Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg nagymamámna...

Hogyan mondjam meg nagymamámnak, hogy ha tetszik neki ha nem én férjhez megyek?

Figyelt kérdés

Nagymamám, nagyapám halála óta iszik. Amikor józan lehet vele beszélgetni, de mikor már beitalozott, akkor a közelébe sem lehet kerülni. 16 éves korom óta elmond engem mindennek mikor részeg (most 22 vagyok), ingyen kurvának, egy rossz, senkinek sem kellő lánynak hív stb. És miatta a falu öregei is így hívnak, mert hisznek neki. Pedig semmi okot nem adtam rá.

Ezt én már megszoktam, fel sem veszem, de mostanában kitalált egy új foglalatosságot magának, ami nagyon zavar. Páromról beszél egyfolytában, azt mondja semmiképp ne menjek hozzá feleségül, mert olyan lesz mint az ő férje (egész életében verte, megalázta, kihasználta). Nem akar nekem ilyen sorsot szánni.

De én szerelmes vagyok a páromba és jövő júliusba összeházasodunk. De nem tudom hogyan mondjam ezt meg nagymamámnak, mert ha ezt megtudja megszakad a szíve, mert ő meggyőzte magát arról hogy ha vele maradok én is erőszak áldozata leszek. Mivel ő még a régi rendszerben él a válásról hallani sem akar.

Mit tehetek?

Az a baj, hogy egy utcában élünk ahol mindenki ismer mindenkit. Már így is meg van a véleménye a környékbelieknek (főként az öregeknek) rólam, hála neki. Ha az eküvői szándékunk kiderül talán még meg is köveznek.


2008. aug. 18. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem nagyon úgy tűnik, hogy a nagymamád egy makacs, önfejű asszony. sok mindent nem tudsz csinálni, elállsz, közlöd a tényeket, és vagy elfogadja, vagy nem (bár ez utóbbi a valószinű, gondolom ezt te is érzed, azért kérdeztél).
2008. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Nagyon félek, hogy nem fogadja el. Mióta iszik már eltávolodtunk egymástól, pedig az ital előtt nagyon jóban voltunk, ő nevelt fel. Még mindíg nagyon szeretem és megszakadna a szívem, ha nem lenne ott az esküvőn. Anyám helyett anyám volt.
2008. aug. 18. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Édesapámék annyira ellenezték a házasságomat,h el sem akartak jönni az esküvőnkre.Szó szerint lecsesztem,és közöltem vele,h ha valaha látni akarja az unokáját,akkor bizony eljön;nagyfiú már,döntse el.Szerintük a férjem egy vad ungarista,skinhead istencsapása.

Eljöttek,de akkora volt a huza vona,és csak az esküvő előtt néhány nappal mondta meg,h a szertertásra eljönnek,de a vacsorára nem,h az egész szertartást végigbőgtem miattuk,és a bennem lévő feszültség miatt.Az indok az volt,h a 16 évvel ezelötti válása miatt,nem hajlandó leülni anyám mellé.Amúgy az anyakönyvvezetőnek kellett rájuk szólni,h talán le kellene ülniük az örömapának és örömanyának kitett székek valamelyikére.

Ne akarj ilyen esküvőt.Ha nem akar elmenni,vagy átkozódik,ne foglalkozz vele.Az én apám is ezt csinálja,ha részeg...és sajnos egyre többször az.

2008. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Javaslatom, hacsak tudtok költözzetek el minél hamarabb! Oda már nem ér el majd a nagymama keze. Hogy elmondod e neki azt Te döntsd el hogy megházasodtál.
2008. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nagymamád kivetíti rád a saját életét. Ez hívják projekciónak. Szerintem ne foglalkozz az érzéseivel annyit, túlságosan eltorzult a személyisége.
2008. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem egy iszákos, (a megaláztatásoknak köszönhetően) ferde gondolkodású nagymamának semmi köze nem szabad, hogy legyen az éltedhez. Költözzetek el.
2010. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!