Nem dolgozom, mert nem fér bele a tanulás mellett, pláne végzősen. Kolesz 9 000 ft. 30 napos bérlet 3900 ft. Kaját általában otthonról hozok (két,akár 3 féle van főzve plussz felvágott, joghurt stb is otthonról van, mert anyum boltban dolgozik és olcson hozza) Utazás haza: 490 ft + fél óra kocsi (nem tudom mennyi benzinpénz havonta, apukám jár értem) Szinte minden csütörtök hazajártam, mert a barátom otthon lakik és 80 km "csak" Koleszban ritkán főzök (holnap pl. fogok egyszerű tésztát szósszal, mert nem volt idő otthon most eleget főzni) Szórakozni régen sokat jártam, de az ösztöndijamból fedeztem. Most idén még discoban sem voltam, de nem is kivánkozok, rá vagyok állva a tanulásra és arra, hogy minél hamarabb húzzak haza :D Általában a "luxus" dolgokat magamnak fizetem pl. új csizma, körmök, fodrász, ruházkodás, smink... Apukám hetente ad pénzt ez tény, de sokszor mondom hogy még van a multkoriból, ne adjon....átlagosan 3-5 ezer körül ad, ha kérem/ hét. Természetesen a kolin és a bérleten kivül. (de ugye az is havi 1x kell)
2015. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Válaszolok sorban:

Támogatnak otthonról? - Nem.

Dolgozol egyetem mellett? - Igen.

Hogyan lehet összeegyeztetni a munkát, az egyetemmel és a tanulással? - Éjszaka dolgozom, így bejárok órára. Heti 3 napot dolgozom általában, így 3 napot ébren vagyok, utána egyszer alszom.


Kollégium + étkezés + utazás + szórakozás + tankönyvek-tanszerek stb?

Kollégium: 12 ezer

Étkezés: Kb. 5 ezer

Utazás: Biciklim van, bérletet nem veszek, szórakozni nem járok, tankönyvet nem veszek (könyvtár, aminek a díja 2 ezer/év), tanszer kb. 3 ezer /félév.


Mennyiből lehet a legspórolósabban kihozni az egyetemi éveket + koleszos életet?

Annyiból kell kihoznom, amennyit keresek egy hónapban. Ez ráérésemtől függően 25-40 ezer.

Gondolom az étkezésen és a szórakozáson lehet spórolni jobban. -Igen. Meg az utazáson is, ha messze laksz.

Főztök magatokra a koleszban?- Igen, különben éhen halnék :D


Utazást hogy oldjátok meg? -Saját pénzből.

Minden hétvégén hazajártok? - Nem, ráéréstől függően havonta vagy 2 hetente.


(Debrecen, 2 szakot egyszerre végző emberke)

2015. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Koleszos vagyok.

Otthonról támogatnak+kapok ösztöndíjat. Tanulás mellett nem dolgozok.

Koli havi: 10.000Ft

Heti költekezés ételre/italra kb.: 4000-4500Ft(ebben van benne édesség is! anélkül kevesebb :"D )

Utazás nekem oda vissza összesen : ~4500ft

Tankönyvet nem vettem, kölcsönzöm, meg amúgy sincs sok:D

Szórakozás: bulinál max 2000-t költök, főleg ha a helyre bemenni ingyenes :DD

éés magamra főzök

3-4 hetente járok haza

18/L

2015. jan. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!