Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha anyukám folyton...

Mit tegyek ha anyukám folyton tartozik nekem?

Figyelt kérdés

Ne ertsetek felre, nem sajnalom tole a penzt es teljesen megertem a helyzetet amiben most van a csalad de valahol megis zavar ez a dolog. Mindig kert tolem regebben 2-5 ezer forintokat es sose kaptam vissza. Most egy dolgon nem tudok tovabblepni... osszegyujtottem magamnak 20000ft-ot, hogy ruhat vegyek magamnak mert anyukam mindig azt mondja, hogy tudja, hogy kell de nincs ra penze. Na most mar 1 honapja tartozik 14000ft-tal. Plusz meg amiket regebben kert el, az mar nem is erdekel de most erre a 14000-re tenyleg nagy szuksegem van... Csak nincs pofam odaallni es visszakerni. Tudja, hogy mikor van penzem es ha titokban lenne es kerne tolem nem tudnek nemet mondani meg amugy is rajonne, hazudni meg nem akarok. Szerintetek vissza fogom kapni?

Elore latom, hogy nehany valaszolo szemeben onzo dog vagyok meg orulhetnek, hogy anyam eltart. Igazabol nem vagyok onzo dog, csak a szuksegleteimet ki kell elegiteni! Es ha anyukam nem tudja, akkor nekem kell megtenni.


2014. szept. 26. 09:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy nagyanyám miért nem fizet bele semmibe...ezt a dolgot sose fogom megérteni.

Jó, akkor nem tartozik nekem, de valamiből akkor is ruhát kell vennem! Nincs egy normális ruhám, a 2014-es évben egy darab pólót nem vettem. Jó lenne nem ugyanazokat a ruhákat hordani állandóan, ezért tettem félre.

2014. szept. 26. 14:43
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem szokott pénzt adni csak ha kérek erre-arra de már régóta mondom neki a ruhákat és tudja de azt mondja mindig, hogy nincs rá pénze. Tehát az nem az ő pénze volt.

A diákmunka meg olyan dolog, hogy könnyű mondani, de találni nem. Felénk diákokat nem szívesen alkalmaznak és az esetek nagy részében ki se fizetik.

2014. szept. 26. 14:44
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát, az én gyerekem 16 éves korától, amíg be nem fejezte a tanulmányait, addig diákmelózott, mindig volt bőven munka, és nem rossz órabérben. Merre laksz, hogy ott lehetetlen?

Azt nem tudják megtenni, h nem fizetnek ki, szövetkezeten keresztül kell dolgozni.

2014. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

a nagymamád azért nem fizet, mert kicsi a nyugdíja és örül, ha tudja magának fizetni a gyógyszereit (javíts ki, ha tévedek)

diákmunkát pedig csak úgy szabad elvállalni, ha diákszövetkezeten keresztül jelentkezel, mert ők biztosítanak a béred kifizetéséről, vagy ha enélkül keresel, akkor a munkaadóval szerződést kell kötni, és akkor köteles kifizetni

2014. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sajnállak, mert érthető, hogy kicsit szeretnél magadra kólteni. Ha otthon laksz, akkor kénytelen vagy beleadni a kózósbe a pénzedet, hogy legyen kajára.

Amit tudsz tenni, az az, hogy jól tanulsz, továbbtanulsz, mellette diákmelózol, és felépítesz magadnak egy ónálló életet.

2014. szept. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az alap, hogy egy szülő 18 év alatt eltartja a gyerekét, de még utána is legalább amig nem talal munkat. Ez szülői kötelesség a gyerek nem csak kis koraban a csalad része, hanem később is csak ezt sokan elfelejtik.
2018. júl. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!