Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha vki, akivel...

Mit csináljak, ha vki, akivel összevesztem, azóta is rosszakat mond rólam másoknak, ellenem fordít másokat (közös ismerőseinket)?

Figyelt kérdés
Azért vesztem vele össze,m megbántott. Bár én is őt,de sose lett volna rá 1 rossz szavam se,ha nem bánt meg. Azóta csak rosszat mond rólam a közös ismerőseinknek,félek h megutálnak. Ő népszerű,én nem,de miért nem hagy békén inkább és felejt el?
2010. jan. 26. 22:28
 1/5 anonim válasza:
71%
Először is semmiképpen ne kezdj ellentámadásba, ne süllyedj az ő szintjére! Szerintem meg az ismerőseid nem hisznek el mindent automatikusan, nekik is kell tudni objektíven ítélni. Ha pedig mégis rosszat gondolnak rólad, akkor kérdezz rá nyíltan, h mit hallottak és tisztázd velük a félreértéseket!
2010. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a baráti körben van egy csaj, aki mindig minden rosszat mond egy másikra (pasi, ők egy pár mellesleg, csak hát nem túl jól vannak...). Eleinte mindenki elhitte, amiket mond, és nagyon sajnálta őt, aztán pár hét alatt teljesen nyilvánvaló lett, hogy hazudik folyamatosan, így az egész társaság utálja és a srácot csak azért jobban kedveljük azóta, mert asszony ennyire fúrja, szapulja folyamatosan.

Az emberek nem hülyék, aki folyamatosan szid valakit, az negatív érzelmeket vált ki valóban - de maga iránt!

Ne aggódj ezen, te senkire se mondj rosszat és 2 perc alatt rájönnek, ki a hárpia és ki nem.

2010. jan. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rá se ránts, aki elhiszi amit más terjeszt rólad és ezért megutál, hát azzal nem is érdemes jóban lenned. Képzeld engem a volt férjem idegenített el saját apámtól. Hazugságokat mondott rólam neki amikor váltunk, apám meg el is hitte és fel sem hívott engem, hogy megkérdezze igaz-e és segíthet-e valamit. Hát azóta nincs apám, nem is láttam, ez 8 éve volt, de ilyen apa kinek hiányzik?
2010. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztázni kellene a félreértéseket.Úgy érzed ha téged megbántott és te is őt , neked van igazad?Mind a ketten hibáztatok.Ne igazold magad a (közös) barátaidnak ,mert azt hiszik a hogy igaz amit állított rólad.

Legyen bátorságod elé állni és beszélni vele hogy hagyja abba.

2010. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne csinálj semmit! Mármint ezzel kapcsolatban. Tegyél mindent úgy, ahogyan eddig. Azokra a "barátaidra", akiket egy ilyen "szóbeszéd" miatt elveszítesz, mert "megutálnak" nincs is szükséged, sőt, jobb ha most derül ki, mint később, hogy ők ilyenek. A népszerűség maga nem olyan fontos, kivéve, ha ebből akarsz megélni.


Hosszú távon ez a nyerő stratégia, mert van egy olyan fogalom is, hogy hitelesség. Ebbe beletartozik az, hogy nem mondok mást, mint amit teszek. Szavahihető vagyok. Kiérdemlem mások tiszteletét. Aki másokat a hátuk mögött megpróbál valótlan állításokkal befeketíteni, az ezt játssza el. Amikor nekem mond ilyet valaki, az szokott eszembe jutni, vajon rólam mit fog mesélni másoknak az illető? Ha pedig visszahallom, hogy ilyet mondtak rólam, csak azt szoktam kérdezni, "és te elhitted?". ;)


42/F

2010. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!