Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom jól érezni magam a...

Nem tudom jól érezni magam a párom családjával, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én csendes, félénk vagyok, olyan aki idegenekkel nem tud beszélgetni, nagyon zavarban van olyankor.

A pároméknál iszonyat rosszul érzem magam, mert ott még a párom sem figyel rám, ő nevetgél és szórakozgat a nővérével, akivel imádják egymást. Én meg csak nézek magam elé addig... ha egy óráig szórakoznak akkor én addig ülök egy helyben kussban és tök szomorú leszek. De mit kéne tennem? Totál rosszul érzem magam egy ilyen nap után, és sokszor a páromat hibáztatom mert nem foglalkozik velem ott.

Mit tegyek, hogy viselkedjek?? És ha van is ötletetek, vegyétek figyelembe, hogy képtelen vagyok beszélgetni velük... tehát az kilőve.


2014. nov. 5. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így leírva úgy tűnik, mintha kissé antiszociális lennél.

De gondolom más oka van. Nem szimpatikusak neked, ellenségesek, lekezelőek veled, úgy érzed nem fogadnak el? Az addig oké, hogy idegenekkel nem megy csak úgy a beszélgetés, bár a legtöbb embernek ez sem probléma, de a párod családja csak nem idegen számodra. A párod miért nem von be a beszélgetésekbe? Azt nem várhatod tőle, hogy odamentek a családjához, és csak veled foglalkozzon, csak veled veled beszélgessen. Ők nem kezdeményeznek beszélgetést veled?

2014. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha becsatlakoznál ilyen nevetgélésbe, vagy beszélgetésbe?

Ha "képtelen" vagy rá, annak valami pszichológiai defekt az oka, vagy ki nem állod őket. Melyiket érzed valósnak?

2014. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elég antiszociálisnak tűnsz valóban. Először is a párod családja nem idegen, nem lehet az. Amúgy meg,ha felnőtt ember vagy, korodat nem írtad, akkor már meg ne sértődj de tanulj mér meg beszélgetni. Mi az hogy nem tudsz a párod családjával beszélgetni? :) Egy felnőtt ember le nem írna ilyet, ha viszont az vagy, akkor erős pszichológiai problémád van, amit nem vicc kéne kicsit kezelni. Apárod meg ne hibáztasd. Bunkóság lenne ha odementek és ő veled foglalkozik minden percbe mert te nem tudsz beszélgetni ők meg le vannak kakkantva. Akkor minek mennétek oda?! Nehogy már ő legyen a hibás! Baszus, nem azt kéri tőled senki hogy egy fizikai tudomáynos elméletet tanulj meg, hanem csak pár szót beszélgetni! Arra még egy papagáj is képes :)
2014. nov. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
igyál meg egy deci konyakot, attól megered a nyelved és jókedvre derülsz
2014. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lesz beszélgetned, beilleszkednek adott helyre ahol ép tartózkodsz. Most pl. a párod családjához. Semmi bajod nem lesz ha nem kuksolsz egyedül, hanem odamész hozzájuk és bekapcsolódsz. Esetleg kérd meg a párodat, hogy segítsen neked ebben, mert számodra ez nem olyan egyszerű mint másnak.

Máskor, máshol is mindig szembe fogsz kerülni ezzel a problémával amíg le nem gyűröd magadban. Jobb előbb, kezdj hozzá!

2014. nov. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szociális fóbiám van, vannak egyéb ilyen gondjaim is, sajnos ezen se orvos, se gyógyszer nem segített még... persze várom a csodát. Mindenesetre addig is fennáll ez a gond, amit leírtam. Én hallgatom miről beszélnek, de fogalmam nincs mit lehetne akár 2 szót is közbeszólnom. Illetve mire eszembe jutna valami addigra már tök másról beszélnek, kissé lassú is vagyok... én nem tudom hogy változhatnék meg. 30+ vagyok, mindig ilyen voltam, de eddig nem volt z
2014. nov. 5. 17:28
 7/8 A kérdező kommentje:
...nem volt zavaró, mert előtte nem volt rendes kapcsolatom senkivel.
2014. nov. 5. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Majd belerázódsz. Én se vagyok egy nagy dumás ha idegenekről van szó, de azért pár alkalom után már jobb lesz a helyzet amint egy kicsit elengeded magad. Egyébként úgy a legkönnyebb ha először csak egyenként próbalsz meg beszélgetni velük. Pl. anyukájának biztos van valami hobbija (sütés, varrás... stb) vagy kérdezgetheted az életéről... stb. Ha már eltudsz velük beszélgetni kettesben akkor utána már nagy társaságban is könnyebb lesz :)

Tudom hogy nem könnyű, én baráti tarsasagban vagyok így hogy nehezen oldódom, meg folyton azzal vagyok elfoglalva hogy istenem vajon mit gondolnak rólam de ha picit elengedem magam és nem a saját viselkedésem figyelem akkor már jobban betudok csatlakozni a beszélgetésekbe. Mondjuk van olyan ember akivel sosem fogok tudni jót beszélgetni de vele nem vagyunk egy hullámhosszon :)

2014. nov. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!