Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, ha egy férfi...

Miért van az, ha egy férfi nem dolgozik már 1 hét múlva ha megszünik a munkahelye, akkor már egy lusta disznó, ha egy nő tartatja el magát, akkor abba mindenki csak bólint egyet?

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 15:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan, senki nem bólint rá, mindenki savazza a nőt is. Legyen az gyeses anyuka, vagy akár háztartást vezető egyetemista. (GYK-n legalábbis így megy)
2014. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%
Öööööö, mert mondjuk a két nem, nem egyforma? Most őszintén...szerinted férfihoz méltó a herevakargatás a kanapén munka nélkül? Jó esetben ha a nőt el is tartják, akkor ő mos, főz, takaírt, gyereket nevel...tehát bár nem egy munkahelyen, de igenis dolgozik. A családjáért. Ellenben egy munkanélküli férfi vajon mit csinálhat otthon? Felveszi a köténykét aztán nekilát a házimunkáknak, csak hogy legyen valami értleme is a létezésének? Nem hiszem. Egyszerűen férfiatlan az a "férfi" aki nem dolgozik. Nyilván nem arról van szó, hogyha kirúgnak...és pár hétig nincs munkád, hogy ettől már egyből lusta disznó lennél.......és normális esetben azt gondolom, más nő sem tartana annak.....de aki hónapokig, évekig nem tud elmenni dolgozni valahová...férfi létére (ráadásul a férfiaknak sokkal több lehetőségük van munkahely teremtésre, mint a nőknek........) akkor az azért már igenis a lusta disznó kategória. Ezt azért ismerjük el.
2014. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó elég szomorú ha párod nem takarít nem neveli saját gyerekét de kapaszkodj meg a legtöbb férfi igenis takarít főz és gyereket nevel.
2014. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

16:58

Teljesen egyetértek!!

2014. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

13!


Szerintem a te párod sem főz minden nap és takarítja ki egymaga az egész házat... A segítés alap. De ez azért az elvégezendő feladatok töredéke....nem kell itt rizsázni. A kérdéshez ennek nincs is köze.

2014. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem főz meg takarít minden nap ahogy én sem mivel közös munka.

Háztartásba gyereknevelésbe sem besegít hanem teszi ugyan úgy ahogy én. Hisz az mindkettőnk feladata.

2014. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nos, a férjem gondolatmenetét követve: Oké, esetleg dolgozzon a nő ha rászorulnak vagy szeretne, de az ALAP az legyen, hogy a férfi teremtse meg a hátteret, a nő pedig sok figyelmet fordítva a gyerekekre neveljen belőlük valakit és tartsa az otthon melegét. Ilyen egyszerű.


Lehetne fordítva is, de mivel a természet másképp alakította ki, nem ez az általános.

2016. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

És a férjed el is tart, vagy csak szeretné, ha így lenne?


Szerintem egy felnőtt, felelősségteljes embernél legyen már alap, hogy dolgozik, ha tud. Egy családot optimális esetben két ember tart el, mert tartoznak annyi felelősséggel egymásért, hogy ha az egyik beteg vagy munkanélküli lesz, akkor a másik eltartja.

2016. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Abba nem jó ötlet belemenni, hogy a természet hogy alakította ki, mert az emberi viselkedést nem mindig jó ötlet levezetni az állatvilágból és az ősemberből, de ha már így felvetetted, én az állatvilágból és az ősember szintjén élő törzsekből sem tudok olyat mondani, ahol a nő/nőstény dolga csak annyi, hogy üljön a fenekén és várja a kaját.
2016. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

18-as, igen. Ez olyan életszerűtlen? Az én környezetemben több ilyen is van.


Nem azt mondom hogy ez legyen az általános, de aki megteheti és így jó neki, ám tegye. A fordítottjára is ugyanezt mondom. Csak legyen egyetértés.


Az pedig, hogy valaki nem dolgozik, nem jelenti azt, hogy nem is tudna. Aki dolgozni akar, az tud is dolgozni bármikor.


Szerintem sokaknál pont azért terjedt el a mindkét feles megoldás, mert nem tehetik meg az ellenkezőjét. Mondjuk én sem szándékozom a seggemen ülni, megvallom őszintén, de az első években nem fogok eljárni dolgozni (attól még itthon lesz munka bőven). Így kényelmesebb mindenkinek, ebben egyeztünk meg.


Szóval én nem tudnék ráhúzni egy sablont mindenkire. Még egy ember élete során is sok a változás.

2016. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!