Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek ha a 17 eves...

Mit tennetek ha a 17 eves lanyotok terhes lenne?

Figyelt kérdés
Az anyja beszelt vele a megfelelo vedekezesi modokrol. Gumival vedekeztek mert a tabletta nem tesz jot az egeszsegnek. Az anyja mondta neki hogy minden hasznalat utan ellenorizze. A fiu 18 eves tanul, otthagyta a lanyt amikor megtudta,hogy terhes. Szoval fizetni meg nem fog mert nem lesz munkahelye. A lany meg nem lesz 18 eves a gyerek szuletesekor. Ti mit tennetek?
2014. okt. 8. 08:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon nem örülnék, de nem tudom mit csinálnék.

Te mit szeretnél?

2014. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés is a tied?

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Egyébként nem örülnék neki. Ha a családod tud segíteni anyagilag, akkor nem kell abortusz.

2014. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Mostanában egyre több az ilyen kérdés. Van hogy a lány maga írja ki a kérdést, máskor a szülő. Érdekes....

Az hogy valaki 16-17 évesen terhes lesz nem feltétlenül szülői hiba. Szerintem hiába is tiltja a szülő a gyerekét a szextől, mondva hogy korai az még. A mostani gyerekeknek hiába mond el az ember 50x vmit, úgysem fogja fel, amíg a saját kárán nem tanul. Azt hiszik lemaradnak vmiről. Fel kell írni 16 éves lánynak tablettát. Más nincs. Most lehet 16 évesnek nem való még a tabletta sem, de inkább szedje mint hogy idő előtt szülővé váljon.

Mit tennék? Én személy szerint nem adnám örökbe az unokám, erre képtelen lennék. A férfit meg megfognám a pajeszánál és elmagyaráznám neki hogy apa lesz pár hónap múlva. Szüleit is be kellene avatni.

2014. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Kései Sirató ***** válasza:
5%
Rábeszélném a szülésre és arra, hogy adja örökbe a gyermeket.
2014. okt. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Szia.2 gyerekem van.de ebben az esetben szerintem nem tartanám meg a babát.😞 tudom mivel jár az abortusz,első babám elvesztettem. Egy érettségi ma már sajnos semmi..( 2 szakmát tanultam ki,nem diploma.)de arrol biztosítanám a lányt bármikor számíthat rám.egyébként mi a baj a tablettával?én is azt szedtem.még mellette ovszert is hasznaltam.29n
2014. okt. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
A fiu szulei tudjak de nem orulnek neki. A lany szulei sem mert nem szeretnek ha otthagyna az iskolat a terhesseg miatt.
2014. okt. 8. 09:04
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

Én 19 évesen szültem a lányomat.

Mostani ésszel nem vállalnám be, hiába van mellettem az apja.

De mit tennék ha ő kerülne ilyen helyzetbe? Leülnék először kettesben és elmondanám a lehetőségeit. Nyilván ez függ az akkori anyadi lehetőségeinktől is.

Viszont nem kényszeríteném semmire.

Olyan nincs hogy nincs gyerektartás. Ha az apaffizetésképtelen, az állam megelőlegezi, később könyörtelenül behajtja.

Ha a lányom úgy dönt, hogy megtartja a picit, jöhet a következő kör beszélgetés a fiúval és a szüleivel.

2014. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem örülnék neki, mert ha valamilyen oknál fogva úgy döntene, hogy megszüli, akkor a nyakamba szülné a gyereket. Próbálnám az abortuszra rábeszélni, főleg, hogy az apuka részéről sincs segítsége, és mert tudom a fizetésem nem lenne elég arra, hogy egy kisbabát eltartsak. Lehet mérgembe még azt mondanám neki, Hogy ha sírós kisbabát akartam volna a nyakamba, magam szültem volna újra. Én bevallom a hátam közepére nem kívánnám újra az állandó éjszakázásokat, a pelenkákat, a sírásokat.. Felneveltem 2 gyereket, végre törődhetek magammal, mert a gyerekek felnőttek, és erre fenekestül felforgatná mindenki más életét..Sokkolna..
2014. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki számára jó megoldás nincs. Látom a környezetemben a hasonló helyzetben megtartott gyereket, ahol már teljesen csak a 70 éves nagyszülők nevelik a tizenéves gyereket erőn felül. Mert az anyuka "továbblépett". Nehogy azt gondolja bárki, hogy ez egy egészséges megoldás.

A gyerekvállalás a teljes felelősséggel döntő anya gondja. És ő úgy is dönthet, hogy gyerekként nem akar egy gyereket nevelni, mert a leendő gyerekének sokkal több esélyt akar adni. És magának is.

A fiúnak sem jó, hogy egy kényszeredett kötődést sajtolnak ki belőle.

Mivel kérdezőnek fontos tézis volt, hogy a fiú nem fog fizetni, így azt gondolom, anyagilag sem mindegy a családnak, hogy gyarapodik még egy taggal.

A lány a családdal együtt mérje fel, hogy a teljes családra mi vár, és ezeket a feladatokat a családtagok vállalják-e. Ha kellően összetartó a család, akkor lehet rá esély.

Ha azonban nem tudják vállalni, akkor mielőbb fel kell keresni az orvost.

2014. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Az, hogy nem örülnék, egy dolog. Az pedig, hogy segítenék a gyerekemnek, hogy felnevelje, egy másik dolog. Az iskolát nem kell miatta abbahagynia, amíg tud, bejár, aztán magántanuló lesz. Nem könnyű, de nem lehetetlen.
2014. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!