Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az ha valakinek...

Mit jelent az ha valakinek két családja van?

Figyelt kérdés
Múltkor hallottam ezt a kifejezést. Felénk nem használnak ilyen kifejezést, nem értem.
2008. aug. 18. 15:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
A vidékiek szokták tévesen használni, vagyis megszokásból de tévesen. Azt jelenti hogy 2 gyerek van a családban. Hülye kifejezés tudom.
2008. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem meg nem erre hasznaljak...

hanem pl eskuvo utan a lanynak is ket csaladja van (a ferje szulei) es a fiunak is...habr ha ugyvesszuk akkor is 3:P

ezt olyankor hasznaljak ha nagyon joban vannak anyosekkal aposekkal, sztem. UDV

2008. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
Sztem meg azt jelenti,hogyha például egy faszinak van egy nőtől egy gyereke és nem él vele,meg van otthon is gyereke.
2008. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Felénk is úgy van, ahogy az első válaszoló mondja. Hát elég hülye kifejezés, de biztos van valami ésszerű magyarázat a kialakulására.
2008. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
Vagy lehet hogy a gyerekre értik akiknek elválltak a szülei és az anya által is és az apa által is van egy egy családja...
2008. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Pedig az első válaszolónak van igaza. Sokan a gyerek és család szót szinonimaként használják. Ha valaki azt mondja, két csaldos asszony, akkor két gyerekes asszonyt jelent Mondjuk szerintem ez nem felel meg a család hivatalos definíciójának, de értelmezhető, mert pl. a "családot alapít" a gyakorlatban azt jelenti, hogy gyerekei lesznek.
2008. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Felénk is akkor mondják valakire, hogy családos ember, ha már van gyereke! Errefelé is előfordul, hogy kétcsaládos, vagy háromcsaládosként emlegetik a két, ill. háromgyerekeseket.
2008. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

Azt is jelentheti, ha valaki annyira kötődik egy "csoporthoz", hogy már "családot alapítottak". Például egy osztályhoz. Vagy csak egy baráti körhöz.

De egyébként valóban az első válaszolónak van igaza.

2008. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Mi errol tanultunk magyaroran a kozepiskolaban!!! Es a tanarunk azt mondta, hogy foleg Dunantulon, de az orszag egyeb reszein is vannak olyan emberek, akik azt mondjak, hogy "van negy csaladom" (ez cska egy pelda), es ez azt jelenti, hogy "van negy gyerekem".


Ennyi, nem bonyolult. Hogy miert alakult ez igy, arra nem emlekszem mit meselt nekunk.

2008. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Hát mi Békés megyében is így használjuk (az pedig ugye nem Dunántúl). Azt kjelenti, hogy hány gyermeke van az adott embernek. Ez ugyanolyan, mint hogy az "ember" szó a férjet jelöli.: Az emberem ma sokáig aludt :-)
2008. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!