Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szerint én nem szeretem...

Párom szerint én nem szeretem őt mert csak a pénz számít (? )

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban sokat nélkülöztem, a testvéreim kinőtt ruháit hordtam. Ezért az tesz boldoggá, ha van pénzem és vehetek, ruhákat, ennivalót, gyümölcsöt stb. Párom mindig azt mondja, hogyvagy baj van velem, vagy csak a jobb élet miatt vagyok vele. Ő 180000 forintot kap kézhez, van három gyereke akik után adómentes. Én 64000-65000 forintot viszek haza. Szerintetek nem nonszensz amit csinál?
2014. dec. 6. 14:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig kinőtt ruhákat hordtam, sőt... A testvérem is, de nem érzem ezt nélkülözésnek. Akkoriban megpróbálták a szüleim a legtöbbet kihozni a helyzetből és az utolsó szelet párizsit is inkább nekünk adták, csak hogy ne érezzük annyira milyen nehéz helyzetben van anyagilag a családunk.

Én nem gondolom, hogy luxus lenne új ruhát venni, avagy ahogy írod enni, köztük gyümölcsöt is... Kétlem, hogy ezzel értelmes felnőtt embernek baja lenne, ha nem ennél, éhen halnál. Itt egészen biztosan más probléma van, pl. túlzásba viszed.

Engem nagyon megtanított spórolni az, ahogy gyerekkoromban éltünk. Mára már a szüleim is egyenesbe jöttek, de szerintem sosem szabad elfelejteni honnan jöttünk.

Ahogy mások is mondták, ha aránytalanul sokat költesz ilyenekre, akkor igen, baj van! 245 ezer forint három gyerekkel nem olyan sok pénz, ebbe nem fér bele az, hogy minden hónapban vegyen az ember egy új szett ruhát.


Azt nem értem, hogy erre hogy jön válaszként, hogy nem kedveskedsz a párodnak... Egy férfit meg is kell tartani, nem csak megszerezni. Apróbb kedveskedések beleférnek, akkor is, ha nem ilyen vagy.

2014. dec. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk annyira hülye nem lehet egy ember, aki 3 nagy gyereket nevel 180 ezerből, hogy valaki a pénzéért választja őt. :D Mert a legnagyobb jóindulattal sem mondható gazdagnak.

Viszont lehet, nem tudja mire vélni, hogy nem kapja meg tőled a kedvességet, amit igényelne.

2014. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Pont arra gondoltam én is, mint az utolsó:


Valaki egyedül nevel 3 gyereket 180e-ből annak egy lyukas garasa nincs hónap végére, hogy a viharba hiheti, hogy bárki a pénzéért van vele..

2014. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

"hogy a viharba hiheti, hogy bárki a pénzéért van vele.."

úgy, hogy azok, akik ennél sokkal kevesebb pénzből élnek, azt gondolják, hogy a kettőjük együttesen megkeresett 240 000 forintos összjövedelme sok. Holott természetesen tényleg nem az, de a kérdezőnek szerintem pl. soknak tűnik. És egy szót sem írt arról, hogy tulajdonképpen MIÉRT is van a párjával, csak annyit, hogy őt az teszi boldoggá, ha van pénze.

2014. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

14-es, értelmes ember nem hiheti azt, hogy ennyi pénz sok 3 gyerek mellett. Én is alig 60 ezer felett keresek, a párom százon valamivel felül, de kettőnknek nem olyan sok, hogy luxusra jusson, nem hogy három gyerekkel, akik tanulnak.

Pont hogy arról volt szó, hogy a kérdező párja arra gyanakszik, hogy a kérdező a jobb élet miatt van vele.


Én ezért tippelek arra, hogy ezt inkább csak az elkeseredés mondatja vele, mert úgy látja, hogy a kérdező jobban örül, ha tud venni egy-két dolgot magának, mint a meghitt pillanatoknak, a kedveskedésnek. De nem hiszem, hogy komolyan azt hihetné, hogy ha a kérdező a pénzre menne, pont ilyen helyzetű párt választott volna.

2014. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"értelmes ember nem hiheti azt, hogy ennyi pénz sok 3 gyerek mellett"

ezzel egyetértek.

2014. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod: "az tesz boldoggá, ha van pénzem és vehetek, ruhákat, ennivalót, gyümölcsöt stb" A 65 000 ft ezzel a kijelentéssel kicsit ellentétes, mert az nem egy nagy összeg, főleg ha rezsit is kell belőle fizetni. Vagy nálatok úgy van, hogy a te fizetésedet magadra költöd, a férjedéből éltek 5-en? Mert akkor érthető a kijelentése.
2014. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem jut uj ruhákra, pedig én is dolgozom, de örülök ha a bevásárlásba beszállok, a fizum elmegy számlákra, ritka hogy vmit sajat pénzemből álni tudok. Igaza van a férjednek, ne az ő pénzén nagyzolj, ha kell a jólét, keresd meg az árát!
2014. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
55%

Már bocs, de ketten kerestek összesen 245 ezer forintot, erre vagytok 5-en, és ti ezt nevezitek jó életnek, meg erre mondod, hogy van pénzed? Én azt se igazán értem, hogy lehet 5-en megélni ennyiből, nemhogy sok lenne...

Ne értsetek félre, én se vagyok gazdag, 250-300 ezer forintot keresünk a férjemmel, eddig csak ketten voltunk erre a pénzre, ezt normális színvonalnak nevezném (értsd: tudunk venni ruhát, jó kaját, csinálhatunk programokat, néha elutazhatunk, tudunk félretenni valamennyit). Most van úton az első gyerekünk, ő még simán belefér. De hogy 3 gyerekkel nem bírnánk ennyiből megélni, az ziher. Pedig nem albérlet és nincs hitelünk.

Én sem gondolnám, hogy ha kimondottan a lóvéra hajtanál, egy 180 ezret kereső pasit szemelnél ki, aki ebből a pénzből eltart 3 gyereket is...

N26

2014. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Én simán el tuom képzelni, hogy elszórja a pénzt, a gyerekere, megélhetésre meg nem marad elég...
2014. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!