Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek ha a 17 eves...

Mit tennetek ha a 17 eves lanyotok terhes lenne?

Figyelt kérdés
Az anyja beszelt vele a megfelelo vedekezesi modokrol. Gumival vedekeztek mert a tabletta nem tesz jot az egeszsegnek. Az anyja mondta neki hogy minden hasznalat utan ellenorizze. A fiu 18 eves tanul, otthagyta a lanyt amikor megtudta,hogy terhes. Szoval fizetni meg nem fog mert nem lesz munkahelye. A lany meg nem lesz 18 eves a gyerek szuletesekor. Ti mit tennetek?
2014. okt. 8. 08:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
De most miért beszélsz magadról E/3. személyen te lány? :(
2014. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
54%
személyben*
2014. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
73%
Abortuszt javasolnám, ha gyereket szeretnék nevelni a lányom helyett szültem volna magamnak.
2014. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

Ebben az esetben CSAK az abortusz jöhet szóba.

Ha megszüli, nem csak a saját életét teszi tönkre, hanem a gyerekét és az apáét is.

A lány ja magánúton be is fejezi az iskolát, akkor sem talál munkát kicsi gyerekkel. Sőt! azt sem hiszem, hogy le tud mondani a szórakozásról.

A szülőt nem kötelezheti arra senki, hogy felnevelje az unokáját.

Az örökbe adást csak az javasolja, aki nem adott örökbe gyereket.

Az sokkal nagyobb trauma az anyának és a gyereknek is, mint az abortusz.

Nagyon sok örökbe adott gyerek keresi felnőttként az anyját. Akár milyen jók is a nevelőszülei, az örökbe adás lelki sérelmet okozott neki.

2014. okt. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon nem örülnék neki, de segítenék neki. Rábíznám a döntését a babával kapcsolatban (bár én személy szerint ellenzem az abortuszt). A fiúnak lehet hogy most nincs munkahelye, de egyszer csak lesz, igenis fizessen. Nagyon nehéz ezt most így megítélni, hogy ki hogyan döntene, mert szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben, de azt hiszem az első sokk után, segíteném a lányomat.

30N

2014. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
68%
Abortuszt javasolnám.
2014. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
32%

A lanyom mellett alnek,de nagyon fiatal,, 17 evesen meg nem dolgozott,az en "nyakamra" szulne...

Terhesen is lehet iskolat vegezni termeszetesen nem az a fo gond........

Nehez kerdes.. Ha elveteti akkor benne marad a tuske hogy megolte a babajat,es lehet hgoy nem is lehet tobbet gyereke ( ugye az abortusz "mellek"hatasa)

De ha megszuli es orokbe adja akkor orokeleteben az lesz hogy vajon hol van a gyermeke,jol bannak-e vele stb.. nehez.. A szulok helyeben leulnenk kkozosen es megbeszelnenk hogy mi legyen...

de a lany helyeben szerintem megtartanam,es kesobb orokbe adnam.. rengeteg ember van akinek nem lehet gyereke es barmit megtennenek azert hogy lehessen...

2014. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%

Én 18 évesen szültem és nem hagytam abba a sulit, szakmát szereztem és érettségit. Persze ebben nagy segítségre voltak a rokonok akik vigyáztak rá míg én suliban voltam vagy tanultam. Mellőlünk az apuka elég hamar kieset.

Ha ideállítana bármelyik gyerekem, hogy baba lesz, hát elégé meglepődnék, hiszen tudják, hogy nem könnyű dolog felnevelni egyedül egy gyereket, de ettől függetlenül támogatnám őket.

40/N

2014. okt. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a lany anyja sokat dolgozik es meg van egy testvere is. Az orokbeadast nem szeretne sem a lany,sem a szulei.
2014. okt. 8. 12:46
 20/27 Kései Sirató ***** válasza:
34%

Mi bajotok az örökbeadással? Tudjátok, hány meddő házaspár örülne neki? Jobb az abortusz, egy ártatlan kisbaba kivégzése? Ráadásul lehet, hogy utána nem is fog tudni szülni..

Egyértelmű: túl fiatal egy gyerekhez. Az örökbeadással legalább jót tesz a gyerekkel is és egy házaspárral is. És a lelkiismeretével is.

2014. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!