Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a gyerekek, akikkel...

Azok a gyerekek, akikkel sokat törődtek és nagyon szerették őket, felnőttként sikeresebbek, okosabbak lesznek és jobban boldogulnak az életben mint elhanyagolt társaik?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ez a jelenség pszichológiailag két irányba is elsülhet, azaz nem iylen egyértelmű amit kérdezel, és annak a két fő iránynak is több árnyalata van
2010. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2010. febr. 3. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván több az esélye egy ilyen szerencsés körülmények között felnőtt gyereknek arra, hogy jobban boldoguljanak az életben, hiszen az elhanyagolt embereknek kevesebb az önbizalma. Viszont az is elképzelhető, hogy sokkal erősebbé válnak, éppen azért, mert nem kaptak meg mindent, nem kényeztették őket.
2010. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

hááát ez nem ilyen egyszerű:)Vannak olyan felnőttek, akik nem boldogok a jó gyerekkoruk ellenére.Szerintem az emberen áll hogy éli az életét, milyen döntéseket hoz. Vannak akik nem tudnak élni a szüleiktől kapott értékekkel(most itt a szeretett gondoskodásra gondolok).

De van olyan ember is, akinek se anyja, se apja, hányattatott gyerekkor, mégis boldog, kiegyensúlyozott felnőtt.Ehhez arra volt szüksége, hogy befogadja Jézust a szívébe. Isten szeretete betöltötte a szülei által hagyott űrt.

2010. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A szerencsésebbeknek még akár állami gondozásban is lehet valamilyen szinten megfelelő szeretethez jutni. Szerintem, akit igazán elhanyagoltak gyerekkorában, az sohasem heveri ki. Ebből a szempontból egyértelműen a másik győz, egészséges ember csak azokból válhat.
2010. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom mondani, a sok törődés meg szeretet az jó, de ha túlzásba viszik az már nem. Nálam az volt hogy mindent megkaptam, az orrom elé tolták a dolgokat annyira szerettek, meg sem kellett mozdulnom érte. Hát én ettől nem lettem sikeres, csak egy elkényeztetett hülye aki semmire nem jó mert semmihez nem ért.
2010. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elhanyagolt gyerekből is lehet sikeres felnőtt, egyetértek ezzel, sőt a küzdés szelleme, az akaraterő, törekvés még nagyobb lehet benne, többre viheti. Más kérdés, hogy boldog lesz-e mindezek által. (Chistina Arnothy: Afrika Szél, pompás, izgalmas mélylélektani regény pont egy elhanyagolt gyerekből lett feltörekvő férfiről)Ige, ha rátalál valami lelki kapcsolatra az Égiekkel, Istennel, angyalokkal, ez boldoggá tesz mindenkit, ha a rátalálás tudatos, őszinte, és állandóan tartja a kapcsolatot. A mindent megkapó gyerek esetleg elkényeztetett, lusta, mindenben hibát találó, örökké telhetetlen és elégedetlen lehet. De ez sem minden esetben van így. Lehet, hogy valaki már mindent megkapott az életben, és mégsem érzi boldognak magát, akkor elkezd lemondani az anyagi javakról, és a lelki boldogságot keresi. Itt egy dalszöveg, ami erről szól. Ami boldoggá tesz, az a tiszta szeretet. [link]
2010. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A túl sok törődés és a túlszeretés, túlféltés is majdhogynem oda vezet, mintha nem szeretnék a gyereket és nem törődnének vele. (előző esetben is szabdulni, menekülni akar a gyerek, mert úgy érzi, megfojtják a folytonos féltéssel, aggódással, szeretéssel).


Meg kell találni az arany középutat. Ezekből a gyerekekből válik érzelmileg a legstabilabb felnőtt.

2010. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*Afrikai Szél
2010. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre a könyvre kiváncsi leszek.
2010. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!