Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha anyukám folyton...

Mit tegyek ha anyukám folyton tartozik nekem?

Figyelt kérdés

Ne ertsetek felre, nem sajnalom tole a penzt es teljesen megertem a helyzetet amiben most van a csalad de valahol megis zavar ez a dolog. Mindig kert tolem regebben 2-5 ezer forintokat es sose kaptam vissza. Most egy dolgon nem tudok tovabblepni... osszegyujtottem magamnak 20000ft-ot, hogy ruhat vegyek magamnak mert anyukam mindig azt mondja, hogy tudja, hogy kell de nincs ra penze. Na most mar 1 honapja tartozik 14000ft-tal. Plusz meg amiket regebben kert el, az mar nem is erdekel de most erre a 14000-re tenyleg nagy szuksegem van... Csak nincs pofam odaallni es visszakerni. Tudja, hogy mikor van penzem es ha titokban lenne es kerne tolem nem tudnek nemet mondani meg amugy is rajonne, hazudni meg nem akarok. Szerintetek vissza fogom kapni?

Elore latom, hogy nehany valaszolo szemeben onzo dog vagyok meg orulhetnek, hogy anyam eltart. Igazabol nem vagyok onzo dog, csak a szuksegleteimet ki kell elegiteni! Es ha anyukam nem tudja, akkor nekem kell megtenni.


2014. szept. 26. 09:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mire megy el az a pénz, amit elkér tőled?
2014. szept. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 csabika1971 ***** válasza:
78%

Egy dologról nem beszélsz, mennyi idős vagy, és még otthon élsz-e?

Mert ha igen, miért tartana el ő ingyen?

Én havi szinten annak ellenére, hogy otthon vagyok havonta leteszek családi kiadásokra 30000ft az asztalra.

A maradék természetesen az enyém, és ha abból kérnek még. Az már természetesen kölcsön és kérem vissza.

Ezért először a hátteret meséld el mielőtt ilyen kijelentést teszel. Mert szerintem te is tartozol valamivel ha a házában élsz és az ő kenyerét eszed.

Ha meg már külön vagy, akkor értelem szerűen a kölcsön adott pénz, az kölcsön ami vissza jár. Ha az ajándék akkor azt külön megjegyzem, hogy nem kell megadni.

2014. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Miért tart el anyukád ha te is dolgozol már?

Vedd ki a részed a megélhetés költségeiből te is.

Más, hogy úgy "tartozik" neked, hogy te semmibe nem fizetsz bele otthon, eltartott vagy, és más, ha kiveszed a részed a költségekből, és így is állandóan kölcsönkér. Ha utóbbi, akkor nem szép dolog, hogy nem adja vissza (de lehet, h nem tudja, ezt te tudod)

2014. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia! Hány éves vagy, honnan van a pénzed, kik vannak még a családban? Ketten vagytok anyukáddal, vagy van apuka, testvér is?


Ezektől nagyon függ. Például, ha ketten vagytok és vagy már 14-15 éves, akkor pl. azt javasolnám, hogy készítsetek együtt költségvetést, hogy mire mennyit szántok a hónapban. Így mindketten látnátok, hogy mennyi pénz van, mire megy el, meg tudnátok beszélni, hogy mi fontosabb és mi kevésbé.

2014. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
17 eves vagyok es nem dolgozom, ez olyan penz amit mar honapok ota gyujtogetek es olyan dolgokra amiket ugye muszaj megvenni, es ha a szuleim nem tudjak akkor nekem kell. Egyebkent valtozo, hogy mire kolti. Legutobb mondjuk festeket vett belole... szerintem ezzel lehetett volna varni, de maskor masra kolti. Benzinre vagy etelre, mikor mi.
2014. szept. 26. 09:59
 6/16 A kérdező kommentje:
Van apukam aki sokat dolgozik, igy keveset van itthon es testverem is aki nem lakik mar velunk. Meg egy nagyanyam aki sose fizet bele semmibe.
2014. szept. 26. 10:00
 7/16 anonim ***** válasza:

Nézd, egy szülőnek sem egyszerű elkérni a gyerek pénzét. Tudja, hogy az ő feladata a gyerek ellátása, na most képzeld az, amikor egyszerűen nem tud mást kitalálni, hogy miből vegyen ételt.

Nem tudom, milyen szükségletet kell kielégítened, ruhát vagy cipőt kell venned?

2014. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akor ha semmi nem indokolja, hogy kérni kelljen, csak nem tudják beosztani a pénzt, az más. Miért nem vállalsz diákmunkát, hogy legyen egy kis saját bevételed? A nagyi ha veletek él, miért nem fizet bele semmibe?
2014. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%
Hat tudod, eleg butuska dolog igy hozzáállni, hogy o tartozik neked, amig eltart téged.....
2014. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ugye nem 20 ezer forintért akarsz egy darab ruhát venni?

tőlem is szokott kérni anya pénzt, készséggel odaadom neki, később úgyis visszaadja, vagy ha nem, akkor kérek tőle, nincs ezen mit túlfilózni

anyukád pedig nem tartozik neked, mivel az az ő pénze, csak neked adta

2014. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!