Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban is így van?

A ti családotokban is így van?

Figyelt kérdés
Fiú testvéremnek két gyereke van. Sógornőm elvárja, így más a testvérem is, hogy ha az egyik gyereknek szülinapja v. névnapja van, akkor a másiknak is ugyanolyan értékben vegyünk/vigyünk ajándékot, mert ha meglátja a másik hogy ő nem kap, akkor cirkusz van. Miért nem lehet mgértetni a gyerekekkel, hogy most a másik szülinapja/névnapja van, majd ha a tiéd lesz, kapsz te is?! És nem csak egy csokiról van szó, hanem elvárják a nagyértékű ajándékot.
2014. nov. 1. 20:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem, nálunk mindig az kap, akinek van az ünnep, de mondjuk amíg picik voltak, addig valami apróságot én is vettem a másik gyerekemnek, és mivel még pici volt, nem az értékét nézte, valami pici műanyag játék éppúgy megtette. De ha pl. az egyiknek a szülinapjára biciklit akartunk venni, akkor a másik is ugyanakkor kapta meg a biciklit, és amikor ténylegesen jött az ő szülinapja, már csak csokit kapott vagy virágot.
2014. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
21:12 Ó, hát ez nálunk elő sem fordulhatna, hogy kapnak valamit, és amikor szülinapjuk/névnapjuk van, akkor azt mondjuk, hogy már megkaptátok.:) Szerintem már nem olyan picik, hogy ne értenék meg nem?
2014. nov. 1. 21:20
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

" elvárják a nagymértékű ajándékot.


Mér Putynékhoz jártok át v mi a fene ?

Mi az h elvárják hát pofám leszakadna ! Örüljenek egyáltalán h kapnak v mit.

És egy normális családban ezt simán megértik.

Nálunk ilyen nincs.


"nem kap, akkor cirkusz van"

Na itt a hiba ha ki tudj magának hisztizni ezt meg azt és tudja h ez eddig bevált akkor ez lesz mindig.

A szülök az ostobák h hagyták idáig fajulni.

És mi az h " nagyértékű ajándékot" Gucci kell nekik v Iphone v mi ?


Őszinte részvétem az öcsédnek v bátyádnak.

2014. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Nem úgy értem hogy Gucci, hanem hogy pld. megmondja sógornő, hogy miket szeretne a gyerek, mondjuk, a 7,5 éves fiú most éppen tabletet, és még mond hozzá pár dolgot, hogy ebből lehet választani. Mi nem úgy állunk a férjemmel anyagilag ahogyan ők, de mivel nekünk (sajnos) nincs gyerekünk, úgy vannak vele, megtehetjük, hogy az övéknek megvegyük. Én ezt érzem sógornőmön.
2014. nov. 1. 23:34
 15/20 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél használt tabletet bár nem értem h egy 7 évesnek minek ?

De nem lennék a helyedben.

2014. nov. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Na, igen, ezt én sem... Sőt, már saját telefonja is van vagy két éve a fiúnak. Azt hiszem ebből a tablet ajándékozásból kimaradunk, ha sértődés lesz belőle, állunk elébe. És még akkor ugyen ott vannak a húsvét, gyereknap, karácsony is.
2014. nov. 2. 00:23
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is felháborító, hogy elvárják a drága ajándékot... Még ha akármilyen gazdagok lennétek, akkor sem várhatnák el, az ajándékozásnak nem ilyennek kéne legyen... Évtizedek óta hallok róla, hogy vannak ilyen dolgok a családokban, karácsonykor, születésnapkor is mindennek az ára számít... Ettől engem a hideg kilel.


Egyetértek a többiekkel, rendes helyeken nincs abból cirkusz, ha a nem születésnapos nem kap nagy ajándékot... Ez nem normális.

2014. nov. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mondok egy egyszerűbb megoldást mert láthatólag fejős tehénnek néznek.


NE JÁRJ ÁT HOZZÁJUK !

Probléma megoldva.

2014. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Nálunk a családban van egy ikerpár (szüleim testvérének a lányai). Egyik évben kinőtték mindketten a régi gyermekbiciklit és mindketten biciklit akartak. Ezt úgy oldottuk meg, hogy a szülei kinéztek két reális áron lévő biciklit, és mindnyájan beleadtunk valamennyit. Szerintem így a reális, és nem úgy, hogy egyiktől tabletet, másiktól ezt, a harmadiktól meg azt. Örüljön, hogy kap valamit.


Nem értem minek egy 7 évesnek tablet. Nekem is csak azért van okostelefonom, mert a munkámhoz kell.

2014. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi sokszor még össze is vonjuk az ünnepeket, pl ha a gyerek telefont vagy tabletet akar, akkor az egész évi névnap, szülinap, karácsony meg van oldva, csak azt kapja abban az évben, és a többi ünnepen már csak csokit. :) Nem kényeztettem el őket, és szerintem így járnak jól.
2014. nov. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!