Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS, nem tudok elszakadni...

SOS, nem tudok elszakadni Anyától, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám volt az egyik legfőbb támaszom, mindent elmondtam neki, napi rendszerességgel. (Apukámban jobban bízok, de Ő nagyon sokat dolgozik, így kevesebbet tudok Vele beszélgetni).

Nos, Anyukám alkoholista, depressziós, amire 12 éves koromban döbbentem rá.

Akkor ott kiborultam, és azóta nem tudok rendbe jönni. 2 pszichológust és pszichiátert is megjártam. MINDENKIBEN a támaszt keresem, mindenkire ráakaszkodom, és nem tudok egyedül boldogulni 19 éves létemre.

Apukámnak lett egy párja(már elváltak Anyuval), akit nagyon szeret, megismertem és én is imádom. Volt egy pánikbeteges korszakom, amikoris telefonon minden este egy órát beszéltünk.

Volt egy másik Anyuka, akire szintén ráakaszkodtam így lekoppintott.

Egyszerűen muszűj mellém egy Anyuka, évek óta próbálok boldogulni, de nem megy!!

Az életem meg kezd széthullani, orvos se tud segíteni, nem tudom a kezembe venni.

Mi a megoldás erre?


2014. dec. 12. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi az hogy orvos nem tud segíteni? Szerintem kell lennie valamilyen terápiának ami pont az ilyen függőségeket kezeli, szóval nem gyógyszerre gondoltam, inkább lelki segítségre lenne szükséged. De nem támaszra, hanem olyanra aki rávilágít hogy miért van szükséged mindíg a támaszra. Egyébként valamilyen szinten mindenkinek szüksége van rá, csak valakiből ez jobban kijön, mások pedig elnyomják hogy ne tűnjenek gyengének. Én is sokáig kerestem támaszt bár inkább párkapcsolati szinten, de aztán akkora pofont kaptam az élettől hogy jobbnak láttam inkább egyedül még ha lent fetrengek is a saját életemben (mert ugye nincs támasz) . Aztán nem sokat voltam lent, valahogy észrevettem hogy nem is vagyok lent igazából, csak egy szemléletváltás kellett. Azóta tök jól elvagyok egyedül is, ha valami nem sikerül (és sokszor van ilyen!!!) akkor elkönyvelem hogy egyedül ennyire tellett az erőmből, többre nem, de akkor is megpróbáltam. Szóval ne add fel, mindenképp keress egy szakembert akivel ki tudod ezt magadból beszéli ha egyedül nem megy.
2014. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig biztosan orvos tud segíteni. Talán eddig nem megfelelőnél voltál. Úgy értem, hogy nyilván kell egyfajta szimpátia, bizalom, hogy együtt tudj működni. Szóval szerintem érdemes másik orvossal próbálkozni.

Biztosan rá tud vezetni, hogy miért alakult ki nálad ilyen fajta ragaszkodás.

Talán nem érezhetted magad igazán gyereknek azóta, hogy rájöttél, hogy anyukád alkoholista? Ezért vágysz még a gyerek szerepre? Bár igazából nem vagy még teljesen felnőtt, szóval érthető egyfajta ragaszkodás. Sőt felnőtt korban is jó, ha valaki közvetlen a szüleivel és mindent meg tudnak beszélni.

Az viszont valóban nem jó, ha valakire úgymond ráakaszkodsz, és az tök mindegy, hogy milyen korban történik. Nekem is van ilyen ismerősöm, ő mondjunk nem anyukát keres, hanem barátnőkre telepszik rá teljes mértékben a problémáival, közben meg őt mások problémái nem érdeklit, de így meg nem működik egy barátság.

2014. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne kívülről várd a változást, csak te tudsz magadon segíteni. Ne menekülj se az élet, se saját magad elől. Vállalj felelősséget.
2014. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!