Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire hiteles...

Szerintetek mennyire hiteles egy ilyen anya?

Figyelt kérdés
Feleségem egyik barátnője azzal az indokkal tiltja nagy lányát a barátjától, hogy nem szeretné, hogy úgy járjon mint ő a férjével. Ebben az a poén, hogy természetesen a lány meg az ismeretségi kör is tudja, hogy azért váltak, mert ő csalta a férjét. Azóta is egyik ágyból a másikba vándorol. Érthető, hogy a lány majdhogynem szembe neveti?

2015. jan. 4. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem érthető. Mivel, ha az anya így is tett az az ő vétke, viszont nem voltunk benne abba a kapcsolatban, hogy miért is tett valójában így, és miért is vált valójában végül ilyenné, ha valóban ilyen. A lányának bármilyen is az anya, ha még attól is óvni akarja, h olyanná ne váljon, mint ő maga szíve joga így tenni, sőt jogos is, h így tesz. És az lenne a hiteltelen anya aki a saját vétkeiből nem tanul és hagyja, hogy a lánya is elkövesse. Szóval érted, "amit szabad nagy ökörnek...", épp azért nem szabad a lánynak.
2015. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Ja, hogy te csak visszaigazolást vártál, hogy igazad van? :) Oké, akkor igazad van! :)
2015. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Senki nem lát bele más kapcsolatába, és nem tudjátok miért csalta a férjét...
2015. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Argloss ***** válasza:
75%

Nem hiteles, de még csak nem is hatékony. A gyerekek a szüleik példáját követik. (vagy nem) A szavak semmit sem érnek, ha az anya viselkedése nincsen szinkronban azzal amit mond.

Becsülendő, hogy a lányának különb életet szeretne, de érthető, hogy miért nehéz komolyan venni ilyen körülmények között.

A tiltás helyett igazából a felelősségteljes szexuális életre kellene megtanítani a lányt. Annak lenne értelme.

2015. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
4: a rossz példa is példa. De érdekes hány olyan tini van, akiknek a szülője jó példát is mutat és még is körbe nevetik és többen köztük arra hivatkoznak, hogy azt se tudja a szülő, hogy valóban mitől is vannak tiltva. Most meg már az se jó, ha a szülő valóban tudja? És a lány előtt ott az élő intő példa? Ha abból se tanul a lány, akkor még is miből?
2015. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös. Rólad a vicc jut eszembe.

Mindenki jó valamire, ha másra nem, rossz példának!

2015. jan. 4. 16:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Nevessél csak.
2015. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Argloss ***** válasza:

Valóban. A rossz példa is példa.

Az anyja példája az, hogy teljesen normális úgy partnert cserélni, mint alsóneműt, mert az örömet okoz az embernek. Ez a szemlélet a mai napig megmaradt, ezzel szemben viszont egy teljesen más dolgot mond a lányának. Így a lányban inkább azt az érzést keltheti, hogy csak sajnálja tőle az anyja a boldogságot. A tiltás ebben az esetben nem tanít, csak elodázza a dolgokat.

Nehéz jó szülőnek lenne. A jó példa mellé megfelelő kapcsolatot is ki kell alakítani a gyerekkel. El kell találni, hogy milyen nevelési stílus illik a személyiségéhez és akkor nem fog a képedbe nevetni. Leírva egyszerű, a valóságban meg nem mindig az.

2015. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző. De hát nem értem, hány éves az a lány? Ha én lennék a lány helyében én nem lázonganék az anyámra, hisz előttem lenne az ő saját intő példája, amin nem nevetnék, hanem felfognám, hogy igen én nem akarok olyan lenni, mint az anyám, és igaza van anyámnak is, h ő se akarja ugyanazt nekem. Ítélkezve körbe nevetni körbe tudja az anyját, de közben ő maga is olyanná akarna lenni, mert anya nem mutat jó példát? Sok esze lehet a lánynak is.
2015. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Emberek vagyunk, hibázhatunk. Ha anyukája ezt belátta, és ezt adja tovább a lányának akkor igenis, el kéne fogadnia. A királylány csak hisztit csap ebből.
2015. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!