Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyámság alá helyezés mennyi idő?

Gyámság alá helyezés mennyi idő?

Figyelt kérdés

Gondokság alá helyezés folyamata időben egy év minimum?

Tisztelt válasz adó kérem segítsen kérdésem megválaszolásában.2014 Februárjában indítottam el a Szentendrei gyámhivatalnál volt férjem gondokság alá helyezési kérelmet. A mai napig nem kaptam értesítést a folyamatról. Azt a tájékoztatást kaptam telefonon, hogy az első fokon már túlesett. Keresik a gondnokot és ahogyan másodfokra kerül akkor már elvileg megoldást nyer végre problémánk. Hihető ez, hogy lassan egy éve csúszik ez az ügy? Ki tudna jogi segítséget adni nekem az ügy felülvizsgálatára? Elvileg egy meghallgatás volt ahol a férjem nem volt beszámítható állapotban mert alkoholista és skizofémiaval kezelik. Ezek után mondták azt, hogy a másod fokra várnak. Létezik, hogy ez a válasz valós tényeket közöl? Kitől hogyan lehetne hivatalos tájékoztatást kapni az ügy menetéről? Orvosi szakvélemény alapján tényleges gyámság alá kell helyezni. Köszönettel. B B



2015. jan. 6. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Ezen az oldalon a felhasználók válaszolgatnak egymás kérdéseire. Hacsak nincs valakinek hasonló tapasztalata, legfeljebb találgatni fognak, nem biztos választ adni. Érdemes ilyesmit inkább egy jogi fórumra írni.
2015. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszii
2015. jan. 6. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha te voltál aki elindítottad a gondnokság alá helyeztetést, akkor miért nem téged neveztek ki ideiglenes gondnoknak? Mert ha nem te vagy a gondnoka, akkor a bírósági tárgyalásra sem idézhettek be.

Így felvilágosítást sem kaphatsz a folyó üggyel kapcsolatban.

2015. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az ilyen ügyek elhuzodnak egy év teljesen reális, nem bántásból de nem lehet minden panaszkodó rokonak gyámságot adni meg kel vizsgálni az összes lehetőséget
2015. jan. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam gondnokság alá helyeztetése fél év alatt lezajlott. A gyámügyön indítottam el. Saját magam kértem a gondnoki kinevezést. A gyámügy rövid idő alatt környezettanulmányt készített otthonunkban,a fiam orvosi leleteit bemutatásra kérte,és ideiglenes gondnokaként kirendelt. Pár héten belül megjött a bíróságról a kitűzött határidő. A fiam részére kirendeltek egy ügygondnokot, aki az ő jogait védte. Felperes a gyámhatóság volt, aki egyik tárgyaláson sem volt jelen, a fiam volt az alperes, én és a férjem tanúként voltunk beidézve. 3 tárgyalás volt, a második tárgyaláson igazságügyi orvosszakértő véleményét is kikérték. Az utolsó tárgyaláson hoztak vég ítéletet miszerint cselekvőképességet kizáró gondnokság helyezték véglegesen. Ez az egész eljárás 6 hónapon belül lezajlott. A bírósági tárgyalás után pedig a gyámhatóság véglegesítette a gondnoki szerepemet.

Nekem olyan ésszerűtlennek tűnik a kérdező kérdése, hogy benne vannak egy ügyben és gőze sincs róla.

Ezért is kérdeztem az előbb, hogy ki a férj gondnoka?

A gondnokot nem a bíróság jelöli ki, hanem a gyámhatóság!

Ha nem a kérdező a gondnok, akkor hogy a fenébe kaphatott tájékoztatást az üggyel kapcsolatban???

A bíróság első fokon hozza meg a ítéletét, másodfokra akkor kerül, ha valaki fellebbez! Ki volt aki fellebbezett?

Az sem derül ki, hogy ki volt jelen a tárgyaláson????

2015. jan. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tisztelt Válaszadó!Mivel én vagyok az elvált feleség én nem vállalhattam a gondnokságot és nem is vállaltam volna!Három nagykorú lányunk és sógoraim sem vállalják.Ezért keresik a Hivatásos Gondnokot a volt férjem számára.Én nem kaphatok felvilágositást sem,viszont még ezidáig lányaim sem kaptak a Gyámhivataltól semmiféle értesitést az ügyről.A közös családi házunkat nem adhatom el,mert Ő nem egyezik bele...Sajnos egyre inkább lelakja a házat és kiadta az Ő részét egy hajléktalanszállóról jött embernek a gyerekével.Ő ugyanolyan koszos,mint az exem.Havi 70000ft-ot kap a lakrészert és azt mind alkoholra költi.Nem tudom meddig mehet ez így tovább?Mit tudok tenni,hogy végre felpörögjön az ügy,mert ebbe egyre inkább a család fog tönkremenni?
2015. jan. 7. 18:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát így azért egész más megközelítésben van ez az egész történet. Hivatásos gondnokot találni nem olyan nehéz feladat, mivel a gyámhatóságnál vannak hivatásos gondnoki tisztségek. Itt szerintem valami más is húzódhat a háttérben.

Amúgy sem olyan egyszerű valakit gondnokság alá helyeztetni. Ezért is szokott a bíróság kirendelni egy független igazságügyi orvosszakértőt.

Az is lehet, hogy a bíróság beszámíthatónak ítélte őt. De ha korlátozó gondnokság alá is helyezték őt, arra számíts, hogy a gyámhatóság bele szólhat a ház eladásába. Nekem évente egyszer beszámolót kell írnom, hogy mit, mikor és miért csináltam a gondnokoltammal aki történetesen a fiam! Még az a szerencse, hogy havi szinten a kapott járandóságai nem éri el azt a határt, hogy nekem arról szigorú számadást kelljen bevallanom. Mert azt már számlákkal kellene igazolnom! Abba már bele sem merek gondolni, ha mi már nem leszünk az öröklés hogy fog ő és a testvére között lezajlani. Elképzelhető, hogy emiatt az egészséges gyerekem szívni fogja még a fogát.

Nálatok is talán egyik gyerekednek kellett volna felvállalni a gondnoki szerepet, mert ha egy idegen szól bele...

Áttudom érezni a problémádat. A férjem 26 évet várt, hogy az anyai örökségéhez hozzátudjon jutni, mert özvegyi haszonélvezeti jog mindenek felett állt. Mire végre eltávozott az élők sorából a ház utána teljesen lelakottá vált. És jogilag semmit nem tehetett!

Lehet egy jó ügyvédet kéne keresned. Vagy nagyon csúnyán megmondva, reménykedj abba, hogy a pia hamar a másvilágra fogja küldeni őt! Bocsánat, hogy így fogalmaztam!

2015. jan. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!