Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzám hasonló elkényeztetette...

Hozzám hasonló elkényeztetettek! Hogyan érvényesültök az új családi szerepben?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy mit értek elkényeztetett alatt ebben az esetben. Nem ajándékozás, szülői elhalmozás terén értendő, ebből a szempontból sosem volt túlzás. Anyagilag mindig jóval az átlag alatt voltunk, szóval esély sem lett volna rá. Minden másban példás modellt nyújtottak a szüleim, kivéve a háztartást. Sosem tettek oda semmilyen házimunkára sem engem sem az öcsémet. Anya mindig elmosogatott, mindent elvégzett még egy utolsó sepregetésre sem kért meg. Az öcsémet is engedték mindig számítógépezni, ha volt ház körüli munka sosem hjvták, hogy segítsen. Ez szerintem azért volt, mert meg akartak kímélni, azonban most, a házaséletben érzem a hátulütőit.


Mivel sosem kellett semmilyen rendetlenséget nekem eltakarítani ezért például a kollégiumban sosem tűnt fel, hogy mikor kell porszívózni vagy az, hogy koszos a hűtő. Aki ezt rendszeresen csinálja, annak rááll a szeme a koszra, én csak akkor vettem észre, ha már rettenetesen vészes volt. A kollégium csiszolt némiképp rajtam, de még mindig felüti fejét ez az "elkényeztetési" utóhatás.


Sokszor a páromnak kell engem figyelmeztetni, hogy a kamra polca koszos, vagy hogy ideje ablakot pucolni. Nagyon igyekszem, hogy magam is észrevegyem ezeket, de még nem tökéletes. Mióta férjhez mentem sokkal talpraesettebb lettem ilyen téren, de még mindig vannak dolgok, amire nem áll rá a szemem.


Hozzám hasonló elkényeztetettek! Hogyan érvényesültök az új családi szerepben/ életben?


2014. okt. 7. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Tarts pár naponta egy alapos házszemlét amikor mindent megnézel alaposan.

Konyhába naponta.

Azért csak látod, hogy mikor koszos a polc nem?!

2014. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
És ez a remek párod, akinek így rááll a szeme a koszra és tud figyelmeztetni, a rongyot is meg tudja fogni és letörölni, ha kell? Vagy csak a munkaosztásban lovag?
2014. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az a különbség, hogy engem ugyan kértek erre-arra, de csak akkor csináltam meg pl. a söprést, amikor mondták, magamtól soha.

Szintén a koleszben, meg amikor saját szobám lett, kezdtem ráállni arra, hogy odafigyelek a környezetemre. Pl. tök kínos volt, mikor vendég jött, és az egész ház szép rendes volt, csak nálam volt kupi.

Most, hogy önálló háztartásban élek, a következőt csinálom: írtam magamnak heti rendet, hogy hétfőn ezt, kedden azt, szerdán amazt kell megcsinálnom, pl. hétfő ágynemű húzás, kedd porszívózás, szerda tűzhelymosás stb. Nyilván vannak, amiket napi szinten el kell végezni: söprés, mosogatás.

Ezen kívül, ahogy járok-kelek a lakásban, mondjuk átmegyek a másik szobába a könyvemért, mindig kézbe kapok egy cuccot, ami nincs a helyén, és a helyére rakom. Erre tudatosan oda kell figyelni, mert sokszor elfelejtem.


Nekem is az olyan dolgokkal van problémám, amiket ritkán (havonta vagy ritkábban) kell megcsinálni: ablakmosás, ilyenek, sőt a hűtőpucolást is hajlamos vagyok elhanyagolni. Erre azt szoktam, hogy néha rászánom a napot, hogy na akkor ma rendbeteszem a konyhát, de nem csak, ahol látszik, hanem a szekrények tetejétől a bútorok aljáig minden felületet tüzetesen.

2014. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Nekem sem kellett soha semmit sgiteni. Meg 22 evesen is anyam azt mondta, hogy az en munkam a tanulas. Viszont most meg tisztasag bolond lettem.

