Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a Gyarmati vezetéknév...

Mi a Gyarmati vezetéknév jelentése, eredete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyarmati Emese vagyok. Rengeteg oldalt nézegettem már, kerestem a veetéknevem jelentését, de nem találok róla semmit.

Valakit neveznek így, és tud róla esetleg valamit?


Köszönöm.


2010. jan. 23. 23:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit mit? Hát azt, hogy gyarmati. Van egy pár ilyen település pl. Fehérgyarmat. Valamelyik -gyarmat nevű településen laktak az őseid egykor és rájuk ragadt.
2010. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. Engem az érdkelne, hogy valaki tudja-e, hogy adott területre a bizonyos törzs, melyről a nevünket kaptuk, milyen eredetű népcsoport. Honnan jöhetek őseink? Stb.
2010. jan. 23. 23:47
 3/11 anonim válasza:
Van olyan nézet is, hogy a magyar „törzsnevek” elhelyezkedésüket jelenti, harc esetén ez logikusnak tűnik, „gyarmat” jelentése.
2010. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A hét honfoglaló magyar törzs: Nyék, Megyer,Kürt-Gyarmat, Tarján, Jenő, Kér és Keszi. Ezek szálláshelyeit őrzik a különböző településnevek: Alsónyék, Békásmegyer, Tiszakürt, Balassagyarmat, Salgótarján, Tiszajenő, Hajmáskér, Budakeszi. Hát aki valamelyik Gyarmat településről származott el máshová, az lett Gyarmati, merthogy gyarmati volt! (Gyarmaton senkit nem neveznek Gyarmatinak, mert ott mindenki gyarmati...)Aztán, hogy a Gyarmat mit jelentett az ómagyarban, azt nem hiszem, hogy sokan tudják...Ha ugyan tuja valaki! De hogy szép, eredeti magyar név, az kétségtelen! 63/F
2010. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem tuja, mert az egy faféleség, hanem tudja! Elnézést, elütöttem!D
2010. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

11:21-es:


nagyon szépen köszönöm, büszke is vagyok a vérbeli magyarságomra. Komolyan.


Kürt-Gyarmatra vezettem le én is. De érdekelne, kitől honnan szerezhetek részletesebb információt? Annyi helyen kerestem, olvastam, de semmi konkrét.Mindenki ezzel magyarázza, de semmi egyéb.

2010. jan. 24. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Mese!

Beírtam a Google-ba:A Gyarmat név jelentése. Az előjött oldalak közül kiválasztottam az Ősmagyar nyelvek oldalt, mert az említette ezt a témát.

[link]

Itt nézd meg a 31-33. hozzászólást.

Remélem, segíthettem.

2010. jan. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is Gyarmati vagyok...mármint a vezetéknevem. Ugyanezt a kérdést akartam kiírni, mikor kiadta a Te kérdésedet.

Úgyhogy nem írtam ki a kérdést, mert megtudtam a választ.

Köszi

2010. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 fefe12 válasza:
Gyarmat: régi türk-magyar férfinév, eredetileg "yormuth", jelentése: "fáradhatatlan"
2012. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha már annyira büszke vagy vérbeli magyarságodra tanuld meg, hogy a "jöhettek" ebben a ragozásban, ahogy te használtad magyarul kettő "t"!
2012. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!