Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szótlan vs. Beszédes. Nem...

Szótlan vs. Beszédes. Nem gond nalatok?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi,nalatok nincs e problema abbol,h az egyikotok szotlan a masikotok meg beszelgetne. A szotlant nem idegesiti a parja monologjai? a beszedesebb nem megy falnak a szukszavu valaszoktol? hogy kezelitek az ilyen helyzetet? tolerancia, egymas igenyeihez valo idomulas?
2014. okt. 21. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én vagyok a szótlan és de, idegesít. (nő vagyok)

Ahogy írtad, tolerancia, oda-vissza és egymás igényeihez való idomulás. Ő a párom, megérdemli, hogy mindig végig halgassam. És ő is békén hagy, ha azt kérem, hogy egy ideig ne szóljon hozzám, vagy legalább ne várja el, hogy mindenre válaszoljak.

2014. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az a baj mindketten szótlanok vagyunk...de én jobban, és nagyon idegesít!
2014. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én néha csendre vágyom, főleg ha olvasok, és akkor lepisszegem, amit tiszteletben is tart. De mindketten beszédesek vagyunk.
2014. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Feleségemet nagyon zavarja, ha nem beszélek, engem meg időnként az, hogy mindig akkor szól hozzám, ha éppen másra szeretnék koncentrálni. De hát végül is csak 50 éve ismerjük egymást.
2014. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi mindketten beszédesek vagyunk, kapcsolatunk elején a párom még meg is jegyezte, hogy nem gondolta volna, hogy van valaki, aki legalább annyit tud beszélni mint ő :) Ami nem igaz, mert sokkal többet beszél, mint én, ami nem zavar általában, de néha sok. Főleg, amikor szeretnék valami másra koncentrálni, pl. tanulok, olvasok, gépezek, ő pedig beszél, én meg nem hallom, mert nem tudok kétfelé figyelni. Ebből vannak néha súrlódások, néha rosszul esik neki, ha leállítom, de összességében azért egy viccel elütjük a dolgot. Tisztában van ő is azzal, hogy sokat beszél, meg néha ő is beszól nekem, ha elege van.
2014. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a szótlan lány. Volt több olyan barátom is aki beszédesebb volt, de ezek a kapcsolatok nem működtek, mert nagyon nem voltunk egy hullámhosszon. Nekik is és nekem is kellemetlen hogy én nem tudok mit mondani miután egy csomót beszéltek valamiről.

Most olyan barátom van aki szótlan, mint én. Ez így jól működik. Ha valami fontos van akkor elmondjuk, meghallgatjuk a másikat, de feleslegesen nem dumálunk összevissza dolgokról.

2014. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!