Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza a férfinak...

Kinek van igaza a férfinak vagy a nőnek?

Figyelt kérdés
A vőlegény hazavitte bemutatni a mennyasszonyát a nagyszülőknek. A nagyszülők az egyik fiúkkal, feleségével, és négy gyerekükkel laknak a házban szerény körülmények között. Erre fel volt készítve a nő. Be sem mentek a házba a hugyos vödör ki volt téve az ajtó elé. Bent a házban volt a macska sőt egy tyúk is beszaladt a konyhába. A gyerekek is otthon voltak mert rühesek lettek de állítólag már meggyógyultak. A nőt kínálta a nagymama kávéval de nem fogadta el, süteményt sem kért. Ezután felháborodott a család, hogy az unoka milyen beképzelt nőt akar elvenni. A férfi megvédte el is jöttek onnan, de utána meg azt mondta, hogy igazán megihattad volna azt a kávét. Egyébként a férfi szülei nem így élnek ők sem nagyon jártak a nagyszülőkhöz,testvérekhez. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?
2014. nov. 8. 09:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%
a nönek van igaza, én sem ittam, ettem volna ott...a völegényem, ha meg rám szolt volna, annyit feleltem volna, hogy igen, tudom..lehet tényleg udvariatlanság, de probálj megérteni engem is. és kész...
2014. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
én nem vittem volna oda a menyasszonyomat...
2014. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A nő helyében én is ezt tettem volna. A szegénység és az igénytelenség között nagyon nagy a különbség.
2014. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha arany csészében kínálták volna a kávét, és inasok hozták volna a sütit sem fogadom el, ha nincs hozzá kedvem. Nehogy már más tudja jobban, hogy én mit szeretnék. Bunkó felfogás ez, hogy mindent el kell fogadni ha kínálnak.
2014. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

A szerény körülmények nem egyenlők a putrival.


Hugyosvödör? WAT? Tyúk a konyhában, rühes gyerekek?


Én el sem mentem volna erre a helyre, aztán lehet mondani, milyen beképzelt, meg sznob vagyok.

2014. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

A vőlegény tisztában volt a nagyszülei, és a család igénytelen, koszos életmódjával. Ha már odavitte a menyasszonyát, legalább azt ne várta volna el, hogy bármit elfogadjon. Én a helyében le sem ültem volna, de leginkább sikítva menekülök. És még fel is voltak háborodva. Hát, nagyon van min. Szerencsétlen ott élő gyerekek.

Azt megérteném, hogy ő szereti a családját, független az életmódjuktól, (bár halkan megjegyzem, értelmes emberek nem élnek így, mert a szegénység nem magyarázat a koszos, rendetlen, igénytelen otthonra) de nem várja, hogy más ezt felfordult gyomor nélkül el bírja viselni akár 10 percre is.

2014. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%
Én sem vagyok egy kényes típus, de úristen :O Levegőt sem vettem volna ott, ha nem muszáj.
2014. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
25%

Oh a sok kényes városi hölgy :)


Én a dédi mamámmal nőttem fel. Nála teljesen normális volt, hogy az ágy alatt ott volt az éjjeli edény. Mielőtt megvettük volna a házat (nem egy lerobbant putriról van szó, takaros vidéki ház, csak az építésénél még nem volt "igény" a fürdőszoba), az udvaron lévő árnyékszékre kellett járni, így ha este jött a szükség, akkor kirántották a bilit az ágy alól és csókolom. Reggel kiöntötték. Hiába csináltattuk meg a fürdőszobát, ő akkor sem akart a sötétben botorkálni, így utána is nála széria tartozék volt az éjjeli edény.


A kotlós is "széria tartozék" volt, amikor megült a tojáson. Simán be lett hozva a lakásba (előszobába, vagy konyhába), nehogy valami megijessze, és leszálljon róluk.


Vidéken nőttem fel, ezek "normális" dolgok voltak.


Pesten élek, egyetemet végeztem, kosztümös munkakört töltök be, "polgári" lakásban élek normál körülmények között. (Mielőtt jönne, hogy igénytelen falusi paraszt vagyok)


Számomra az volt a megdöbbentő, amikor jöttem a székes fővárosban, hogy vannak komfort nélküli lakások a mai napig.


Pont most volt a tv-ben, hogy Miskolcon egy kórházban valamelyik látogató becipelte a rüh fertőzést egy betegre és az ápolónők megfertőződtek, aztán vitték végig az összes többi betegen. Tehát nem kell ahhoz koszban lenni, hogy valaki elkapja, elég olyan emberrel érintkezni.


A kérdésem, hogy a lakás rendezett volt, vagy minden tiszta "retek"? Mert ha nem volt kosz és mocsok, akkor megittam volna azt a kávét, mondván, hogy amit előtte és közben láttam, az más kultúrához tartozik. (lásd fenn)


Pl engem megüt a guta, amikor vendégségbe megyek és a szobakutyával kell osztoznom a kanapén, de nekik meg ez a normális...


Ha a poharak koszosak lettek volna, akkor nem és füllentek valamit, hogy miért is nem fogadom el (magas vérnyomás, vagy lisztérzékenység a sütire), hogy ne sértsem meg őket, ha lényegében a leeendő családom.

2014. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18 igen...az éjjeli edényt ahogy a neve is mondja éjjel hazsnálták akkor is.. És nem hagyták elől akkor sem. Főleg nem ha vendég jött és úgy ajtó előtt..

A régi időkben sem,

Én is csak az utóbbi 8 évben élek Bp-en, vannak rokonok ahol a pottyantós van, de az is tisztább és különb, mint sok más házban az angol wc..

A proléma az úgy hagyáson volt... Plusz gondolom, ha minden olyan rendben lett volna nem tünt volna fel hogy az egy "húgyos vödör"


2-es 5-ös

2014. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!