Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek önellátó?

Hogyan lehetek önellátó?

Figyelt kérdés
Jelenleg kollégiumban lakok, egyetemre járok, 200+ kilométerre a bejelentett lakhelyemtől. Sajnos a pontszámom alapján nem vagyok jogosult szociáis támogatásra, hiába jönne nagyon jól. A szüleim, 3 eltartott és én vagyunk egy háztartás úgymond. A kérdés lényege: ha a bejelentett lakcímemet megváltoztatom, pl. a nagyszüleim lakcímére, továbbá diákmunkát vállalok, akkor már minősülhetek-e önellátónak? Vagy mi ennek a menete? Remélem érthetően fogalmaztam :)

2014. nov. 1. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Önellátó akkor leszel,amikortól teljes mértékben magadat tartod el. Tehát a víz amiben fürdesz,a szoba amit fűtesz,a kajád,a busz/vonat jegyed,ruháid,villany amivel este tvzel,vagy épp netezel,mindent-mindent magadnak fizetsz,abból a pénzből amit te keresel meg munkával. Az állandó bejelentett lakcímnek ehhez semmi köze nincs.
2014. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lényeg az lenne, hogy ne annak a háztartásnak legyek a tagja, aminek jelenleg vagyok, és így nagyobb eséllyel pályázhassak szociális ösztöndíjra. Mint írtam koleszos vagyok, szóval a fentiekre nincs gondom igazán.
2014. nov. 1. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el jobban a pályázatot. Általában az önellátó azt jelenti ilyen pályázat esetén, hogy olyan háztartáshoz tartozol, ahol senki más nem lakik, tehát egy olyan cím kell, ahova senki más nincs bejelentve, viszont azért meg szoktak egy minimum bevételt határozni, hogy mennyitől tekintenek önellátónak. (pl a BME-n havi 45 ezer igazolt jövedelem, ha nincs ennyid ráfogják, hogy biztos trükközöl, hisz különben éhen halnál)


Ha a pontszámod alapján a minimum támogatási kategóriába se fértél bele, akkor nem vagy rászorult. Én kapok, mert 3-an vagyunk testvérek, mindhárman tanulunk és édesapánk meghalt. A szoctám nélkül én lehet nem tudnék normálisan kajálni a hónapban. Hazajárni is csak 2-3 havonta szoktam, pedig szintén 200+ km-re van az állandó lakhelyem (tehát ahol édesanyám lakik és laktam én is)

2014. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A jelenlegi lakcímedet meg kell változtatni. Ha van Isten háta mögött lakó, kisnyugdíjas nagyszülő, ahhoz kell bejelentkezni, úgy jó alacsonyra jön ki az egy főre jutó jövedelem. A diákmunka a kutyát sem érdekli. Egyébként meg keresni kell a kapcsolatot a HÖK-kel, ha eléggé összehaverkodsz velük, biztosan lesz szociális támogatás, meg sem kell pályáznod. Ez a legtutibb módszer.
2014. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szép dolog ez a trükközés, de azért elgondolkodtató, hogyha 3 eltartott van plusz te és mind két szülőd keresete az említett 6 főre leosztva akkora, hogy nem férsz bele a szociális keretbe, akkor lehet, hogy mégsem te vagy a célközönség.


Sokan játszanak a lakcímmel, ezért a legtöbb egyetemen fél-egy évnél fiatalabb lakcímkártyát el sem fogadnak a szociális támogatás igénylésre.


Ahhoz hogy önellátónak számítsál a szüleidnek nyilatkoznia kell, hogy nem támogatnak, neked rendelkezned kell egy minimum rendszeres jövedelemmel és az én időmben még közüzemi számlát is be kellett mutatni (lakhelyedről, ami ugye nem a szüleid lakhelye), így kollégisták nem is kaptak önellátásra szoctámot.


Ha a nagyszülőkhöz jelented be magad, akkor az ő jövedelmüket is figyelembe fogják venni, tehát ha nem kisnyugdíjasok, akkor nem vagy előbbre.

2014. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szívességi lakáshasználóként vagyok bejelentve, de nem kaptam szoctámot. Nem vették figyelembe. A baj ott van, hogy hiába keres jól apukám, hiába vagyok már csak egyedül (2 testvérem elköltöztek) én apukám keresetéből konkrétan egy forintot nem látok. Abból a pénzből élek, amit a nagyszüleim adnak karácsonyra, szülinapra, egyéb ünnepekre. Erről nem tudok igazolt papírt vinni. Azt sem tudom igazolni sehogy, hogy mindkét szülőm alkoholista és hogy nem adnak pénzt. Ez egy ilyen rendszer. Dehogy visszájára fordítsam a dolgot, egyik csoporttársamnak úgy ítéltek meg havi 44ezret, hogy 4 testvére van és szintén 200+ km-re lakik az egyetemről. A srác apja 7 számjegyű fizetést visz haza, a a srácnak új építésű albérletre és havi 50ezres telefonszámlára is futja. Ennyi. Sz*r ez a rendszer, nem tehetünk semmit.
2014. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!