Amugy, a Te kerdesed csak egy kifogas. Akaarmennyire nem kellett csinalod, azert ne probald beadagolni, hogy a koszt nem latod.

Amugy nekem bejarono volt az elejen, aztan rajottem, hogy en sokkal jobban, alaposan meg tudom csinalni. Azert remelem, hogy a ferjed segit is valamiben. Vagy csak inspektal?

2014. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az is aranyos, hogy figyelmeztet, hogy csináld meg, de ő nem csinálja? :)


Kérdező, én javaslom neked a Rendteremtő blogot. Tippeket találsz arra, hogyan kell rendszeresen takarítani. Fel tudod jegyezni naptárba mondjuk a telefonodban, hogy háromhavonta ablakpucolás/függönymosás/kamra átnézése.

Hetente kétszer porszívózás, fürdő kitakarítása, stb.


www.rendteremto.hu

2014. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te se kövesd el azt a hibát, amit anyukád, hogy melózol az egész családért életed végéig, a házimunka nem csak a tiéd. Osztozzatok és akkor a munka felére könnyebben tudsz te is figyelni.
2014. okt. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez előfordul, akkor még mindig nem elég rendszeres a takarításod :) Tehát minél gyakrabban csináld, mert egyrészt jó időtöltés is, másrészt sokat segít az ember lelkének, ha tiszta,rendes otthonban lehet.


Az én családomban pont az ellentettje volt. Anyám sosem takarított ki igazán és sosem volt igazán makulátlan semmi. Én pl ezért vettem észre mindig a koszt és tettem érte már 12 évesen is. Tőlem sem várta el senki, és mivel megszokhattam volna, hogy rendetlenségben és koszban nőjek fel, én inkább tettem ellene.Kicsit miattam is lett tisztább a lakás gyerek és kamaszkoromban.(pedig nem várták el!!)


Szóval neked is pont azért kellene észrevenned, milyennek kell lennie a rendnek szerintem és tenni érte.

2014. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
A takarítás jó időtöltés? Ezt csak egy tisztaságmániás gondolhatja így szerintem. Én még nem találkoztam emberrel, aki szeretett volna takarítani, én is gyűlölök, így nem is viszem túlzásba, főleg, mert otthon sem ezt láttam. A szüleim szintné nem kértek meg soha semmire, még mosogatásra, felmosásra, porszívózásra se. Kb. 17 éves koromtól az én szobám takarítása az én dolgom volt, de ez is kimerült havi egy porszívózásban, aztán nagytakarításkor anyum nem bírta tovább nézni, és megcsinálta. Nekem kínzás volt még nézni is a függönymosást, meg amiket művelt olyankor. Épp azért, hogy leegyszerűsítsem a saját dolgom, "steril" lakásban élek, olyanban, amire azt mondják az emberek, hogy ez csak mutogatni jó, ebben nem lehet élni, nincs belakva, stb. Minimál bútorok, nincsenek apró-cseprő semmire kellő dolgok a polcokon, felesleges dolgok a földön. Egy mozdulattal le tudok törölni minden bútort, porszívózáskor sem kell előtte pakolni, csak végigfutok a lakáson és kész. Nincs függöny, nincs szőnyeg. Ablakot még nem pucoltam, őszintén szólva nem is látom hiányát, ugyanúgy kilátok az ablakon, mint mikor megvettem a lakást. A konyhában mindent dobozokban tartok, felcímkézve, és igazából a hűtőben is, így még a hűtő se volt sose koszos, nem is tudom, mitől lehet az. Én otthon sem láttam koszosnak a hűtőnket soha. Nem szoktam túlstresszelni a takarítást. Kosz nincs, nyilván suvickolhatnám a csempeközt éjjel nappal a fürdőben, ha jobb dolgom se lenne, de van. Eddigi párjaim, de még anyám se szólta meg eddig a lakásom, hogy ne lenne rendbe, holott heti fél-1 óránál többet még nem szántam takarításra.
2014. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
kezdetnek probalj 2x olyan gyakran takaritani mint ahogy az te szuksegesnek gondolnad
2014. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!